Bilgisayar Çok takılıyor.

Bu konuyu okuyanlar

qwertyy07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eski ekran kartım hd4500 dü.hd6570 kullanıyorum 2 aydır.Eski karttaki performans bunda yok.Bilgisayar çoğu zaman yavaş ve takılıyor yani bu bilgisayarı ilk defa kullanan biri bunu anlayamaz ama ben ondan buna geçiş yapınca farkı anladım.İşlemcim quad q8400 darboğaz olduğunu sanmıyorum.4 GB bellek kullanıyorum.Oynadığım oyun CS:GO.Ara sıra dropda giriyor oyunda anlamadım hiçbir şey bu işten.Bu arada eski driverleri ddu ile kaldırıp yeni driverleri yükledim + formatta attım win10a geçtim.Tekrar win7 geçmeyi düşünüyorum ama hiç memnun değilim.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
HD 4500 laptop ekran kartı. Bi yanlışlık olmasın.

dodgerblue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arka planda çalışan bozuk yada gereksiz uygulamaları kontrol et

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
windows 10 gereksiz yere arkaplanda çok uygulama çalıştırıyor yani ben eskiden windows 7 idim bilgisayar baya hızlı ve stabil çalışıyordu
şimdi windows 10 a geçtim şuan bilgisayar yine stabil ama şunu anlayabiliyo insan işlemci daha çok yıpranıyor , yoruluyor o yüzden fırsatın varsa windows 7 ye dön bende çok dönmek istiyorum ama windows 10 peek özellikleri falan daha göz alıcı o yüzden bir miktar daha kalacağım
ve birde eğer imaknınız varsa intel hd graphics den ziyade nvida ekran kartına dönmeni tavsiye ederim yardımcı olduysam ne mutlu yanlışım varsa affola

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Sürücüleri nasıl güncelliyorsun?

qwertyy07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
HD 4500 laptop ekran kartı. Bi yanlışlık olmasın.
Zaten HD4500 Series yazıyordu sadece ben gelişigüzel yazdım direk.
Sürücüleri nasıl güncelliyorsun?
AMD'nin kendi sitesinden ekran kartını seçip indiriyorum sürücüleri.
windows 10 gereksiz yere arkaplanda çok uygulama çalıştırıyor yani ben eskiden windows 7 idim bilgisayar baya hızlı ve stabil çalışıyordu
şimdi windows 10 a geçtim şuan bilgisayar yine stabil ama şunu anlayabiliyo insan işlemci daha çok yıpranıyor , yoruluyor o yüzden fırsatın varsa windows 7 ye dön bende çok dönmek istiyorum ama windows 10 peek özellikleri falan daha göz alıcı o yüzden bir miktar daha kalacağım
ve birde eğer imaknınız varsa intel hd graphics den ziyade nvida ekran kartına dönmeni tavsiye ederim yardımcı olduysam ne mutlu yanlışım varsa affola
Peki ultimate'ye mi geçeyim yoksa başka bir sürüme mi?

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Zaten HD4500 Series yazıyordu sadece ben gelişigüzel yazdım direk.

AMD'nin kendi sitesinden ekran kartını seçip indiriyorum sürücüleri.

Peki ultimate'ye mi geçeyim yoksa başka bir sürüme mi?
Evet Kardeşim sürüm konusu tartışılabilir ama bana soracak olursan 4gb üstü makinelere Ultimate 64bit veya Home Premium 64bit Öneririm
ama yinede sana kalmış önemli olan donanım işletim sisteminin sürümü pek fark etmiyor hepsini kullandım ama dediğim gibi her makineye de öncelik home premium ultimate dir .