Bilgisayar açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

HOPPAYGAME

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Onboard çalıştırdığımda ekrana görüntü geliyor. Aygıt yöneticisinde ekran kartı takılı değil olarak gözüküyor. Biosta da ekran kartı slotu boş gözüküyor.Bir de ekran kartı takılı olduğu halde onboard çalıştırabiliyorum. Dün bilgisayarı kapatıp bir fırça yardımıyla tozları temizledim. Sonrasında tekrar açmaya çalıştığımda bu sorunla karşılaştım. Çözümü nedir ?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Ekran kartını düzgün bir şekilde taktığınıza emin misiniz?
Çıkarıp tekrar kontol edin. Pinlere iyice bakın üzerine yapışan herhangi bir şey var mı.

HOPPAYGAME

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartını düzgün bir şekilde taktığınıza emin misiniz?
Çıkarıp tekrar kontol edin. Pinlere iyice bakın üzerine yapışan herhangi bir şey var mı.
Tekrar tekrar çıkarıp taktım ekran kartını. Hem pci express slotunda hem de ekran kartının soketinde herhangi bir sıkıntı görünmüyor.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
386
Merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Onboard çalıştırdığımda ekrana görüntü geliyor. Aygıt yöneticisinde ekran kartı takılı değil olarak gözüküyor. Biosta da ekran kartı slotu boş gözüküyor.Bir de ekran kartı takılı olduğu halde onboard çalıştırabiliyorum. Dün bilgisayarı kapatıp bir fırça yardımıyla tozları temizledim. Sonrasında tekrar açmaya çalıştığımda bu sorunla karşılaştım. Çözümü nedir ?
HDMI ile mi yoksa düz görüntü kablosu ile mi bağlanıyorsunuz?

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
386
Yani fırçayla dokunmuşumdur tozları alırken. Ama etkiler mi bu kadar? Sorun ya ekran kartıyla ya da pci express slotuyla alakalı gibi geliyor ama öyle midir?
Elinizde varsa, yeni bir ekran kartı ile deneyin. Yok, yine olmuyor ise sorun sokette.

HOPPAYGAME

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Elinizde varsa, yeni bir ekran kartı ile deneyin. Yok, yine olmuyor ise sorun sokette.
Başka bi ekran kartım yok maalesef. Birkaç video izledim. Ekran kartının içini açıp ısıtıp termal macun sürüp kapattı. Sorun çözüldü. Ya da statik elektrik yüklenmesi olabilir gibi şeylerle karşılaştım.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
386
Başka bi ekran kartım yok maalesef. Birkaç video izledim. Ekran kartının içini açıp ısıtıp termal macun sürüp kapattı. Sorun çözüldü. Ya da statik elektrik yüklenmesi olabilir gibi şeylerle karşılaştım.
1. yöntemi deneme imkanınız var mıdır?

HOPPAYGAME

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Statik elektrik yüklenmesi olabilir mi? Birkaç kişi sorunu böyle çözmüş.