ben hayatımı nasıl düzene sokarım?

Bu konuyu okuyanlar

tarex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba arkadaşlar adım Fırat yardımınıza ihtiyacım var 15 yaşıma girdim şu anda nakit 3000 TL param var ilerde ne yapacağımı bilmiyorum diğer insanların nasıl yol bulduklarına çok şaşırıyorum nasıl para kazanıyorlar aklıma gelen konular (web sitesi kurma ,yurt dışına gitme orada amelelik yapma, futbolcu olma, sanayide araba dükkanı açma ) ama nerden başlayacağımı bilmiyorum fazla çok fazla düşünüyorum ama bir sonuç gelmiyor aklıma bu hayatta amacım çok para kazanabilmek yasa dışı yöntem olmadan ve mutlu bir hayat yaşamak ve sürekli devamlı bir iş edinmek istiyorum ailemdeki çoğu kişi 5 krş için bile kendilerine güvenmezler genelde orta düzey gelirlerimiz var geciktim mi yoksa hala bir umut var mı sizden istediğim ise bana yol göstermeniz hangi işe başlamalıyım veya ne öğrenmeliyim zamanımı çok boşa harcıyorum lütfen bir fikir sunun bana

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
15 yaş henüz ailenin senden gelir beklemesi için çok küçük bir yaş, o yüzden şimdiden çok kafa yormana gerek yok fakat kendine bir hedef koyman iyi olacaktır. Benim yöntemim değildir fakat bir yerden duymuştum, etkili olacağını düşünüyorum. Hayatta en çok yapmak istediğin 25 hedefini bir kâğıda yaz, sonrasında bu 25 hedeften en çok istediğin 5'ini seç. Sonrasında sadece bu 5 hedefin için elinden gelen her şeyi yap, kalan 20'sini sil gitsin.

Ayrıca yapmak istediklerini saymışsın fakat bunların arasından seçim yapmanı tavsiye ederim, hepsi çok farklı hedefler. En çok hangisini istediğini düşün ve o hedef konusunda araştırma yap. Örneğin futbolcu olmak istiyorsan kendini en çok futbolu araştırırken bul. Ailenle hedefini konuş ve ailenden hedefine giden yol konusunda destek bekle. Seni desteklemek ZORUNDALAR. Sürekli olarak kendini nasıl geliştirebileceğini düşün ve böylece koyduğun hedef uğrunda gittikçe büyüyeceksin. Eğer zaten seveceğin bir hedef belirlediysen bu yolda eğlenirsin ve hiçbir zaman sıkılmazsın. Engellerden dolayı bıktığın zamanlar olabilir fakat bu çok normal, engellere karşı savaşırsan en başarılı olabilirsin.

tarex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
15 yaş henüz ailenin senden gelir beklemesi için çok küçük bir yaş, o yüzden şimdiden çok kafa yormana gerek yok fakat kendine bir hedef koyman iyi olacaktır. Benim yöntemim değildir fakat bir yerden duymuştum, etkili olacağını düşünüyorum. Hayatta en çok yapmak istediğin 25 hedefini bir kâğıda yaz, sonrasında bu 25 hedeften en çok istediğin 5'ini seç. Sonrasında sadece bu 5 hedefin için elinden gelen her şeyi yap, kalan 20'sini sil gitsin.

Ayrıca yapmak istediklerini saymışsın fakat bunların arasından seçim yapmanı tavsiye ederim, hepsi çok farklı hedefler. En çok hangisini istediğini düşün ve o hedef konusunda araştırma yap. Örneğin futbolcu olmak istiyorsan kendini en çok futbolu araştırırken bul. Ailenle hedefini konuş ve ailenden hedefine giden yol konusunda destek bekle. Seni desteklemek ZORUNDALAR. Sürekli olarak kendini nasıl geliştirebileceğini düşün ve böylece koyduğun hedef uğrunda gittikçe büyüyeceksin. Eğer zaten seveceğin bir hedef belirlediysen bu yolda eğlenirsin ve hiçbir zaman sıkılmazsın. Engellerden dolayı bıktığın zamanlar olabilir fakat bu çok normal, engellere karşı savaşırsan en başarılı olabilirsin.
Doğru söylüyorsunuz teşekkürler?

Lionel Canatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bence 15 yaş bunları düşünmek için erken bir yaş, bence ders çalışın üniversiteye filan geçeceğinizde düşünürsünüz bunları.

Son mesajlar