Battlefield 3 mü Modern Warfare 3 mü?

Battlefield 3 mü Modern Warfare 3 mü ?

• Kullanılan toplam oy
    127

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
İlk önce BC 3 değil BF3 ikincisi bizim BC 2 yi konu etmemizin sebebi o dönemde de bu kadar yaygara kopardılar yok COD serisi bitti yok dünyanın en iyi oyunu yok grafik ...

BF 3 kesinlikle en iyi grafikli FPS olmayacak aynı olay dizisini BC 2'de de yaşadık.

Grafik konusunda COD grafik motoru IW engine çok kaliteli bir motordur.İstenilen her özellik eklenebilir.1 yıllık bir motor düzenlemesi ile çok iyi bir duruma gelir.Ayrıyeten fizik motoru da geliyor.Ancak ben istemiyorum.Tahminen BC 2 nin ki kadar dandik olur.

Sonuç olarak COD serisi için herhangi bir tehlike yok.EA BF3 ü COD ile aynı gün çıkarmakla büyük hata yapacak.
Ve hatırlatalım en çok MP si oynayan FPS COD serisidir.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bence bu iki oyunu kıyaslamak saçma gereksiz olmuş. bir kere oyuncu kitlesi farklı. BF, eskiden beri multiplayer oyuncuların gözdesidir. CoD ise singleplayer modu ile konuşulur. çoğu oyuncu senaryosuyla ilgilenir. grafik konusuna gelince, oyunlar çıkmadan birşey söylemek falcılık olur. kaldıki, bu tür oyunlarda grafik kadar yapay zeka ve oynanabilirlik de önemlidir. bunlar iyi olmadıktan sonra dünyanın en iyi grafiği olsa kaç yazar?

en iyisi bekleyip görmek.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Grafikten yana kuşkunuz olmasın MW3 en az BF3 kadar iyi olacaktır.
Buyrun sızdırılmış bir görüntü.
Resimleri daha iyi görebilmek için google chrome ile yeni sekmede açın veya firefox ile view image diyin.
sandman_face_detail_01.jpg

Önemli olan oyun motoru değil onu kullanmaktır.

Fakat başka bir sorun var aslında herkesin söylemeye çekindiği
Infinity ward şirketinin yarısından fazlası ayrıldı ki bunlar asıl çekirdek ekipti. (Ayrılanlar respawn diye yeni bir şirket kurdu ama 1.5 yıldır ses seda yok, o da ayrı konu)
Şu anda sayıları yetersiz olduğundan dolayı sadece single player'ını en az 2 firma ortaklaşa yapıyor.
Dolayısıyla insan acaba diyor.
Hepimiz göreceğiz.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
activision oyunu emanet ettiğine göre bi bildiği var. ben iyi bir MW3 bekliyorum. :)

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
@yarışçı

Korkmaya gerek yok Raven Software iyi bir stüdyo tahminen az çok onun da yardımı dokunuyordur IW ye.

Sledgehammer ın başında ilk Dead Space oyununun fikir babası var.Genel COD serisinin altında olmayacaktır hikaye.

IW den ayrılmayan elemanlara bir sınav bakalım bir şey öğrenmişler mi öğrenmemişler mi ?

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Yine de insan acaba diyor.İnfinity Ward kendisi çok iyi götürüyordu.Tabi adamları ayrılmadan önce.İnşaallah diğer firmalar değiştirmezler senaryoyu en az MW1 kadar bana göre MW2 kadar güzel olması gerekiyor.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Dostluk kazansın ne gerek var o iyi bu iyi :p çıksın güzelcene oynayalım. :4:

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Bu konudaki mesajlarımın hepsi DICE e uyuz olduğumdandır hiçbir arkadaşa aslında cevap verme arzum yok hep bu kandırıkçı DICE yüzünden :)

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
@yarisci MW3 - BF3 kadar iyi grafikli olacak diyip verdigin resimde uniformanin onceki mw serilerinden hic bir farki yok grafik olarak.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Baksana forum BF fanboyu dolmuş...

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Henüz birşeyler söylemek için çok erken ama
En azından MW3 ne gösteriyorsa onu görüyoruz bilgisayarlarda
BF3 yapımcıları o görüntüleri standart bilgisayarlara aktaracak optimizasyon bilgisine sahip değil.
Blur ve HDR ile kapatıyorlar texture kalitesizliğini
Yine sızan bir görüntüye göre BF3'ü ancak böyle oynayabileceksiniz :D

battlefield_3.jpg

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Baksana forum BF fanboyu dolmuş...

Fanboylukla ilgisi yok. Resimden gayet net anlaşılıyor. Grafikde gelişme olmadığı. Omuzlara bakınca önceki oyunlarındaki gibi düşük kaplama detayı belli oluyor.

@yarışçı koyduğun resimde neyi eleştirdiğini anlamadım.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
İlk önce yarışçının koyduğu MW3 görüntü ile hiçbir şey anlayamazsın.İnternette olan oyuniçi tej ekran görüntüsünde grafik iyi sayılır(oyun alpha olasına rağmen)

Işıklandırmalar IW engine mükemmel BF 3 ün şansı yok bu konuda.Kaplamalarda hadi BF diyelim.Gölgelerde pek bir fark yok ikiside aynı.Çevre detaylarında DICE iyidir.Silah modellemelerinde COD serisi rakipsiz. Renk paletleri oyunları amaçları bakımından aynı yolda.Patlama efektlerinde DICE çok başarısız.Fizik motoru olarak BF önde gözüksede saçma sapan kare kare kopuşlar beni uyuz ediyor hiç olmasada iyi olur.

Genel olarak COD serisi komple iyi.İki kaplamaya prim vermeyin....

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Işıklandırmada IW engine karşısında şansı yok demen garip.
Bahsettiğin daha önce başka bir oyunda kullanılmamış, örneğini görmediğin yeni ve içinde directx 10/11 özelliklerini barındıran bir motor. Yani isteseler kat kat daha iyisini yaparlar ışıklandırmada :)

(http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Battlefield_3un_Oyun_Motorunun_Tanitim_Videosu-13225.htm)

BF3 silah modellemeleri en az call of duty'deki kadar iyi.

Patlama efektleri önceki oyunlarda vasatdı evet. Ama yayınlanan BF3 videolarında bunun değiştiği belli oluyor.

Fizik'de Frostbite 2'de geliştirildi. Bad Company'deki fizik olacak sanmayın. Yayınlanan oyun içi görüntülerinde binaya atılan roket, başka bi sahnede bina çökmesi vs gayet gerçekci seviyede.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
BC2 de gerçekçi görünüyordu çıkmadan önce:)
Milletin zamanında nasıl kandırıldığını gösterelim .Yorumlzra dikkat.

forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/127180-call-of-dutyye-rakip-geliyor.html

---------- Post added at 14:12 ---------- Previous post was at 14:08 ----------

Tek isteğim şimdiden kanmayın DICE e.Çıkınca eğer iyiyse beraber alkışlarız...

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Bende onu kastediyorum.Oyunun en güzel yerlerini koyuyorlar milletde inanıyor.

Paylaştığım linkde yorumlara dikkat et.Birçok kişi iyi şeyler bekliyordu sonuç...

Bakın her oyunun iyi yada kötü olacağını tahmin edebilirsiniz ancak DICE in oyunları hariç...

Tartışmanın anlamı yok 8 Kasımda tekrar konuşuruz...

fakcakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
her ikisinide alıp oynayın abi neden kıyaslıyorsunuzki..?

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Resme büyüterek bakarsanız el yüz modellemeleri ile ışıklandırmanın kötü olduğunu görürsünüz.
Resimleri daha iyi görebilmek için google chrome ile yeni sekmede açın veya firefox ile view image diyin.

Olayın DirectX ile alakası yok.
Bugün güncellenmiş bir DirectX 9.0c ile 11 arasında görsel olarak kayda değer bir fark olmamasına rağmen performans olarak 11 iki kat daha düşük. Hele 10 falan çok daha düşük.
Bak Crysis bile 9'a geri döndü

İşte DirectX 9.0c
HIDDEN_264_20632_FOTO_Dirt_2_DX9_grande.jpg

İşte DirectX 11
Water_DX11.jpg

Aradaki 10 farkı bul bakalım :D

Bir de sonuçta Call Of fanboylarının başarısızlık için bahanesi var.
Eğer herhangi bir açıdan bekleneni vermezse herkesin diyeceği şey "Jason West ve Vince Zampella ayrıldığı için böyle oldu" olacak.
Ama EA oyunu bekleneni vermezse ne denecek?
EA'nin altyapısı sağlam serileri nasıl katlettiğini(fifa, need for speed gibi) yazsak burdan bizim köye yol olur :D

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
DirectX 11 ile çalıştırınca daha fazla performans veren oyunlarda mevcut.
Aliens vs Predator 2010, BattleForge gibi.

Aradaki 10 farkı bulup diyip resim koyman komik olmuş.
DirectX 11 'in farkı her karede anlaşılacak diye bir şey de yok. Bayraklar, insanlar ve su kalitesi directx 11 ile daha iyi o oyunda.

http://www.pcgameshardware.com/aid,...mpared-Top-article-of-December-2009/Practice/

Üstteki linkden 3. karşılaştırmaya bakarsan directx 11'in daha net görüntü verdiği de anlaşılıyor.

Buyur bu da videosu : http://www.youtube.com/watch?v=fEC0WAF2NIg

Son olarak Crysis 2 DirectX 9'a dönmedi. DirectX 11'den üst düzey yararlanabilmek için uğraşıyorlar. Yama ile eklenecek directx 11.
http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Crytek_Crysis_2nin_DirectX_11_Yamasini_Onayladi-14727.htm

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
DirectX 11 ile çalıştırınca daha fazla performans veren oyunlarda mevcut.
Aliens vs Predator 2010, BattleForge gibi.

Bu açıklamalara kanmayın beyler.
DirectX 10'a göre daha fazla performans veriyor. 9.0c'ye göre değil!!!

Komik olmuş demişsin ama pek komik değil DirectX tartışmasının ucu yok çünkü
Crysis 2 DirectX 9'a döndü evet.
Yama ile eklenecek diyorsun hala.
Ben de biliyorum.
Dikkat et patch olarak gelecek update olarak değil.

O sitedeki resimleri tek tek açıklayayım.
Bir taş resmi var DX 11 ile daha iyi gölgelendirilmiş.
Onun DX ile alakası yok o efektin ismi Ambient Occlusion
O ekran kartı üreticilerinin yeni eklediği bir özellik.
Directx 9'da da aynısı mevcut ki Batman Arkham Asylum'a bakabilirsin istersen.
Ekran Kartı seçeneklerinden ortam kapatma olarak geçer ismi, onu bulup açabilirsin ama performans yarı yarıya düşer.

Bayrak olarak polygon sayısı fazlalaştırılmış olay o.
Aynısı DirectX9'da da yapılır tek fark dx11'de low'a getirirsen polygon sayısı alt limiti daha yüksek olur.
Yani o resim DirectX9 için low quality DirectX11 için high quality çekilmiş büyük ihtimal Microsoft zorlamıştır.
Aynısı yol için de geçerli, Yol için normal map özelliği gelmiş ama o zaten 9'da da var. Sadece düşük ayarda yok.
Tekrar ediyorum DX9 için en düşük ayar DX11 için en yüksek ayar karşılaştırılmış.

Şimdi al sana Directx 9 insanı
Dirt2_DX9_Zuschauer.png

Al sana Directx 11 insanı
Dirt2_DX11_Zuschauer.png

Başka da diyecek laf bulamıyorum.
Ayrıca benim dediklerimi dünyanın en büyük oyun grafikeri John Carmack da diyor.

050JC.JPG

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Yahu parallax/normal map destekli bump map özelliği DirectX 8.1'den beri vardı
Yarın birgün Self Shadowing mapleri de DirectX 12'de yeni özellik gibi gösterirlerse şaşırmam :D
Al bak
Untitled-2_copy.jpg

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Tamam bişey demedik :D
DirectX 9 düşük, 11 yüksek ayarda çekilmiş. cümlenden hariç gerisine katılıyorum bende.

Gold Eagle

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Videolarımız :D
[video=youtube;2zw8SmsovJc]http://www.youtube.com/watch?v=2zw8SmsovJc[/video]
Battlefield 3 videomuz :D Bana Medal of Honor'un MP'sini(Zaten onu da DICE hazırlamıştı)andırdı.Turkuvaz tema :)

[video=youtube;NLmsiaN5dZM]http://www.youtube.com/watch?v=NLmsiaN5dZM[/video]
Bu da MW3'ün videosu :D

Ama Infinity Ward yerine başkasının yapmasına üzüldüm diyebilirim
MW3'e gelecek fizik motoru da güzel olacaktır.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Battlefield 3 videomuz :D Bana Medal of Honor'un MP'sini(Zaten onu da DICE hazırlamıştı)andırdı.Turkuvaz tema :)

IW Raven Sledgehammer beraber yapıyor.MP den bahsediyorsan Raven yapıyor ama MW2 den çok farklı olmayacakmış...

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0

bu vidyolara bi açıklık getirelim üstteki bf3 ün oyun içi gameplay görüntüleri alttaki mw3 ün fragmanı

ben ikisinide alıcam ve ozaman kesin bi kanıya varıcam şimdiden fanlık yapmak doğru diğil.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Asıl açıklığı ben getireyim.
Üstteki video zaten malum meşhur.
Alttakinin ise oyun ile resmi olarak hiçbir alakası yok arkadaşlar, fan yapımı kısa film :D