Başkanlık Sistemini Tartışıyoruz

Başkanlık Sistemi

• Olmalı

Kullanılan: 34 33.3%
  • Olmamalı

Kullanılan: 68 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    102
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Benim tahminim;
%65 ve üzeri hayır
%30'larda evet. Tabi hile falan olmazsa.

Eren Alp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Hayaller vs Hayatlar. Umut fakirin ekmeği tabi

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Umut vs değil olay.
Halk ne derse o olacak.
Evet çıkarsa zaten halkın kararı yerine gelir.

Hayır çıkarsa verilen sözler tutulsun, kafi.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
bak kardes hatasiyla sevabiyla dogrusuyla yanlisiyla hepsi bizim Atamiz,hepsini sahipleniruz ve kimseye laf ettirmeyiz,birilerine koz vermemek lazim,tarih tarihcilerin isidir,vatanseverlik her Türkun önceligidir

Kardeşim Selamun Aleykum, Sen ve Tüm Müslğman Kardeşlerimin Cumasını MubRek kıldığımı belirterek,

Elhamdulillah müslümanım ve ben ecdadımıda çok iyi biliyorum tarihimide sahipleneceğim veya sagiplenmeyeceğim insanı da koz verip vermeyeceğimide.
Atatürk benim hiçbir zaman atam ceddim değildi olmadı. Zira dedimya ben elhamdulillah müslümanım diye
Benim ceddimde gayrimüslim yok hele hele yahudi hiç yok.
Tarih tarihçilerin ise bilki Osmanlı ve Dünya tarihi üzre doktoram var. Kaldıki basın yayın ırganlarınca okuduğunuz 1-2 yapraklık muhtelif eserlerin tamamını orjinal dilinde okumuş biriyim.

Fırsat veya koz hususunda Hazreti Eyyubun detaylı kıssasını okumanı tavsiye ederim.
Gerçekleri konuşmaktan hiçbir güç ne beni korkutur nede beni alıkoyar.
Ben gerçekleri söylemeyeyim, insanlara koz geçer diye bakarsam dava edindiğim konuların hepsi yok olur gider.

Kısa bilgi.
İsteyen merak eden herkes Cumhuriyete giriş süreci öncesi ve Cumhuriyetten sonra kurulmuş gerek parti gerek kurum gerekse vekiller bazında bilgi sahibi olmak istşyorsanız Ankaraya gidin kaynaklarından okuyun
Atatürküde tanırsınız agop uda ecevitide demşrelide ve ordunun başında bulunan paşalarıda.

Bugün okumak için zamanınız fırsatınız veya okumak için karşınıza engel çıkabilir
Ama unutmayın günün birinde tüm bu sırlar açıklanacak, doğru bildikleriniz ata veya ced olarak yahut müslüman sandığınız hatta ve hatta türk sandığınız kişilerin aslında kşmmiş neymiş ne yapmış neye hizmet etmiş hakkında neler yazılmış yine hakkında avrupa gazeteleri neler söylemiş yazmış çizmiş bugün gördüklerinizin misli misli bilgiye doyacaksınız.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Önder, Başkomutan ...
images (3).jpg

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Kardeşim Selamun Aleykum, Sen ve Tüm Müslğman Kardeşlerimin Cumasını MubRek kıldığımı belirterek,

Elhamdulillah müslümanım ve ben ecdadımıda çok iyi biliyorum tarihimide sahipleneceğim veya sagiplenmeyeceğim insanı da koz verip vermeyeceğimide.
Atatürk benim hiçbir zaman atam ceddim değildi olmadı. Zira dedimya ben elhamdulillah müslümanım diye
Benim ceddimde gayrimüslim yok hele hele yahudi hiç yok.
Tarih tarihçilerin ise bilki Osmanlı ve Dünya tarihi üzre doktoram var. Kaldıki basın yayın ırganlarınca okuduğunuz 1-2 yapraklık muhtelif eserlerin tamamını orjinal dilinde okumuş biriyim.

Fırsat veya koz hususunda Hazreti Eyyubun detaylı kıssasını okumanı tavsiye ederim.
Gerçekleri konuşmaktan hiçbir güç ne beni korkutur nede beni alıkoyar.
Ben gerçekleri söylemeyeyim, insanlara koz geçer diye bakarsam dava edindiğim konuların hepsi yok olur gider.

Kısa bilgi.
İsteyen merak eden herkes Cumhuriyete giriş süreci öncesi ve Cumhuriyetten sonra kurulmuş gerek parti gerek kurum gerekse vekiller bazında bilgi sahibi olmak istşyorsanız Ankaraya gidin kaynaklarından okuyun
Atatürküde tanırsınız agop uda ecevitide demşrelide ve ordunun başında bulunan paşalarıda.

Bugün okumak için zamanınız fırsatınız veya okumak için karşınıza engel çıkabilir
Ama unutmayın günün birinde tüm bu sırlar açıklanacak, doğru bildikleriniz ata veya ced olarak yahut müslüman sandığınız hatta ve hatta türk sandığınız kişilerin aslında kşmmiş neymiş ne yapmış neye hizmet etmiş hakkında neler yazılmış yine hakkında avrupa gazeteleri neler söylemiş yazmış çizmiş bugün gördüklerinizin misli misli bilgiye doyacaksınız.
Aleykum selam .ben bunlari biliyorum kardesim,ama birilerinin elinde Ataturkten baska somurecek ve insanlari aldatacak hicbirsey yok,yani istismar edildigi icin chp nin elinden Ataturku kurtarmak lazim,gercekleri maskeliyorlar Ataturkculuk adina,dogrusunu kabul ederim yanlisini kabul etmem,yoksa neler neler var da neyse,fitnenin onunu kesmek lazim,birlesmemiz guclenmemiz lazim,anlatmak istedigim bu,murat bardakci bir programda gercekleri acikladi diye adami linc ettiler,halbuki adam ben Ataturkcuyum ama gercekler de bu dedigi halde,youtube den izleyebilirsiniz

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Memleket size kalabilir, bilin ki Allah'ın izniyle dünya size kalmaz.
2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu anketleri - Vikipedi

Hayır diyenlere her türlü hakaret, aşağılama, teröristlik ve vatan hainliğiyle itham etmelere rağmen, bu ay yapılan anketlerde dahi Hayır önde gözüküyor.
İnşallah sonuç Hayır çıkarsa, verilen sözler tutulur ve milli irade lafını ağzından eksik etmeyenler bu iradeye saygı duyar.

Neden önceki seçimlerde diğer anketlerin değerlendirmesini yazmaz söylemezsiniz çok yaman çelişki ve yine anketlerinizin yalanının yatsıda söndüğünü gördüğünüz halde hala savunursunuz bu daha bi yaman bi çelişki.

Kaç seçim kaybetti hayırcı cephesi
Halkın seçtiği reisicumhur dahil olmak üzre medyada yok benim başkanım değil benim cumhurum değil benim reisim değil algısını savunan ve yayan sizler neden yarın hayır çıkarsa (ki İNŞAALLAH Çıkmaz) saygı bekliyorsunuz.
Yapmadığınızı beklemek size çok yakışık kalıyor.

Diğer yandan başından beri pkk nın yok türkiye daeş i kurdu onu destekliyor dediğinden beri hala hayırcı cephesi daeş i savunuyor destek veriyor demiyormu. Üstüne üstlük kalkmış burda gariban felsefesi yaparak kendş yaptıklarınızı evet cephesine yapıştırıyor olmanız gerçekten komik ve bulandırıcı oluyor.

Saygı bekleyecekseniz saygı göstererek beklemeliniz. Cehape nin başında olan zat daha bugünki konuşmasında tabi nerden söylettiriyorlarsa ona orası bile düşündürüyor ve diyor ki eğer evet çıkarsa millet bölünecek ve yine üstü kapalı iç savaş senaryosu çıkıyor konuşmalarından.

Siz hala saygıdan mı söz ediyorsunuz ?

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Başkomutan, reis ve önder arıyorsanız MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ün hayatını okuyun. Asıl Önder, yol gösteren O' dur.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bir müslüman için tek yol gösterici doğruya ulaştıran şey Kuran-ı Kerimdir.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
84ffe1f2680172a14428e92f96c9e06a.jpg
yuh be size 74 sayfadir tartisiyorsunuz hala bi sonuca varamayacaginizi anlayamadiniz

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bizde incil diyorduk. Tövbe tövbe... Hemen müslümanlığa getiriyorsunuz konuyu. Rahatsız oldunuz herhalde ?

Ben yanlışı düzeltmekle mükellefim hata aramakla değil eğer ki hatamı görürseniz söyleyin ki bileyim yanlışdan döneyim

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Ben yanlışı düzeltmekle mükellefim hata aramakla değil eğer ki hatamı görürseniz söyleyin ki bileyim yanlışdan döneyim
Sonuçta hepimiz müslümanız ve hepimizin kitabı Kur'an-ı Kerim. Bunu belirmenize gerek yok. Bizim konuştuğumuz şey apayrı, sizin dediğiniz şey apayrı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...