Basarılı İnsanlar Ve Cop Kamyonları

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Basarılı İnsanlar Ve Cop Kamyonları

Bir gün bir taksiye atladım ve havaalanından hareket ettik. Sağşeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola,
önümüze çıktı. Taksi şoförü sert bir şekilde frene bastı, kaydı ve diğerarabaya çarpmaktan milim farkıyla kurtuldu.

Diğer arabanın sürücüsü camdan başını çıkartıp bağırmaya veküfretmeye başladı.
Taksi şoförü ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı. Ve gerçekten çok arkadaşçaydı.

Sordum: 'Neden bunu yaptığınız? Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi
de hastaneye gönderecekti.' Taksi şoförü bana, simdi 'Çöp Kamyonu Kanunu'
dediğim şeyi öğretti.

Şoför pek çok insanin çöp kamyonu gibi olduğunu açıkladı. Hertarafta çöp dolu olarak dolanıyorlar; kızgınlık, öfke ve hayal
kırıklığı dolular. Çöpleri biriktikçe onu bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar ve bazen sizin üzerinize bırakabilirler.

Kişisel almayın. Sadece gülümseyin, onlar için iyi şeyler temenni edin veyolunuza devam edin. Onların çöpünü alıp işyerinize, evinize veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın.

İşin ana fikri şu ki, başarılı insanlar çöp kamyonlarının günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler. Hayat sabahları pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa, dolayısıyla 'size iyi davranan
insanları sevin, iyi davranmayanlar için dua edin.'

Hayat, onunla ne yaptığınız, onu nasıl alıp karşıladığınızdır..
Sevgiyle kalın,

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
myefsane çok teşekkürler paylaşım için.
:) bugün yaşadığım benzer olayın üzerine okudum yazıyı.
hiç unutmayacağım çöp kamyonlarını
:) tekrar teşekkürler.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
myefsane çok teşekkürler paylaşım için.
:) bugün yaşadığım benzer olayın üzerine okudum yazıyı.
hiç unutmayacağım çöp kamyonlarını
:) tekrar teşekkürler.

reca ederim ne demek ben genelde kavga ediyordum ama bunu okuyunca birkez daha düşüneceğim. :turned::donatello:

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
myefsane :)

düşünmeliyim ,düşünmelisin , düşünmeliler :)

zaten kıssadan hisselerden payımıza düşenleri, anladığımız gibi uygulasak birde
ne güzel olurdu hayat :)

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
izninizle bir anımı anlatmak istiyorum.

Sabah erken vakitlerde yola çıktık. Bize yeşil yanması ile yola çıktım kavşakdan geçerken bir dolmuş havanında yağmurlu olması nedeniyle acı bir fren yaparak 1-2 metre kaydıkdan sonra 5-10 cm önümüzde durdu. Ona kırmızı yandığını bile görebiliyordum. Öyle hiddetli indi aşağıya bağırarak görmüyor musun bana yeşil yanıyor demez mi şöyle bir lambaya baktım. sonra karşımda duran çelimsiz adama sabah sabah adamın hareketlerine mi yoksa haksız yere bağırmasına mı bilmem başladım gülmeye Ne gülüyorsun diye üzerime yürüme hatasını yapınca arkada oturan yasin abi uan hem suçlusun hem güçlü adamı camdan bir tuttu 3 sn de arabanın içine aldı adam bir baktım yok oldu birde baktım arabanın içinde imdat adam öldürüyorlar diye bağırıyordu. (yasin abimiz oldukça kalıplı bir abimiz ) Adamı dolmuşçu arkadşaları diğer camdan zor aldı. Ben gülmekten arabayı kullanamaz bir haldeyim. Zor olsada oradan arabayı uzaklaştırdım giderken de adama sakin bir şekilde el salladım :) :devil:

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
el sallarsın tabi sakin sakin. senin yerine halletmişler nasıl olsa :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Bari başlığı kopyala yapıştır yapmasaydın.. cop kamyonu ne yahu

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Bari başlığı kopyala yapıştır yapmasaydın.. cop kamyonu ne yahu

Office 2007 nin marifeti suçum yok. Bu arada bari kelimesi çok anlamsız durdu. :smartass:

el sallarsın tabi sakin sakin. senin yerine halletmişler nasıl olsa :D

yok adamı görsen zaten buna vursam yarısı boşa gidecek birşey yapacak da değildim. Ama çıkışı çok anlamsızdı.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Nasıl suçun yok.. Başlığını elle yazarsan sorun ortadan kalkar.. çok basit

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Nasıl suçun yok.. Başlığını elle yazarsan sorun ortadan kalkar.. çok basit

Daha baist bir yöntemi var. Başlığı Gönderdikten sonra biz düzeltemiyoruz. İyi bir modaratör arkadaş düzeltebilir. Çok basit.

RadioHead

Asistan
Reaksiyon puanı
4
aynen öyle taksici amcanın felsefesini benimsedim ama ben o kadar sakin olabilirmiyim bilmiyorum:)ben çöplerimi kendim öğütürüm.