Bana da kendine de yazık ettin GOLD

Bu konuyu okuyanlar

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Sadece isimleri GOLD. Artık gözümde çay kaşığı kadar değerleri yok. Ki çay kaşığı bir işe yarıyor. Aksine bunların zararı da var.

Geçen Aralık'ın 25 inde aldım telefonu(Note II) fatura düzenlendi gönderildi 26'sının akşamı elimde. Telefonu aldım kurcaladım kurcaladım bi güzel. Sonra aklıma geldi bunun garantisi filan nasılmış bir bakayım dedim. Evo diye bir firma. Firma paralel ithalatçı. Oysa Gold bana distribütör garantisi var demişti ve ben sırf o yüzden almıştım. Paralel ithalat alma gibi bir niyetim olsa gider 1500 liraya alırdım o zaman o fiyata. Evet tam 1500 liraya da bulmuştum fakat Gold'da 1724 liraya distribütör garantisi(!) altındaki telefonu tercih ettim.

Her neyse, bu ayın 16 sında Gold müşteri hizmetlerine mesaj attım, mesajınız ilgili birime bildirilmiştir en kısa sürede dönüş sağlanacaktır falan denildi. Ayın 21 i oldu ses yok. Girdim sikayetvar.com a şikayet ettim. Saat 3 te şikayet ettim, bir kaç dakika sonra mesajınız redaksiyon aşamasında yazmaya başladı işlem kısmında. Gece oldu hala yayınlanmadı şikayetim. Fakat geceleyin Gold'dan mesaj geldi. Mesaj şu şekilde;

Değerli Müşterimiz,
7 iş günü içerisinde üründen cayma hakkına sahip olup fatura tarihi itibari ile talebinizle ilgili işlem yapılamamaktadır.
Saygılarımızla,
Gold.com.tr

Tamam ya hatalı ben miyim şimdi dedim kendi kendime. Tamam Gold'dan geri dönüşü aldım ama şikayetim hala yayınlanmadı dedim ve sikayetvar.com a mesaj attım şikayetimi yayınlamanızı istiyorum herkes görsün neyin ne olduğunu diye. Mesajınız redaksiyon aşamasından geçtikten sonra yayınlanacaktır filan dediler ve sabah 9 da yayınlandı diye tekrar mail gönderdiler. 10'da da Gold'dan sikayetvar.com üzerinden cevap gelmiş.

Her neyse meseleyi burada daha fazla uzatmak istemiyorum, sikayetvar.com'dan ve buradan(hiç bir şey olmasa bile ayıplarını herkesin gördüğünü görmeleri için) desteklerinizi bekliyorum.

İşte şikayetim, cevapları ve benim cevaplarına cevabım;

http://www.sikayetvar.com/sikayet/d...noloji-marketleri-distributor-dedi-paralel-it

Ve ürünü almadan önce de sordum distrbütör garantisi var mı diye, işte o diyaloglar. Eğer o yorumlar silinirse endişeye gerek yok HEPSİNİN ekran görüntüsü mevcut. İlgili sayfa; http://www.gold.com.tr/U209260/Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Beyaz-Cep-Telefonu (Soldan Facebook Yorumları Kısmına Tıklayın.)

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Gold her zaman paralel ithalat ürünleri satmaktadır,yalnız ürünlerinin paralel ithalat olduğunu ben sdn forum sayesinde öğrendim.

Gold bilgilendirme konusunda ve müşteri memnuniyeti konusunda çok iyi bi firma değil.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Samsung ürünlerini direkt samsung getirmiyor heralde. Belki kvk garantili olur ama teleservice olması lazım. Ya da başarı.

Sen distrübitör garantisi var mı demek yerine, cihaz hangi firmanın garantisinde diye sorsaydın firmayı açık açık söylemek zorunda kalırlardı. Ayrıca kutunun üstünde de etiket olması lazım.

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Malesef yok [MENTION=57891]pcwolf[/MENTION] ve ben sorduğumda "Ya Telpa yada KVK garantisi altındadır" denildi...
[MENTION=115926]aagkn[/MENTION] öyle satsa bile demesin distribütör garantili diye. Müşteriyle ilişkiler konusunda "pek iyi değil" değil "hiç iyi değil".

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Samsung ürünlerini direkt samsung getirmiyor heralde. Belki kvk garantili olur ama teleservice olması lazım. Ya da başarı.

Sen distrübitör garantisi var mı demek yerine, cihaz hangi firmanın garantisinde diye sorsaydın firmayı açık açık söylemek zorunda kalırlardı. Ayrıca kutunun üstünde de etiket olması lazım.
Samsung ürünlerini direkt getiriyor. Teknosa da satılan Note 2 Samsung Türkiye Garantisi altında. Gold'un ürünlerinin paralel ithalat olduğunu daha önce forumda kaç kere vurgulanmıştı. 100 tl daha fazla verin içiniz rahat olsun.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Malesef yok [MENTION=57891]pcwolf[/MENTION] ve ben sorduğumda "Ya Telpa yada KVK garantisi altındadır" denildi...
[MENTION=115926]aagkn[/MENTION] öyle satsa bile demesin distribütör garantili diye. Müşteriyle ilişkiler konusunda "pek iyi değil" değil "hiç iyi değil".

Emin olmadan söylemişler, güvenmeseydin keşke.

northpower

Asistan
Reaksiyon puanı
0

valla ben de bilmiyordum bu konuyu. Allahtan sdn gibi forumlar varda haberdar oluyoruz, bilgileniyoruz

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=289241]Burk.Clik[/MENTION] bilseydim...

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İlk mesaj dahil okumadım ama, Gold zamanında yazıcıoğlunun bile en güvenilmez en rezil esnafıydı, böyle aldı yürüdü adamlar işte.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Agaa hep bundan oluyor iste
3 5 kurustan cimrilik yapiyoruz sonra basimiza gelmeyen kalmiyor
Insanoglu iste
umarim sorunun cozulur kardes

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
GOLD bilgisayardan bir kürdan dahi almam artık, iyiki okumuşum bu haberi.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Geçenlerde ben de yazdım gold dan başıma gelen olayı hala akıllanmadınız.S a k ı n ha s a k ı n gold dan bir şey almayınnnnnn.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Ben burada bir dolandırıcılık göremedim. Sitede "bugün itibari ile" herhangi bir garanti bilgisi girilmemiş.
Müşteri olarak araştırsaydınız Gold da satılan hemen hemen tüm Samsung ürünlerin garantisiz satıldığını bilirdiniz. Biz yaklaşık piyasa fiyatı 700TL olan Samsung monitörü 399TL ye almıştık Gold 'dan.

Keza geçenlerde Yurtdışında 50TL ye satılan Türkiye de 80-90TL ye satılan hafıza kartını 51TL ye aldım ve Türkiye Garantili.

Gold'dan ne alman gerektiğini biliyorsan son derece uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Reaksiyon puanı
16,118
hiç gold'tan alış veriş yapmadım pek iyi itibarı yok benim gözümde gold'tan herşey beklerim...

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben burada bir dolandırıcılık göremedim. Sitede "bugün itibari ile" herhangi bir garanti bilgisi girilmemiş.
Müşteri olarak araştırsaydınız Gold da satılan hemen hemen tüm Samsung ürünlerin garantisiz satıldığını bilirdiniz. Biz yaklaşık piyasa fiyatı 700TL olan Samsung monitörü 399TL ye almıştık Gold 'dan.

Keza geçenlerde Yurtdışında 50TL ye satılan Türkiye de 80-90TL ye satılan hafıza kartını 51TL ye aldım ve Türkiye Garantili.

Gold'dan ne alman gerektiğini biliyorsan son derece uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Nasıl garantisiz ya sitesinde 2 yıl garantili yazıyor.
3eZj8MV.jpg

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Agaa hep bundan oluyor iste
3 5 kurustan cimrilik yapiyoruz sonra basimiza gelmeyen kalmiyor
Insanoglu iste
umarim sorunun cozulur kardes

Yalnız ben 3-5 kuruş fazla verip Gold'dan aldım.

Dolandırıcılık göremediyseniz yardımcı olmaya çalışayım. İki satırlık yazıyı okumaya acizsiniz yorum yazmayın bari. Adamlar bana "Ya Telpa Ya da KVK" dedi. Bundan ne anlıyorsunuz siz?

Distribütör garantili denilipte paralel ithalat ürün yutturulan ben, suçlu yine ben.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Yalnız ben 3-5 kuruş fazla verip Gold'dan aldım.Dolandırıcılık göremediyseniz yardımcı olmaya çalışayım. İki satırlık yazıyı okumaya acizsiniz yorum yazmayın bari. Adamlar bana "Ya Telpa Ya da KVK" dedi. Bundan ne anlıyorsunuz siz?Distribütör garantili denilipte paralel ithalat ürün yutturulan ben, suçlu yine ben.
Muhtemelen sen daha okuma yazma bilmiyorken ben forumlarda millete yardımcı olmaya, problemlerime çözüm aramaya çalışıyordum.O sebepten artistik patenaj hareketlerinden önce bana gold.com.tr ait Gold Bilgisayarın bu ürünü nerede 2 yıl resmi distribütör garantili olduğunu belirttiğini gösterirmisin?Gold da garantili Samsung yoktur bir kere, siz alırken hata yapmışsınız genç dostum.Sonradan istediğin kadar karalama çabalamasına gir, hata sende araştırmamışsın.

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Muhtemelen sen daha okuma yazma bilmiyorken ben forumlarda millete yardımcı olmaya, problemlerime çözüm aramaya çalışıyordum.O sebepten artistik patenaj hareketlerinden önce bana gold.com.tr ait Gold Bilgisayarın bu ürünü nerede 2 yıl resmi distribütör garantili olduğunu belirttiğini gösterirmisin?Gold da garantili Samsung yoktur bir kere, siz alırken hata yapmışsınız genç dostum.Sonradan istediğin kadar karalama çabalamasına gir, hata sende araştırmamışsın.

Konuda verdiğim son linke baksaydınız siz de görebilirdiniz ama yardımcı olayım ben size.

9964inciz2624582.jpg

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Resmen yalan söylemiş, başka biri sorduğunda ise ona doğruyu söylemiş ne kafa ama..

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bilgim yok fakat Gold'dan bir eleman işte.Ona da başka bir şey demiş hocam asıl adı Evo :D
Ben size söyleyeyim; İlgisiz alakasız, satılan malı tanımayan muhtemelen gold da bile çalışmayan fason eleman sınıfında birisidir.Hali ile size bilmediği bir bilgiyi vermesi pek mümkün değil.

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ben size söyleyeyim; İlgisiz alakasız, satılan malı tanımayan muhtemelen gold da bile çalışmayan fason eleman sınıfında birisidir.Hali ile size bilmediği bir bilgiyi vermesi pek mümkün değil.
5 yıldır web tasarımla uğraşıyorum yaklaşık 4 yıldır da Wordpress'le iç içeyim. Kullanıcılara kolaylık olsun diye Facebook yorum sistemini de kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum. Ve bu yorum sistemini kuranlar dışında başka herhangi birinin Gold adına yorum yapması imkansız, araştırabilirsiniz. Gold Teknoloji Marketleri bu sistemi hadi diyelim başka bir teknoloji şirketine ya da kendi bünyesinde bulunan bir ekibe yaptırdı. Bu sistemi destek ekibine değil de sizin dediğiniz gibi "satılan malı tanımayan muhtemelen gold da bile çalışmayan fason eleman sınıfında"n birine bırakmasının savunulacak bir yanı var mı? Yine Gold'un ayıbı yine Gold'un ayıbı. İnkar edilebilir mi?

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
5 yıldır web tasarımla uğraşıyorum yaklaşık 4 yıldır da Wordpress'le iç içeyim. Kullanıcılara kolaylık olsun diye Facebook yorum sistemini de kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum. Ve bu yorum sistemini kuranlar dışında başka herhangi birinin Gold adına yorum yapması imkansız, araştırabilirsiniz. Gold Teknoloji Marketleri bu sistemi hadi diyelim başka bir teknoloji şirketine ya da kendi bünyesinde bulunan bir ekibe yaptırdı. Bu sistemi destek ekibine değil de sizin dediğiniz gibi "satılan malı tanımayan muhtemelen gold da bile çalışmayan fason eleman sınıfında"n birine bırakmasının savunulacak bir yanı var mı? Yine Gold'un ayıbı yine Gold'un ayıbı. İnkar edilebilir mi?

Tamam Gold adına yazan biri ancak söylediğim gibi muhtemelen IT grubundan veya belki firma içinde olmayan birinin mesajları onlar.
Oraya güveneceğinize telefon açmanız lazımdı, mağzaya gidip tezgahtara sormanız lazımdı, alırken üzerindeki bandrolü kontrol etmeniz lazımdı.

Daha geçen kimdi bir siteden mail gelmiş o fotoğraf makinesinde kampanya bu fotoğraf makinesinde kampanya diye.

Samsung NX10 .... TL
Olympus EL-P2 ....TL 2 yıl "distribütör garantili" yazıyordu.

Söylemek istediğim evet o eleman bilmediği bişeyde he he diyerekten size yanlış bilgi vermiş ancak o kadar rahat olmasının sebebi o firmada çalışan birisi değildir.

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Tamam Gold adına yazan biri ancak söylediğim gibi muhtemelen IT grubundan veya belki firma içinde olmayan birinin mesajları onlar.
Oraya güveneceğinize telefon açmanız lazımdı, mağzaya gidip tezgahtara sormanız lazımdı, alırken üzerindeki bandrolü kontrol etmeniz lazımdı.

Daha geçen kimdi bir siteden mail gelmiş o fotoğraf makinesinde kampanya bu fotoğraf makinesinde kampanya diye.

Samsung NX10 .... TL
Olympus EL-P2 ....TL 2 yıl "distribütör garantili" yazıyordu.

Söylemek istediğim evet o eleman bilmediği bişeyde he he diyerekten size yanlış bilgi vermiş ancak o kadar rahat olmasının sebebi o firmada çalışan birisi değildir.

Tamam hocam değildir.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Popcorn yiyen arkadaş herhalde orada çalışıyor yada mesleği avukatlık.:biggrin::mad:

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Hocam siz samsung bir mal alirken direk bozulacagi zamanin hesabini mi yapiyorsunuz. Kim ithal ettiyse etti. Hepsi ayni fabrikadan cikiyor bildigim kadariyla.

Boyle seylere takilma bence. Cihazi hakkiyla kullanmana bak. :)

Son mesajlar