Avea'dan Profesyonel Tarifeler

ugursport080

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avea; yeni lanse ettiği tarifeler ile müşterilerin tüm ihtiyaçlarını kapsayan tarifeler yapmış olduğunu söylemek gerekir.

Avea Profesyonel Tarifeler ve Detayları;

Tarifelere; numara taşıma, faturasızdan faturalıya geçiş veya yeni hat alan müşteriler 12 ay taahhüt vererek aşağıdaki fiyatlardan yararlanabilir.

• Her Yöne 600 dakika + Her Yöne 1000 SMS + 4 GB cepten internet = 39 tl (Profesyonel 600 Tarifesi)
  • Her Yöne 1200 dakika + Her Yöne 1000 SMS + 4 GB cepten internet = 49 tl (Profesyonel 1200 Tarifesi)

not:taahhütsüz fiyatları +8 tl fark ile

Tarifelere; faturalı avea müşterileri tarife değiştirerek aşağıdaki fiyatlardan yararlanabilir.

• profesyonel 600 tarifesi = 47 tl
  • profesyonel 1200 tarifesi = 57 tl

not:taahhütsüz fiyatları +8 tl fark ile

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Çekmeyen, şebeke hataları, 3G internet hızı 2 MB'ti geçemedikten sonra en ucuz en kral tarifesini yapsa ne yazar ? :D

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
taahüttümün bitmesine çok var ya bana gıcık olsun diye yapıyor galiba bu tarifeleri avea

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çekmeyen, şebeke hataları, 3G internet hızı 2 MB'ti geçemedikten sonra en ucuz en kral tarifesini yapsa ne yazar ? :D

Vallahi dostum belki eskiden olsa sana hak verirdim fakat, şuanda ben yıllardan beri Avea kullanmaktayım..
Eskiden belli bir sıkıntı yaşanıyordu, fakat şimdi öyle abartıldığı kadar sıkıntı yok..
Daha doğrusu, benim iş yerim ve ikamet ettiğim yerlerde öyle sıkıntı yok diyelim...

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2

Bölgesel bölgesel değişiyor. Bizim oralarda Turkcell çekmezken Avea 4 diş birden çekiyor.Dedikleri gibi senin söylemler eskide kaldı 3G yayılıyor sen 2006 larda galmışın gardaş.

grup2008

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende gayet memlunum aveadan evin kör noktasında bile çok iyi çekiyor

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende 3 ay öncesine kadar avea kullanıyordum sonra türkcell in gazına geldim bu kadar övüyolar kaliteli diye ama bin pişman oldum. İş yerim 16. Katta İzmir merkez de her ne hikmetse sebeke sürekli kesiliyor konuşmam kesiliyo internet kesiliyo avea da hiç böyle sorunlarım yoktu ve hatta abartmıyorum avea ile asansörde bile kesilmeden konuşabiliyordum. Simdi yeniden numaramı avea ya taşımayı düşünüyorum.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Yorumlara bak komedi.

İstanbul'un göbeğinde Mecidiyeköy'de Cevahir ve Beytem Plaza arasında Avea şebekesi yok. Plazada 8.katta Avea tek diş çekiyor bazen gidiyor. Onu da geç evde 5. katta 3 diş çekiyor. 3 MB'ti gecemeyen internet hızı. Siz hala neye inat ediyorsunuz? Kendim yaşamasam inanacağım. :D

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ankara'nın göbeğinde evin içinde 3G çekmiyor Edge çekiyor avea bunu şöyle açıklıyor; Bina dışı 3G yani evden çıkıp sokakta kullanırsan 3G evde kullanırsan edge!!!!
ve yakın zamanda şebekeyi güncellemeyi de düşünmüyorlarmış!!!
Bu durumda bedava bile olsa kullanamadığım bir interneti neden alayım aveaaaaa???

ugursport080

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
an itibariyle ankara / yenimahalle 3g hız testi;

rsd.PNG

iyi mi bence iyi ;)

AsK_GRiBi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende bir avealı olarak gayet net cektigini hatırlatmak isterim ayrıca bütün gsm operatorlerde şebeke sıkıntısı yaşanıyor yaşanmıyor dersek yanlış bilgi aktarmış oluruz ..ayrıca bir ook abone int ayarlarlarını yanlış yapıyor ve şebeke modu gsm de kalıyor bundan dolayı 3gyi göremiyor fakat 3g olmayan yerlerdede gsm olarak sectigimizde edge olarak baglantı yapabiliyoruz.. avea nın cekmedigi yerde karşı operator cekiyor türkcellin cekmedigi yerde avea cekiyor bu hep böledir.size ayarları iletiyim android için; Menü Ayarlar Kablosuz ağ ayrları(veya diğer) Mobil ağlar Erişim noktaları Seçenek Yeni APN İsim:Avea Internet APN:internet Seçenek:Kaydet kesinlikle b ayarı yapdıgınızda giriş yaparsınız ve şebeke modunu gsm/wcdma veya sadece wcdma olarak secebilirsiniz.

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Avea'yla yaşadığım yerde (3 farklı bölge, Kayseri, Trabzon ve Bursa) hiçbir sıkıntı yaşamadım. İnterneti de, ses kalitesi de yeterli.

Tarife kulağa güzel geliyor ama ben artık bu kadar para vermek istemiyorum, evlendim, hatun yanımda, o kadar dakika ve sms'e ne gerek var :)) Pttcell'e geçeceğim.

Haber için teşekkürler kardeş.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Vodafon Red Mini kullanıyordum.Bugün numaramı Avea'ya taşıdım.Profesyonel 1200 tarifesine geçtim.2-6 gün içerisinde haber gelir dediler.Red Mini'de 2gb internet vardı ve ay sonuna yaklaşırken paketi aşıyordum.Ondan sonra günlük 5tl kesiliyordu.Yani faturam normalde 85tl iken interneti aştığım için 120-130tl'ye çıkıyordu.Şimdi Avea ile 12 ay taahhüt yapacağım ve aylık 49tl'ye gelecek.Avea bayisindeki bayan ''internet paketiniz 4gb olduğu zaman internetiniz kesilir,paket aşımı olmaz'' diye bir ifade kullandı.Bu doğru mudur? Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.Sonradan eğer istersek ilave internet alabiliyormuşuz?

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vodafon Red Mini kullanıyordum.Bugün numaramı Avea'ya taşıdım.Profesyonel 1200 tarifesine geçtim.2-6 gün içerisinde haber gelir dediler.Red Mini'de 2gb internet vardı ve ay sonuna yaklaşırken paketi aşıyordum.Ondan sonra günlük 5tl kesiliyordu.Yani faturam normalde 85tl iken interneti aştığım için 120-130tl'ye çıkıyordu.Şimdi Avea ile 12 ay taahhüt yapacağım ve aylık 49tl'ye gelecek.Avea bayisindeki bayan ''internet paketiniz 4gb olduğu zaman internetiniz kesilir,paket aşımı olmaz'' diye bir ifade kullandı.Bu doğru mudur? Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.Sonradan eğer istersek ilave internet alabiliyormuşuz?

doğrudur hem 4 gb dolmaya yaklaştığı an uyarı mesajı geliyor daha sonrada internet kesiliyor 4 gb i aşınca

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Arkadaslar birde sormak istediğim Avea'nin cekim kalitesi ve 3G hızı nasıldır. Herkes birşey söylüyor. Sizce 12 ay taahhüt yapmalı miyim ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Arkadaslar birde sormak istediğim Avea'nin cekim kalitesi ve 3G hızı nasıldır. Herkes birşey söylüyor. Sizce 12 ay taahhüt yapmalı miyim ?

Çekim kalitesi bulunduğun ile göre değişir tabi ama ben istanbulun göbeğindeyim uzun konuşmalarda mutlaka hat düşmesi oluyor. İnternete gelecek olursak 3g hızı rezalet, daha doğrusu gerçek 3g bu değil.

611247100.png

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Çekim kalitesi bulunduğun ile göre değişir tabi ama ben istanbulun göbeğindeyim uzun konuşmalarda mutlaka hat düşmesi oluyor. İnternete gelecek olursak 3g hızı rezalet, daha doğrusu gerçek 3g bu değil.

İstanbul'da yasiyorum. Çalıştığım yer Taksim'e çok yakın. Rezalet derken neye göre ? Daha önce başka operatör kullandınız mi?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
İstanbul'da yasiyorum. Çalıştığım yer Taksim'e çok yakın. Rezalet derken neye göre ? Daha önce başka operatör kullandınız mi?

5-6 ay önce vodafone'dan avea'ya geçtim geçme sebebim kullanığım tarife ve fiyatıydı. Fiyat önemliyse avedan iyisi yok ama bu fiyata hız ve hizmette bi yere kadar. yukarda hızı vermişm zaten bak kendin karar ver.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
5-6 ay önce vodafone'dan avea'ya geçtim geçme sebebim kullanığım tarife ve fiyatıydı. Fiyat önemliyse avedan iyisi yok ama bu fiyata hız ve hizmette bi yere kadar. yukarda hızı vermişm zaten bak kendin karar ver.

Evet bende kullandığım tarife ve fiyatı yüzünden geçiş yapıyorum. Geçiş yaptıktan sonra bende bir hız testi yapar sonucu burada paylaşırım. Teşekkürler.

Beo

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Aveanın telefondan interneti çok hızlı.

Fakat jet modemli kullandığım zaman hız vasat.

Akıllı telefonunuz varsa "taşınabilir wifi" özelliği ile gayet hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
(Profesyonel 600 Tarifesi) ne 2 ay zor dayandım, böyle rezil internet hızı görmedim. Vodafona dönüş yaptım.600 dk için 39 tl ödenmez.