Avea taraftar modem almak istiyorum sorun çıkar mı?

casper47

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Selam arkadaşlar avea taraftar modem alıcam.Acaba bi sorun çıkarır mı? İnternette baktım 100-200 TL geliyor diyorlar.Acaba doğrumu. Alsam mı almasam mı?

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Selam arkadaşlar avea taraftar modem alıcam.Acaba bi sorun çıkarır mı? İnternette baktım 100-200 TL geliyor diyorlar.Acaba doğrumu. Alsam mı almasam mı?

Merhaba,

Avea taraftar jet modemler 5 GB kotalı vergiler dahil 30 TL 8 GB kotalı vergiler dahil 44 TL ve 1 yıl taahhütlü olarak üzerinize kayıtlı herhangi bir faturayla avea bayisine gidip alabilirsiniz adınıza kayıtlı faturanız yoksa ikametgah belgesi ile alabilirsiniz.

Avea taraftar modemler 3G bağlantı hızıyla ZTE MF 190 modemler ile geliyor modemler maksimum 7.2 mbps hspd'a ya sahiptirler. 3G şebekesinin bulunduğu bölgede 3G olmadığı yerde 2G şebekesi üzerinden bağlantı sağlarsınız.

Download ve upload larınız bir düştüğü için kotanız çabucak bitebilir !

(Bu durum diğer operatörlerde de geçerlidir)

Avea taraftar jet modem almadan önce gittiğiniz bayiiden müşteri hizmetlerini arayarak bulunduğunuz bölgede 3G şebekesinin bulunup bulunmadığını öğrenmenizi tavsiye ederim.

Modemin içerisinden çıkan program ile kota uygulaya bilir ve sizi % lik dilimlerde uyarmasını belirleyebilirsiniz örnek Kota % 80'e geldiğinde beni uyar ve bağlantıyı kes gibi..

Sizin sayacınızla şebekenin sayacı bir olmadığı ve yukarıda belirttiğim download ve upolad larınız bir düşer hatırlatmalarını dikkate almanızı tavsiye ederim

Umarım yardımcı olmuştur bu bilgiler

İyi forumlar

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Mikrodalga fırınla bağlan internete ondan iyidir. Hala Şirket'te avea'sı çekmeyenler var.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Avea JET Kullanmış biri olarak Şiddetle uzak durunuz diyorum. Zira Avea Faturalama Sistemi Arızalı. Size 30 TL Yerine 300 TL gönderirler, demedi demeyin. 3-5 Tl fazla ödeyin Türkcell kullanın, en azından ne ödeyeceğinizi bilirisiniz.

ddyws

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telefon bağlantısında bile sorun yaşarken net bağlantısı biraz düşündürücü gibi

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen birak onlari ya. adam gibi kullan kotayı aşma. aktive mesajı gelmeden kullanma. bi bok olmaz. hem en fazla 99 tl + sabit ücret. ama 3g cekio mu kesinlikle öğren

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Sen birak onlari ya. adam gibi kullan kotayı aşma. aktive mesajı gelmeden kullanma. bi bok olmaz. hem en fazla 99 tl + sabit ücret. ama 3g cekio mu kesinlikle öğren

Bak sen, Çok iyi tanıyorsun aveayı sanırım.
ben 1 yıl Avea Jet Kullandım, Tarife: 4GB=29 TL.
Tahhutun bitmesine 1-2 ay kala Bir gün fatura geldi 262 TL , kotaya bakıyorum 3.5 GB Kullanmışım 500MB daha kullanmadığım kotam var.
Müşteri Temsilcisini aradım, Cevap Kelimesi kelimesine : Efendim Siz GPRS den bağlanmışsınız O yuzden böyle olmuş (Anlayan beri gelsin)
Neyse uzatmayalım, ben Savcılığa Delil Omak üzere Detaylı Kullanım Belgesinin bana FAX olarak yollanmasını istedim.
Sonuç: 262 TL fatura 1 TL'ye düşürüldü. Akabınde 1 ay sonrada tekmeyi bastım zatı şahanelerine.

Kısaca Uzak durun. Türkcelle 3 kuruş fazla ödersın ama ne ödeyeceğini bilirsin.

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Az yapmissin. dava açsaydin keşke. benim ilk ayım fazla fatura gelirse acımam. direk tüketici haklarını ararım. sonra direkt olarak yolla şerefsizi mahkemeye. gprs den baglanmak nasl oluo mus ? öğrenelimde tedbirimizi aliriz. zaten bildiğim üzere bağlantı avea gprs internet. kafam karisti. fazla bilgilisi degilim gprs ile felan . nasıl kurtuldun bzm de basimiza gelirse ögreniriz. ah bi madmex olsa ögrenirdik. arkadas sanirsam avea da calisio. bnm normal fiyat 44. baktim 1 kurus fazla geldi. direkt kapatirim.

Az yapmissin. dava açsaydin keşke. benim ilk ayım fazla fatura gelirse acımam. direk tüketici haklarını ararım. sonra direkt olarak yolla şerefsizi mahkemeye. gprs den baglanmak nasl oluo mus ? öğrenelimde tedbirimizi aliriz. zaten bildiğim üzere bağlantı avea gprs internet. kafam karisti. fazla bilgilisi degilim gprs ile felan . nasıl kurtuldun bzm de basimiza gelirse ögreniriz. ah bi madmex olsa ögrenirdik. arkadas sanirsam avea da calisio. bnm normal fiyat 44. baktim 1 kurus fazla geldi. direkt kapatirim.

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya gprs 3g ni olmadığı yerlerde kullanılan bağlanım biçimi değil mi ya ?. ben gprs ile bağlanıyorum benim bildiğim.

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bak sen, Çok iyi tanıyorsun aveayı sanırım.
ben 1 yıl Avea Jet Kullandım, Tarife: 4GB=29 TL.
Tahhutun bitmesine 1-2 ay kala Bir gün fatura geldi 262 TL , kotaya bakıyorum 3.5 GB Kullanmışım 500MB daha kullanmadığım kotam var.
Müşteri Temsilcisini aradım, Cevap Kelimesi kelimesine : Efendim Siz GPRS den bağlanmışsınız O yuzden böyle olmuş (Anlayan beri gelsin)
Neyse uzatmayalım, ben Savcılığa Delil Omak üzere Detaylı Kullanım Belgesinin bana FAX olarak yollanmasını istedim.
Sonuç: 262 TL fatura 1 TL'ye düşürüldü. Akabınde 1 ay sonrada tekmeyi bastım zatı şahanelerine.

Kısaca Uzak durun. Türkcelle 3 kuruş fazla ödersın ama ne ödeyeceğini bilirsin.

yaw tamam sen telefondan girdin demi ondan öyle gelmiştir. sim i de takıp avea gprs wap a girdin. avea gprs internet e gircektin yeni oluşturup ? doğru mu

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hiç ayar yapmadan direkt olarak girdin o yüzden geldi eminim :D

ben böyle cümle sonlarında sırıtıyorum ama yanlış anlama

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
bende 6 aydır avea jet gs taraftar modem kullanıyorum şu an çorludayım 6.5 mbps hızı görüyorum ve 8 gb kotalı bir yıllık taahhütlü aldım geçtiğimiz şubatta her ay faturam 34 tl yi geçmiyor kimse abartmasın en azından kabloludan iyidir

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hay agzini opim. Tohan.Ama bi sıkıntı var sen 6.5 m göruosunda ben 0.5 m zor görüyorum :) o yavaşlagin sebebi de giresun tirebolu da 3g olmamasi. ama ıstanbula gittiğimde super olcana inaniorum. bunu sakin unutmayin. adam gibi kullanip kurallari aşmazsan bi sey olmaz bu arada Tohan 8 Gblar 44 lira dgil mi ?

Hay agzini opim. Tohan.Ama bi sıkıntı var sen 6.5 m göruosunda ben 0.5 m zor görüyorum :) o yavaşlagin sebebi de giresun tirebolu da 3g olmamasi. ama ıstanbula gittiğimde super olcana inaniorum. bunu sakin unutmayin. adam gibi kullanip kurallari aşmazsan bi sey olmaz bu arada Tohan 8 Gblar 44 lira dgil mi ?

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ulan şu mobilden girmenin zararlari :) 2 kere yazio :)

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27

benim aldığımda taksitler 34 tl civarında idi şimdi üstte bir komşum daha aldı onunki şuan 39 tl demekki zam gelmiş dostum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynenn katılıyorummm bende taraftar modem aldım 30.50 tl geliyordu her ay bu ay 68tl gedi daha 5. aydayımm 12 ay sözleşmem var iptalde edemiyorummm kesnlikle aveadannn uzak durun derim benn...:crying: