Rehber Avast'ı Gereksiz Kötüleyenler

Bu konuyu okuyanlar

Asizam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Özellikle forumlarda falan geziyorsanız Avast'ı gereksiz kötüleyenleri görmüşsünüzdür.Gereksiz kötüleyenlerin çoğu Avast'ı bir kere bile kullanmamıştır.Bende eski bir Avast kullanıcısı olarak Avast'ı beğenmiyordum ama artık özellikle mobilde Avast'ın gayet başarılı olduğunu düşünüyorum.Kötüleyenlerden bazıları Avast'ın veri sattığını söyler ama zaten neredeyse tüm şirketler verilerinizi satar.Bazıları ise Avast'ın tehditleri bulamadığını ve tehdit olmayan şeyleri tehdit olarak gösterdiğini söylerler ama son zamanlarda AV-TEST ve AV-Comparatives'e bakarsak gayet başarılı olduğunu görürüz.Ayrıca Avast artık NortonLifeLock ile güçlerini birleştirdiler. Sonuç olarak Avast'ı gereksiz kötüleyenleri dikkate bile almayın. Merak edenler için Avast ve Avast mobilin AV-TEST ve AV-Comparatives sonuçları:Test antivirus software Avast Avast Test antivirus software Avast

Ekli dosyalar

• images.png
    images.png
    2.8 KB · Görüntüleme: 27
Reaksiyon puanı
8,023
Avast Windows konusunda kötü değil berbat. Çoğu virüsü yakalayamıyor. Androidde nasıldır bilemem ama Windowsta Kaspersky zaten çok ucuzken onun yerine Avast almak bence mantıklı bir hareket değil. Hem de hiç değil.

Asizam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Avast Windows konusunda kötü değil berbat. Çoğu virüsü yakalayamıyor. Androidde nasıldır bilemem ama Windowsta Kaspersky zaten çok ucuzken onun yerine Avast almak bence mantıklı bir hareket değil. Hem de hiç değil.
Attığım linklerden yeni sonuçlara bakabilirsin.Ben eskiden kullanıyordum ve o zamana göre haklısın hiç beğenmiyordum ama NortonLifeLock ile güçlerini birleştirdiklerinden sonra ben beğendim.Yinede Windows için Avast'ı seçmem bence Norton 360 Windows için en iyisidir.

Lord Erenify

Imperial Lord
Reaksiyon puanı
563
Avast berbat birşey. Onun yüzünden format atmak zorunda kalmıştım.

Reaksiyon puanı
8,023
Attığım linklerden yeni sonuçlara bakabilirsin.Ben eskiden kullanıyordum ve o zamana göre haklısın hiç beğenmiyordum ama NortonLifeLock ile güçlerini birleştirdiklerinden sonra ben beğendim.Yinede Windows için Avast'ı seçmem bence Norton 360 Windows için en iyisidir.
Kaspersky denemenizi öneririm. Gerek performans gerek güvenilirlik olarak piyasanın en iyisi desek yanlış olmaz. Ayrıca çok ucuz bir fiyattan satıyorlar Türkiye için.

Asizam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kaspersky denemenizi öneririm. Gerek performans gerek güvenilirlik olarak piyasanın en iyisi desek yanlış olmaz. Ayrıca çok ucuz bir fiyattan satıyorlar Türkiye için.
Ben bu yıl için Norton Plus alıcam ama seneye deneyebilirim.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Çünkü kötü.

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
132
Eset her versiyonuyla 1 numara.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Bende Kaspersky var bedava 1 yıl 2 yıl kullanıyorum. Başka antivirüsler de var ama pek bakmadım.

Reaksiyon puanı
8,023
Yenisine bakmadan eskisine göre yorum yapmak anlamsız.
Dün telefondaydım detaylı yazamadım, Avast'ın PC'de iyi olmamasının sebepleri bence şunlar;
1- Arayüzü sahte işlevsiz programlara çok benziyor güven vermiyor,
2- Veritabanı güncellemeleri hızlı değil. Örneğin Kaspersky sürekli güncelleme veriyor yeni virüs ve açıklar için Avast bu kadar hızlı yapamıyor.
3- Virüs olmayan dosyaları virüs sanıyor. 2021 yılında Windows dosyalarımı virüs görüp bilgisayarımın göçmesine sebep olmuştu. Bunu çok sık yapıyor.

Şu an aklıma gelen bunlar ve bu 3 madde zaten en kritikleri arasında. Dolayısıyla bana göre Avastı kötülemek yanlış değil.

Asizam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dün telefondaydım detaylı yazamadım, Avast'ın PC'de iyi olmamasının sebepleri bence şunlar;
1- Arayüzü sahte işlevsiz programlara çok benziyor güven vermiyor,
2- Veritabanı güncellemeleri hızlı değil. Örneğin Kaspersky sürekli güncelleme veriyor yeni virüs ve açıklar için Avast bu kadar hızlı yapamıyor.
3- Virüs olmayan dosyaları virüs sanıyor. 2021 yılında Windows dosyalarımı virüs görüp bilgisayarımın göçmesine sebep olmuştu. Bunu çok sık yapıyor.

Şu an aklıma gelen bunlar ve bu 3 madde zaten en kritikleri arasında. Dolayısıyla bana göre Avastı kötülemek yanlış değil.
Ben zaten kötülemezden bahsetmiyorum.Gereksiz kötüleyenlerden bahsediyorum.Yoksa Avast en iyisi gibi bir sözüm yok bencede Windows için Avast kullanmayın Windows için bence en iyisi Nortondur.Benim anlatmak istediğim Avast'ın eskisine göre daha iyi olmasıdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Avast ve Avg kullanıcı verilerini toplamaya devam etsinler. ?
Merak etme senin verilerini zaten neredeyse her şirket topluyor.Birde artık Avast Gen Digital'e aittir.

Eset her versiyonuyla 1 numara.
Eset iyi olsada bir numara olduğunu düşünmüyorum ama özellikle mobilde hoşuma gidiyor.

Zxbxnn

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Kendisi antivirüs programı sözde ama bence kendisi virüs yükledim bı ara silmek istedim zar zor sildim yani ordan siliyorum ordan çıkıyor başka yerden siliyorum ordan çıkıyor birde yavaşlattı sistemi bende format attım öyle kurtuldum bir dahada kullanmam ve antivirüs programları bence gereksiz yer kaplıyor bilgisayarda.

Kaspersky candır ya :D

Reaksiyon puanı
8,023
Antivirüs kullanmak başlı başına saçmalalık zaten, bide avast mı indiricem :D. Güldürme.
Bilinçli kullanıcıyım kullanmam diye havalara girmeye gerek yok. İnsanız robot değiliz ufak dalgınlıkla hatalar yapabilir gözden kaçırabiliriz. İşi garantiye almak hiçbir zaman saçmalık değildir.

Asizam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Antivirüs kullanmak başlı başına saçmalalık zaten, bide avast mı indiricem :D. Güldürme.
İlk cümlenden boş konuşman zaten belli oluyor.Üzgünüm ama artık bilinçli kullanıcı olmak yetmiyor.Biraz bilgilenip gelirsen sevinirim.?

Kendisi antivirüs programı sözde ama bence kendisi virüs yükledim bı ara silmek istedim zar zor sildim yani ordan siliyorum ordan çıkıyor başka yerden siliyorum ordan çıkıyor birde yavaşlattı sistemi bende format attım öyle kurtuldum bir dahada kullanmam ve antivirüs programları bence gereksiz yer kaplıyor bilgisayarda.

Kaspersky candır ya :D
Yeni sürümüne bir şans vermeyi deneyebilirsiniz.Eskisine göre bence çok daha iyi durumda ama bence Windows için Norton en iyisidir.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Bilinçli kullanıcıyım kullanmam diye havalara girmeye gerek yok. İnsanız robot değiliz ufak dalgınlıkla hatalar yapabilir gözden kaçırabiliriz. İşi garantiye almak hiçbir zaman saçmalık değildir.
İlk cümlenden boş konuşman zaten belli oluyor.Üzgünüm ama artık bilinçli kullanıcı olmak yetmiyor.Biraz bilgilenip gelirsen sevinirim.?

Yeni sürümüne bir şans vermeyi deneyebilirsiniz.Eskisine göre bence çok daha iyi durumda ama bence Windows için Norton en iyisidir.
Bunun daha çok tecrübeyle alakası var. Boş konuşmak bir kenara, dünyanın en mantıklı cümlelerini yazdım yukarıya. Windows Defender dahil antivirüs programlarının arka planda sizden topladığı verileri kartınızın limiti kadar işlem yapıldığı bilgisi gelince öğrenmek istemiyorsanız antivirüs kullanmayın. Sadece tavsiye :). Ayrıca bilinçli olmanın nesi ayıp onu merak ettim, download tuşuna basmayı mı biliyoruz? :D Bilgilenip gel falan ayıp oluyor. Hadi tamam kart verisi almıyor olsunlar, bu sizi filipinlerden, amerigadan arayan arkadaşlar numaranızı, e postanızı kaldırımdan mı buluyor? Eheheh. Bilgisayarınıza antivirüs kurmayın. Tavsiye, ister dinle ister kur kardeşim.

Sene 2010 olsa hak vereceğim de, yıl 2024 olmuş ayıptır yani.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,023
Bunun daha çok tecrübeyle alakası var. Boş konuşmak bir kenara, dünyanın en mantıklı cümlelerini yazdım yukarıya. Windows Defender dahil antivirüs programlarının arka planda sizden topladığı verileri kartınızın limiti kadar işlem yapıldığı bilgisi gelince öğrenmek istemiyorsanız antivirüs kullanmayın. Sadece tavsiye :). Ayrıca bilinçli olmanın nesi ayıp onu merak ettim, download tuşuna basmayı mı biliyoruz? :D Bilgilenip gel falan ayıp oluyor. Hadi tamam kart verisi almıyor olsunlar, bu sizi filipinlerden, amerigadan arayan arkadaşlar numaranızı, e postanızı kaldırımdan mı buluyor? Eheheh. Bilgisayarınıza antivirüs kurmayın. Tavsiye, ister dinle ister kur kardeşim.

Vov sen sanırım havalı birisin virüs programı kullanmıyor tecrübeliyim falan diyorsun.

En mantıklı cümleleri falan yazmadın. Virüs programı kullanmanın saçmalık olduğunu söyledin. Verilerimiz evet çok değerli ama siz sanırım sadece Virüs programı bunu topluyor sanıyorsunuz. Telefonda kullandığın uygulamalar, hatta Çin malı telefonun varsa direkt verilerini teslim etmiş oluyorsun ama virüs programı suçlu diyorsun.

Üstte de söyledim, istediğiniz kadar tecrübeli bilgili olun robot değilsiniz insansınız. Bir anlık dalgınlıkla zararlı sitelere veya içeriklere tıklayabilirsiniz. Hani dediğin gibi Download tuşuna basmayı biliyorsun diye sana diploma vermiyor kimse. Ayrıca senin verilerini virüs programlarının çaldığına dair bir rapor atar mısın, forumlarda sizin gibi kullanıcıların salladığı şeyler değil belli bir kurul tarafından onaylanmış rapor ama. Yoksa koskoca virüs şirketlerinin hadi Utkunun numarasını dağıtalım dediğine mi inanıyorsun? :D

Asizam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Okuduğunu anlamada galiba sorunun var."Antivirüsler verini topluyor." diyorsun evet doğrudur ama zaten şuan kullandığın çoğu şey zaten verini topluyor.Bilinçli olmak ayıp değil zaten öyle bir söz söylemedim.Sadece bilinçli kullanmak yeterli değildir.

Son mesajlar