Asus Zenfone 2 Kullananlar Kulübü

mali385

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam 32 bit olduğuna çok takılmayın linux çekirdeği 64 bit ama 32 bit android kurulu olduğu için sadece donanım programlarında görürsünüz onun dışında sıkıntı olmaz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki diğer sıkıntılar nolacak parlaklık büuük problem ben harita mühendisiyim ve işim gereği arazideyim güneşin altında böyle parlaklık değişip duracaksa asıs bunun önlemini almalı

korfezliyim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mali385 kardeşim parlaklık olayı sende de aynı mı yani performans modunda bu ilginç durum sende de oldumu. Parlaklık artıp eksilmesi

mali385

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi yanlış yönlendirmek istemem ama ilk okuduğumda da bakmıştım şimdide baktım bende öyle bi sıkıntı yok. Ama fark çok az ise belkide ben fark etmemişimdir.

korfezliyim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Durumu şu şekilde anladım duvar kaağıdını siyah renk yap ve biraz bekle ardından sistem çubuğunu tam indir aşağıya beyaz renkteki artışı fark edeceksin bu arada 40.22 benim sürümüm

Loona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tolga bey zenfone2'nin uzun kullanım testini ne zaman yapıcak? Yapacağını söylemişti sözünde dursun lütfen.

mertec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tolga bey zenfone2'nin uzun kullanım testini ne zaman yapıcak? Yapacağını söylemişti sözünde dursun lütfen.

Zenfone 2 yi Ferhat kullanıyordu SDN'de. Twitter hesabından UKT'yi geçtiğimiz perşembe günü çekeceğini söylemişti. Ferhat ayrıca Twitter hesabından Zenfone 2'den memnun olmadığını da yazmıştı. Fakat ben cihazı 2 haftadan uzun süredir kullanıyorum ve memnun etmeyecek hiçbir soruna rastlamadım. Ben sosyal medyada takılırım ve çok oyun oynarım telefondan bu açıdan ben hiç sıkıntı yaşamadım. Pili günü rahat bir şekilde kurtarıyor. Üstelik performans modunda kullanmama rağmen. Kamerası ise aydınlık ortamlarda çok başarılı fotoğraflar çekiyor fakat karanlık ortamlarda iso değerini biraz abartıyor. Ama zaten bu fiyat seviyesinde hissettircek birşeyler olmasıda lazım ki bu beni rahatsız etmedi. Ayrıca M9 kamerasından başarılı ki M9 2700 TL fiyata sahipken 32 GB Zenfone 2 1300 TL fiyata sahip. Arayüz çok hızlı ve stabil çalışıyor rami fazla tüketmiyor ve 2 GB bir ram alanı boş oluyor nerdeyse her zaman. Ayrıca kamerada çektiğin fotoğrafı görmek için fotoğrafa tıkladığında anında açılıyor bekletmiyor. 4/4 lük bir telefon demiyorum hiçbir telefona diyemeyiz bunu zaten. Ama biraz daha ince olsa daha güzel olurmuş fakat yanlara doğru inceldiği için ben tutarken bir sıkıntı yaşamadım. Ayrıca tek el ile kullanabiliyorum(Elim biraz büyüktür). Ben deneyimlerimden yola çıkarak bu cihazı şiddetle tavsiye ediyorum.

Loona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet fiyatına göre kesinlikle iyi bir telefon. Onlar sanırsam 5 çayında Hakkı bey alt ışığının yanmadığından yakındı, heralde oraya takıldılar. Ama alt kısmında da 8 tane tuş yok sonuçta biri en solda biri en sağda biride ortada olmak üzere 3 dokunmatik tuş var. Işığın olması yada olmaması - olamaz bence. Ayrıca ışığın olmaması daha iyi olmuş bazı telefonlarda çok göz alıyor o alt taraf.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar zenfone 2 Satışa çıkmadan Güncelleme geldi gene 5.0 ama kendi içinde Güncelleme çok şeyi kapsıyor yalnız bunu asusun sitesinden telefonunuzu seçip güncellenmesini bilgisayara yükleyip telefona yükleyeceksiniz telefonun kendi kendisine pil yeme sorunu bitiyor ve arayüz kamera Özellikleri düzeliyor youtoube da tachnopat ekibi nasıl Güncelleme yapılacağını göstermiş 6 dakikalık kısa video onu bulun izleyin güncellemeyi yapın rahatlayın :biggrin:

musti795

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar elimde zenfone 2 intel 2.3 4gb ram 32gb hafızalı modeli var ayrıca kutudan 2A hızlı şarjj aletide çıktı. telefon türkiye garantili alalı bir hafta oldu. satmayı düşünüyorum isteyen olursa bana ulaşşsın. niye satıyorsun diyecek olursanız babama almıştım. çok büyük geldi kullanamıyor daha küçük bir şey almayı düşünüyorum telefon bir haftalık ekran koruyucu ve kılıfta almıştım onlarıda veririm. aldığım fiyata vereyim 1300 kılıf ve ekran koruyucu hediyem olsun.

Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar zenfone 2 1.8 işlemcili (1100₺) modeli alıcağım ama kafamda birkaç soru var, yardımcı olursanız sevinirim.
1- malum 1.8 işlemcili modelde hızlı şarj eden adaptör kutudan çıkmıyor, dışarıdan satın alınabilir mi, fiyatı nedir ?
2- ekranla kasa arasında toz birikiyormuş, ben kapsız kullanıcağım, ekranın içine kaçmaz mı birkaç ay sonra ?
3- zenfone 2 nin yanına bir alternatif telefon önerir misiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar,
ZE551ML modelini tam bir aydır kullanıyorum. Çok hevesle aldığım bu telefon maalesef beni hayal kırıklığına uğrattı. knock-knock uygulaması zaman zaman cevap vermiyor. Dialet programında buglar var konuşmadan sonra ekran kararıyor açamıyorsunuz şarj konusu var ama bu kabul edilebilir bunların tümünün dışında ki bunlar update ile düzelebilir bene ghosttouch sorunu çıktı. ekran kendi kendine bir yerlere tıklıyor ve sonunda bugün servise göndermek zorunda kaldım. Servis kurye ile alıyor telefonu bakalım üründen memnun kalmadık servisten memnun kalacakmıyız. gelişmeleri buradan size yazarım.

mali385

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1- Emin değilim çünkü işlemci de farklı olduğundan desteklemiyor olabilir.
2-Ekran ile kasa arasına toz girme olayını bilmiyorum. 1 aydır da girmedi.
3-Ben satın alırken G3 ile zenfone 2 arasında kalmıştım ama Huawei G7 ve ya casper via V9 da önerebilirim.

mAkif01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S a arkadaşlar.
5s kullanıcısıyım teli düşürdüm ve sağ üst köşe ekran kısmı biraz kalktı.
Bende satıp başka bi telefon alayım diyorum ve asus zenfone 2 düşünüyorum

SiZce mantıklımıdır 5s satıp zen2 almak [emoji780]

mali385

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S a arkadaşlar.
5s kullanıcısıyım teli düşürdüm ve sağ üst köşe ekran kısmı biraz kalktı.
Bende satıp başka bi telefon alayım diyorum ve asus zenfone 2 düşünüyorum

SiZce mantıklımıdır 5s satıp zen2 almak [emoji780]
Bence mantıklı ama kamera açısından bakarsan 5s zenfone 2 den iyidir. Ama diğer açılardan bakarsan zenfone 2 seni mutsuz etmez. Tabi boyutlarınıda düşünmen lazım.

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Asus, ZE550ML ve ZE551ML model numaralı 5.5 inç Zenfone 2 telefonu için yeni bir güncelleme yayınladı. Şirket muhtemelen, önümüzdeki günlerde ZE500CL modeli için de bu güncellemeyi sunacak. Model numaraları ve güncellemenin yazılım sürümleri farklı olmasına rağmen içeriği aynı.
Güncelleme aşağıdaki düzeltmeleri ve yenilikleri sunacak:
WIFI bilgi senkronizasyon sorunu düzeltmesi
Mobile Manager uygulamasına altı büyük fonksiyon eklendi
Sistem arayüzü geliştirildi ve ekran kilit stabilitesi yapıldı
Launcher uygulaması geliştirildi
Alarm fonksiyonu ve Snap View modu sorunu giderildi
Görev Yöneticisi geliştirildi
Çoklu kullanıcı Optimize ve Rahatsız Etmeyin modu işlevi
Kamera küre görünümü sorunu düzeltmesi
Auto Start Manager stabilitesi
Şarj cihazında çıkarıldığında Sabit arayüzün hala şarj modunda gösterme sorunu giderildi
Cisco VPN Anywhere bağlantı başarısız sorunu giderildi
Wi-Fi bağlantısı sorunu giderildi
MAC adresi sorunu düzeltildi
Kulaklıktan gürültü gelme sorunu düzeltildi
Arayüzünün sadece acil durum çağrısı yapma gösterme sorunu giderildi
Titreşim işlevi başarısız sorunu giderildi
NFC otomatik BT kulaklık bağlanamıyor sorunu giderildi.
NFC üzerinden dosya aktarımı yapamama sorunu düzeltildi
Kingston 32G SD kullanılamaz sorunu giderildi
Otomatik OVP etkinleştirme sorunu giderildi
Support AES
4G internet sorunu giderildi
Modem kimliği sorunu giderildi
İnternet simgesi sorunu giderildi
Boost fonksiyonu uygulaması ve Görev Yöneticisi hata sorunu düzeltildi
Kaynak teknolojioku dan alıntıdır.

aek68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çinden 64 gb versiyonunu aldım çinin firmware ı farklıymış. root attıp bootloader kilidini açıp ww firmware yükledim. Sorunsuz çalışıyor şu anda. benzer sorun yaşayanlara yardımcı olabilirim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Asus, ZE550ML ve ZE551ML model numaralı 5.5 inç Zenfone 2 telefonu için yeni bir güncelleme yayınladı. Şirket muhtemelen, önümüzdeki günlerde ZE500CL modeli için de bu güncellemeyi sunacak. Model numaraları ve güncellemenin yazılım sürümleri farklı olmasına rağmen içeriği aynı.
.....
en son WW_2.19.40.22 güncellemesi yayınlandı bu da yayınlanalı baya oldu. Yeni yayınlanacak mı bu güncellemeden mi bahsediyorsunuz?

mertec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
WIFI bilgi senkronizasyon sorunu düzeltmesi
Mobile Manager uygulamasına altı büyük fonksiyon eklendi
Sistem arayüzü geliştirildi ve ekran kilit stabilitesi yapıldı
Launcher uygulaması geliştirildi
Alarm fonksiyonu ve Snap View modu sorunu giderildi
Görev Yöneticisi geliştirildi
Çoklu kullanıcı Optimize ve Rahatsız Etmeyin modu işlevi
Kamera küre görünümü sorunu düzeltmesi
Auto Start Manager stabilitesi
Şarj cihazında çıkarıldığında Sabit arayüzün hala şarj modunda gösterme sorunu giderildi
Cisco VPN Anywhere bağlantı başarısız sorunu giderildi
Wi-Fi bağlantısı sorunu giderildi
MAC adresi sorunu düzeltildi
Kulaklıktan gürültü gelme sorunu düzeltildi
Arayüzünün sadece acil durum çağrısı yapma gösterme sorunu giderildi
Titreşim işlevi başarısız sorunu giderildi
NFC otomatik BT kulaklık bağlanamıyor sorunu giderildi.
NFC üzerinden dosya aktarımı yapamama sorunu düzeltildi
Kingston 32G SD kullanılamaz sorunu giderildi
Otomatik OVP etkinleştirme sorunu giderildi
Support AES
4G internet sorunu giderildi
Modem kimliği sorunu giderildi
İnternet simgesi sorunu giderildi
Boost fonksiyonu uygulaması ve Görev Yöneticisi hata sorunu düzeltildi
Kaynak teknolojioku dan alıntıdır.

Asus kendi sitesiinde Zenfone 2 destek kısmından hala bir güncelleme sunmadı en son ww_2.19.40.22 var emin misin?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar asus zenfone 2 ye bi güncelleme dağıttı.Bazı arkadaşlarımda sorun çıktı bende yüklemeyip iptal ettim.Ve asus geri çekmiş güncellemeyi ne zaman geleceği ile ilgili bilgisi olan?

mertec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar asus zenfone 2 ye bi güncelleme dağıttı.Bazı arkadaşlarımda sorun çıktı bende yüklemeyip iptal ettim.Ve asus geri çekmiş güncellemeyi ne zaman geleceği ile ilgili bilgisi olan?
Bugün itibarıyla 2 adet güncelleme geldi OTA üzerinden kurabilirsiniz ilk önce 130 mb lık bir güncelleme kuracaksınız ardından 20 mb lık bir güncelleme daha kuracaksınız. Şuan benim telefonumun sürümü WW_2.20.40.59

mali385

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zenfone 2 nin Otg desteği var, klavye fare vs. Bağlayabiliyorum ama flash bellek bağlayamıyorum yani flash belleği görmüyor aranızda flash bellek bağlayabilen var mı acaba?

mAkif01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zenfone 2 nin Otg desteği var, klavye fare vs. Bağlayabiliyorum ama flash bellek bağlayamıyorum yani flash belleği görmüyor aranızda flash bellek bağlayabilen var mı acaba?
Deneme amaçlı taktım gördü ama herhangi bir dosya alıp yada yükkemedim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende 1 aydır zenfone 2 kullanıyorum arama ekranında kararma yaşıyorum nasıl düzeltelirim bide şu son ww 2 40 59 güncellemesiyle alarm kurunca kaç saaat kaldığını göstwrmemeye müzik çalar bildirim halinde gelmemeye bbaşladı

orhan7474

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 1.8 ghz telefonu 1.5 aydir kullaniyorum ve suana kadar beni pisman etmedi oyun vb. Performansi gayet iyi tek sıkıntılı noktasi parlaklik bir tık daha parlak olsaymis cok daha iyi olurmuş

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Ben 1.8 ghz telefonu 1.5 aydir kullaniyorum ve suana kadar beni pisman etmedi oyun vb. Performansi gayet iyi tek sıkıntılı noktasi parlaklik bir tık daha parlak olsaymis cok daha iyi olurmuş
oyun oynadınız mı ? oynadıysanız hangi oyunları oynadınız ? birde cihazın hafızası size yeterli geliyor mu sd card falan taksak rahat kullanır mıyız ?

mali385

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet çift tıklama ile uyanmama sorunu son güncelleme ile tamamen çözüldü. Ben oyun olarak tek sıkıntı yaşadığım oyun MORTAL KOMBAT X oldu oyunda çok hafif bir kasma ve geç açılma sorunu var ama tamamen işlemcinin yeni olmasından ve MORTAL KOMBAT ın güncellenmemesinden kaynaklanıyor. Mesela THE DARK KNİGHT RİSES da çok akıcı oynanabiliyor.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Evet çift tıklama ile uyanmama sorunu son güncelleme ile tamamen çözüldü. Ben oyun olarak tek sıkıntı yaşadığım oyun MORTAL KOMBAT X oldu oyunda çok hafif bir kasma ve geç açılma sorunu var ama tamamen işlemcinin yeni olmasından ve MORTAL KOMBAT ın güncellenmemesinden kaynaklanıyor. Mesela THE DARK KNİGHT RİSES da çok akıcı oynanabiliyor.
16 mı yoksa 32 mi ?