Asus ve lenova arasında kaldım Bi yardım

Teenwolf35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster iyi diye duydum bende senin gibi düşünüp almadım sadece gtx 960 lı pc 3700 falandı ben gtx 950 yi aldım o fiyata o pc ile rahat oyun oynarsın yine kullanana sormak lazım tabi ama Lenovadan memnunum

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lenova çift soğutmalı olduğundan daha işime yarayacak gibi geldi oyun oynarken falan ama bide gidip vatandan bakayım ona göre karar vereyim
--- Gönderi Güncellendi ---
Bi arkadaşım lenova aldı 2-3 saat oyun oynadımı aşırı ısınıyor o yüzden asus daha yakın geliyordu lenova y700 çift soğutma olmasından dolayı daha dikkatli Bida araştıracağım

Alper Can Kat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güzel kardeşim lenovonun evet eskiden bir ısınma problemi vardı ama artık yok akılları başlarına geldi ve tekrar diyorum y700 de ısınma gayet normal aşırıya kaçmıyor cihaz normal halde buz gibi zaten 20 25 derece civarlarında geziyor bi incele eminimki y700 senide cezbedecektir pil ömrüde asusa göre kat kat iyi

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Asisun teknik servisi cok kötü. Lenovoda teknik servis anlaminda asustan iyi.
Asus kullanıyorum, sistem kitlenip kaliyordu, servise gonderdim hdd degisti, yine ayni sorun. Yine gonderdim windowsa format atip yollamislar. Ben de teknik servisi aradim, ssd takmaniz lazim dediler ( cok kotu hdd kullanmis fabrika cikisi olarak) onlarin vasitasiyla ssd takmak tam bir cile. o is uzun oldugu icin aldim kingston ssd, actim cihazi taktim. Ne fani temizlemisler, ne termal macun yenilemisler. Kasa ici toz doluydu...

Mentese sorunu var simdide. Alali 1 yil kadar oldu ve cok randimanli kullanamadim, mentesenin alt plastigi oynamaya basladi. Servise bunu da yazmistim, bir sey yapmamislar, sadece tornavidayla biraz sıkılamislar. İsten anlamayana yuttururlar da ben yutmadim tabi. Yine gevsemeye basladi.

Lenovoda ise 100s aldim hafif olsun ve yanimda taşıyayım diye, pili oldu daha 2 ay olmadan teknik servis pil ile birlikte anakartta da sorun tespit etmis, anakarti da degistirdi. Au anda sorunsuzca kullanıyorum.

Ben olsam lenovo tercih ederdim....

Ha bu arada casper csd serisinden bir laptop kullaniyorum halihazirda, asus illallah dedirttigi icin aldim bunu, bunda da sorun yok. Alüminyum kasa, hoparlor sesi hizi falan gayet guzel. Oyunlarda fan sesi var ama cok dert degil ayda bir ets2 oynuyorum, bir de cok nadir cs. Bunlarda da sorun yasamadim...

Casperin bu fiyata i7li 950mli modelleri var, goz atabilirsiniz. Teknik servisi nasildir bilmiyorum
Bu arada bu fiyatlara monsterda olabilir. Hem icini istediginiz gibi doldurabilirsiniz hem de daha buyuk ekran ve hatta 1060 ekran kartli bir seri alabilirsiniz.
Monster masaustu bilesenleri kullankyor cihazlarinda, o yuzden muadil msi lara gore daha performansli oluyor.
Bem olsam ileriye donuk olarak 106i bir sistem tercih ederdim. Bunda da monster tek secenek. Youtubeda incelemesi var ve donanimhaberde kullanicilar memnun gibi görünüyor. Ustelik ileride (masaustu islemci kullandigi ocin) islemci guncelleme yapabilirsiniz, ekran karti guncellemesi bile mumkun olabilir hatta..
Tulpar T7 V7.1.2 17.3" Oyun Bilgisayarı

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Isınma olarak asus iyi değil miydi yoksa ben mi yanlış biliyorum herkes asusta fazla ısınma olmuyor diyordu şimdi lenovo asusu geçti mi?

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lenova y700 iki fanlı Asus N552VW tek fanlı o yüzden dedim. genel olarak çoğunlukla asusun soğutması daha iyi diyorlar ama y700 gamebook olduğu için daha az ısına bilir gibi

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Peki 1500 tl lik laptop desem asusta mı ısınma az olan laptoplar vardır lenovo da mı?

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tam Bi bilgim Yok ama Asus daha az ısınır derdim . Arkadaşın biri lenova aldı Yeni ısın var baya .

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Yani şundan soruyorum 1500 bir tl lik bilgisayarda hiç oyun oynanmıyor ama çok açık kalıyor internetde falan en az ısınan asus mu diyorsun?

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
asuslarda sağlamına denk gelirsen 4-5 sene rahat gider diyorlar ama gelemezsen sorun bitmiyor gibi tavsiyeler verdiler
Asus al daha iyi işini görür bence

ScriptKiddie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
asus dediğinde bence de orada dur ve lenovo ile git yoluna.

asus dediğiniz firma 2 3 yıldır ülkemizde rezildir.

marka kötü değil ülkemizde rezilleşti. ha 2 3 yıl önceki asusa göre kalite de düştü.

ayrıca lenovo çift fanlı. bu asusun kasasından çok şikayetçi oldu forumlarda.

ben lenovo diyorum. alacak olsamda düşünmeden lenovo alırdım.

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lenova y700 alacak gibiyim zaten büyük Bi aksilik olmazsa tabi

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lenova gibi ama Yine de başkalarınada sor

Alper Can Kat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim hala diyorum y700ü seç eğer incelediysen ikisinide zaten kararın y700 den yana olacaktır neredeyse herşeyini anlattım ve bir eklemede daha yapayım son senelerde ülkemizde hp ve lenovonun servisi kendini çok geliştirdi bi sıkıntı olursa seni asla yarı yolda bırakmazlar biraz incelerden asus cephesinde şikayet çok fazla ve sonuç lar hüsran kararını yine sen vericen ama pişaman olmaman için elimden geleni yapıyorum y700 al sıkıntın olmasın her konuda asustan daha iyi sadece özellikler aynı diye o daha iyi bu daha iyi gibi bir karar verilmez.

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lenova alacağım kardeşim ikna oldum artık yardımların için saolasın

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Ben SSD GB farkından Asus seçerdim.
Ama servisleri hakkında bir bilgim yok.

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O kadar Bi sıkıntı olmaz knk

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Yakın zamanda bende almak istiyorum ama notebook mu alsam ultrabook mu alsam ne alsam kararsızım.

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
öncelikle şunu söyleyeyim iki markanında laptobunu kullandım ve şuan forumdada eminim birçok kişide vardır asus x550j modelini kullanıyorum. bundan önce lenovo kullanıyodum ve çok memnundum. çok şık ve sağlamdı. benım hatam yüzümden laptopda sıkıntı çıkdı ama lenovo servisi bunu hiç sorun etmedi ve bana direkt değişim kartı yolladı. ama o kullandığım laptopdan artık stoklarda yoktu ve bende o zaman asus x550j f/p ürünüydü o yüzden bunu aldım. lenovo tüm dünyadaki en büyük pc üreticelerinden o yüzden asus iyidir lenovo kötüdür muhabbeti yapan adam teknolojiyi zaten takip etmiyodur. iki markada kendini kanıtlamış markalar. ben sana kullanıcı deneyimi ve servis kalitesi anlamında kesinlikle lenovo yı öneririm. he biraz daha bütçe arttırabilirsen monster al geç derim tabiki.

Loweras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
lenova baya kafama yattı inş y700 alacağım Bi sıkıntı yaşamam .