Asus S551lb ve Windows 10 kullanan

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Var mı Asus S551lb kullanıp windows 10 kuran bir arkadaşımız. Temiz kurulum yaptım güncelledim ama hala aynı sıkıntı hangi driver'i indireceğimi,neyi ne yapacağımı şaşırdım resmen bildiklerimi de unuttum.Windows güncel bir intel sürücüsü indiriyor olmuyor,kendim en son sürümü intel den indiriyorum olmuyor.Laptopun asus sayfasındaki 8.1 leri deniyorum olmuyor.İntel denetim masası tercihler mavi ekran hatası veriyor ve ayrıca laptop kapanmıyor güç ışığı sürekli yanıyor.
S551LB kullanan varsa bana dönüş yapsın yada farklı bir marka.Asus desteğe mail attım aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştir yapın deyip geçtiler sanki hiç bilmiyormuşum gibi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Asus N550JV kullananlarda olabilir.O modelle aynı senede çıktı,asusun sitesinde de s551LB ile aynı driverları gösteriyor.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Hocam sizin modelin win10 driveri neredeyse yok gibi bir şey bence 8.1'de kalın :)

VvBJlR.png

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işte mevzu orada başlıyor zaten :)).Fakat Asusun sitesinde windows 10 uyumlu diyordu.Anlamadım gitti arkadaş kafayı yiyecem ya.Bir OS kurmak bu kadar zor olur mu.Kafamda iyice karıştı aslında asus windows 10 için oraya ekleme yapmadıysa 8.1 dekilerin uyumlu çalışıyor olması gerekli.yaptım olmadı.En güncel yüklüyorum ayrı ayrı sitelerden yine olmadı.tool kullandım güncelleme için olmadı.
Ya ben bir şeyleri yanlış biliyorum yada hepsi birbirine karıştı iyice bir türlü doğru düzeni denk getıremıyorum.Bu windows beni öldürecek bir gün ama hadi hayırlısı

Reaksiyon puanı
16,118
sen kur 10'u gerek yok sürücü aramana.

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 10 kurulu önce yükseltme yapmıstım sonra dün aksam temiz kurulum yaptım 5 gündür uğraşıyorum sabahlara kadar.Windows 10 u sevdim bırakmakta istemiyorum ama ya ben bir yanlışlık yapıyorum yada intel veya asus da var bir sıkıntı..
işin içinden çıkamadım bir akıl verin:)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

varsa asus bu markada veya benim gibi aynı durumda olan bir şeyler söylesin gözünüzü seveyim..

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Sorunu tam olarak anlamadım ama sanırım driver diyorsun. W8.1 sürücülerini kur sorun olmuyor.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Sorunu tam olarak anlamadım ama sanırım driver diyorsun. W8.1 sürücülerini kur sorun olmuyor.

Arkadaşın sorunu pc ye win10 kurduğunda mavi ekran katası alması ve kapanmama sorunu
8.1 sürücüleri de derdine derman olmadı

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 8.1 e geri dönüş yaptım, sadece asus' un sitesindeki driverları kurdum temiz kurulum ile bu sefer de pc uyku moduna giriyor ama çıktığında yeniden başlıyor pc ve kaldığı yerden devam etmiyor. La ne çektim bee :D

UcanBizon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonunda benimle aynı derde sahip birini buldum. Aylardır çözüm arıyorum. Aynı model bilgisayara sahibim ve ne yalan söyleyeyim seviyorum da bilgisayarımı. Windows'u yükselttikten sonra senin gibi bende aynı süreçleri yaşadım. Hemen hemen her şeyi denedim ancak bir çözüm yok ne yazık ki, bulamadım. Ayrıca bilgisayarın açılma süresi de ciddi manada uzadı. Tekrar 8.1 e dönmek de istemiyorum. Windows'a, asus'a mail attım ikisi de bir halta yaramadı. Bilgisayar 2-3 saat üzerinde açık kaldığı zaman kapat butonu yerine yeniden başlat deyince kapanıyor. Ancak ne uykudan uyanıyor ne de uyuyor. Özetle bıktım.:crying:

R

Render

SDN Okuru
Arkadaş ben de sony vaio var yine aynı sorunlar.
Windows 10 maalesef olmadı ve vista gibi sorunlu. Intel den mi sony den mi nedir sürekli Bluescreen BSOD Mavi ekran hatası alıyorum 2-3 günde bir.
Birçok intel driver kaldırdım. sorun devam ediyor.
Ve mavi ekran hataları herseferinde farklı bir hata. Hepsinin ekran görüntüsünü alıp Microsoft a postaladım. Cevap bekliyorum bakalım.
Windows 8.1 daha stabil. Geri dön bence.

iyonbatuhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sevgili arkadaşlar çözüm çok basit!
Sorunun kaynağı Intelin bir driverıdır.

İngilizce kaynaktan aldığım yazı;

Re: Sleep and Shutdown issues after upgrading to Windows 10
  1. Download version 9 or 10 of the Intel Management Engine Interface (MEI) Driver.
  2. Download the Windows 10 "Show or Hide Updates" Troubleshooter Package (http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab).
  3. Change the Windows Update Services setting from Automatic (Delayed Start) to Manual.
    • In the Control Panel, select Administrative Tools and open Services.
    • Scroll down to Windows Update and double-click it to bring up its properties.
    • Click Stop to stop the service from running.
    • Change the Startup Type to Manual and click OK.
  4. Install version 9 or 10 of the Intel Management Engine Interface (MEI) Driver. If you receive a dialog warning about replacing a newer version of the software, accept it.
    • NOTE: You do NOT need to uninstall version 11 before installing version 9 or 10. The presence of some version of the driver is required in order to "upgrade" (or in this case downgrade) it.
  5. Run the Windows 10 "Show or Hide Updates" Troubleshooter Package and hide updates to the Intel Management Engine Interface (MEI) Driver. (Doing so will block your system from automatically reinstalling or showing updates for version 11 of the driver.)
  6. Change the Windows Update Services setting from Manual back to Automatic (Delayed Start).
  7. Restart your computer.
  8. Rejoice! You can finally sleep and shut down again.
    16x16_smiley-happy.gif

Arkadaşlar ilk olarak https://downloadcenter.intel.com/download/23091/Intel-ME-9-Management-Engine-Driver-for-Intel-NUC indirip kuruyoruz.

Daha sonra Aygıt yöneticisini girip sistem aygıtlarını tıklayıp Intel Management Engine Interface i buluyoruz ve özellikler diyip sürücü numarasının 9.xxx neyse 9 la başladığına emin oluyoruz. Sorunumuz çözülmüştür!
Bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer sorununuz çözülmez ise Biostan kaynaklanıyordur. En son bios sürümünü kurmayı deneyin.

3 ay bu sorunu yaşadıktan sonra çözümü yabancı bir sitede buldum. =) Umarım herkesin sorununu çözer.

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Arkadaşın sorunu pc ye win10 kurduğunda mavi ekran katası alması ve kapanmama sorunu
8.1 sürücüleri de derdine derman olmadı
Windows 10 da kapanmama sorunu ve çözümü intel yönetim motorunu kurmak üretici sitesindeki. Bende de kapanmıyor idi suan çalışıyor. ( İntel Management Engine)
windows 8.1 e geri dönüş yaptım, sadece asus' un sitesindeki driverları kurdum temiz kurulum ile bu sefer de pc uyku moduna giriyor ama çıktığında yeniden başlıyor pc ve kaldığı yerden devam etmiyor. La ne çektim bee :D

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Sevgili arkadaşlar çözüm çok basit!
Sorunun kaynağı Intelin bir driverıdır.

İngilizce kaynaktan aldığım yazı;

Re: Sleep and Shutdown issues after upgrading to Windows 10
  1. Download version 9 or 10 of the Intel Management Engine Interface (MEI) Driver.
  2. Download the Windows 10 "Show or Hide Updates" Troubleshooter Package (http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab).
  3. Change the Windows Update Services setting from Automatic (Delayed Start) to Manual.
    • In the Control Panel, select Administrative Tools and open Services.
    • Scroll down to Windows Update and double-click it to bring up its properties.
    • Click Stop to stop the service from running.
    • Change the Startup Type to Manual and click OK.
  4. Install version 9 or 10 of the Intel Management Engine Interface (MEI) Driver. If you receive a dialog warning about replacing a newer version of the software, accept it.
    • NOTE: You do NOT need to uninstall version 11 before installing version 9 or 10. The presence of some version of the driver is required in order to "upgrade" (or in this case downgrade) it.
  5. Run the Windows 10 "Show or Hide Updates" Troubleshooter Package and hide updates to the Intel Management Engine Interface (MEI) Driver. (Doing so will block your system from automatically reinstalling or showing updates for version 11 of the driver.)
  6. Change the Windows Update Services setting from Manual back to Automatic (Delayed Start).
  7. Restart your computer.
  8. Rejoice! You can finally sleep and shut down again.
    16x16_smiley-happy.gif

Arkadaşlar ilk olarak https://downloadcenter.intel.com/download/23091/Intel-ME-9-Management-Engine-Driver-for-Intel-NUC indirip kuruyoruz.

Daha sonra Aygıt yöneticisini girip sistem aygıtlarını tıklayıp Intel Management Engine Interface i buluyoruz ve özellikler diyip sürücü numarasının 9.xxx neyse 9 la başladığına emin oluyoruz. Sorunumuz çözülmüştür!
Bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer sorununuz çözülmez ise Biostan kaynaklanıyordur. En son bios sürümünü kurmayı deneyin.

3 ay bu sorunu yaşadıktan sonra çözümü yabancı bir sitede buldum. =) Umarım herkesin sorununu çözer.
Çözüm kesinlikle bu hocam.

tuna94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonunda benimle aynı derde sahip birini buldum. Aylardır çözüm arıyorum. Aynı model bilgisayara sahibim ve ne yalan söyleyeyim seviyorum da bilgisayarımı. Windows'u yükselttikten sonra senin gibi bende aynı süreçleri yaşadım. Hemen hemen her şeyi denedim ancak bir çözüm yok ne yazık ki, bulamadım. Ayrıca bilgisayarın açılma süresi de ciddi manada uzadı. Tekrar 8.1 e dönmek de istemiyorum. Windows'a, asus'a mail attım ikisi de bir halta yaramadı. Bilgisayar 2-3 saat üzerinde açık kaldığı zaman kapat butonu yerine yeniden başlat deyince kapanıyor. Ancak ne uykudan uyanıyor ne de uyuyor. Özetle bıktım.:crying:

Aynı problemleri bende yaşıyorum. pc asus x552vl. bilgisiyarı kapat diyorum öylee bekliyo, daha sonra bilgisayarı yeniden başlat dediimde ise pc kapatıyor ama yeniden başlatmıyor. uyku moduna alıyorum uykuya alıyor ama pc çalışmaya devam ediyor ve hemde cayır cayır.