Asp.Net'de Site Yayınlama! 500 - Internal Server Error Hatası

mstfcck

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Merhaba, :)

2010 yazında kendimi geliştirmek adına yaptığım siteyi bu günlerde sanal aleme katmayı düşünüyorum.

NickName'im ile almış olduğum alan adı: www.mstfcck.com (ticari bir amacı yoktur)

Asp.Net'de siteyi publish ve daha sonra FileZilla ile host'uma update ettim. Fakat şuan da tıklayıp göreceğiniz gibi aşağıdaki hatayı alıyorum:

[h=2]500 - Internal server error.[/h][h=3]There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.[/h]
Bu sorununda neden kaynaklanabileceğini araştırdım. web.config dosyasında yapılan ayarlamalardanmış öğrendiğim kadarı ile. Fakat nasıl bir ayarlama olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Nette bulduğum çözüm yöntemlerini denedim ama hala aynı durumda.

Domain'i aldığım şirkete de mail attım durumla ilgili olarak, gelen yanı aynen şöyle: "Yaptığınız ayarlarda hata var, DB ayarlarınızı gözden geçirin", sanki ben bunun farkında değilmişim gibi!!!

Firmanın ismini vermekten hiç çekinmem ama vermicem, ayrıca reklam'a da girebilir.

Sonuç olarak bu konuda yardımlarını rica ediyorum? Bu sorun neden kaynaklanabilir? Nasıl bir çözüm bulabilirim?

Haciwhat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben amatör bir tasarımcıyım ama bugüne kadar buna benzer 2 sorun yaşadım .
1- Ftp'ye attıgım dosyaları ana dizine atmak buna çok yakın bir sorun yaşatmıştı . Yöneticilerden destek aldıgımda httpdocs diye bir klasöre atarsan sorunumun çözüleceğini söylemişti denedim ve düzeldi

2- Linux yada windows serveri kendisi seçmişti aldıgım şirket bana verdikleri windows server'miş php bir site yüklemiştim ftp ye bir çok kodlamayı kontrol ettim en sonunda yöneticilerle yine konuştum sitemi linux servere çevirdiler sorunum düzeldi

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Hatanın tam olarak nereden kaynaklandığını görebilmen için web.config dosyasından detaylı hata raporlamasını açman gerekmektedir.

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle plesk kontrol panelinize girin. Setup yada ayarlar kısmında özel hata sayfalarını(errordocuments) göster tickinin işaretini kaldırın plesk versiyonunuzun kaç olduğunbu bilmeden daha detaylı bilgi veremiyoruz malesef daha detaylı bilgi aktarırsan yardımcı oluruz.

mstfcck

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ben amatör bir tasarımcıyım ama bugüne kadar buna benzer 2 sorun yaşadım .
1- Ftp'ye attıgım dosyaları ana dizine atmak buna çok yakın bir sorun yaşatmıştı . Yöneticilerden destek aldıgımda httpdocs diye bir klasöre atarsan sorunumun çözüleceğini söylemişti denedim ve düzeldi

2- Linux yada windows serveri kendisi seçmişti aldıgım şirket bana verdikleri windows server'miş php bir site yüklemiştim ftp ye bir çok kodlamayı kontrol ettim en sonunda yöneticilerle yine konuştum sitemi linux servere çevirdiler sorunum düzeldi

C1: Bende httpdocs klasörünü atıyorum o klasörde olduğu halde bu hatayı alıyorum. Aldığım firmadaki yetkilinin verdiği cevaı yazdım. Ben bir sürü şey söylüyorum. Tek satır cevap veriyor. Çıldırtıyor böyle sorumsuz insan adamı.

C1: Benimki windows server 2008 hosting. Asp.net 4.0, mssql, php ve mysql desteği var.

-----------------------------------

Hatanın tam olarak nereden kaynaklandığını görebilmen için web.config dosyasından detaylı hata raporlamasını açman gerekmektedir.

Detaylı hata raporundan kastın Custom error mode olayı sanırım. Şuan sitede açık durumda. Ama beni default olarak belirlediği bi uyarı sayfasına yönlendiriyor. Şuan girip bakabilirsiniz.

-----------------------------------

Öncelikle plesk kontrol panelinize girin. Setup yada ayarlar kısmında özel hata sayfalarını(errordocuments) göster tickinin işaretini kaldırın plesk versiyonunuzun kaç olduğunbu bilmeden daha detaylı bilgi veremiyoruz malesef daha detaylı bilgi aktarırsan yardımcı oluruz.

Plex panel 9.5 kullanıyorum. Dediğinizi de yaptım olmadı.

Veritabanına bağlanırken databasei web.config'den çekiyor. Onunla ilgili bir sorun olabilir diye aklıma geldi ama. Hosting'de oluşturduğum database'e local'den erişim sağlayabiliyorum. Sorunsuz.

Başka bir sorun daha var onun konusunu daha önce açmıştım. Onu da halledemedim.

Eğer isterseniz web.config içeriğini de kopyalayabilirim. Bu arada hosting bilgilerinin geldiği mailde ftpye yüklerken public_html klasörüne atın demiş ama hostingde o klasör hangi delikte bulamadım.