Artık DNS ayarları da işe yaramayacak! Twitter'a IP bazlı engelleme geldi

Bu konuyu okuyanlar

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@Turab Garip Onlarca ses kaydı mı ? he şu montaj hizmetçilerinin yaptıkları mı ?

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;AraCFRfQLsU]https://www.youtube.com/watch?v=AraCFRfQLsU[/video]

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@Empatik, işte ben de onu diyorum. O kadar ses kaydı bile "montaj" oluyorken, bir tane Twit nasıl delil oluyor? Hala anlamadınız sanırım? :) Diyorum ki; ses kayıtları montaj bile olsa, sonuçta bahsi geçen kişilere ait konuşmalar. Yani gerçekten montaj bile olsa, adamın bizzat kendi sesi bile size göre delil değil, tamam kabul edelim; yahu o zaman ortada kimin ne idüğü belli olmayan bir Twit hesabından yazılan üç satır mı delil oluyor sizin gözünüzde?

Bununla beraber, konumuz şu anda ses kayıtları değil, zira meydanlarda avazı çıktığı kadar Avrupa'ya yalvardığı, Amerika'ya yalvardığı günleri unutmadık. Yoksa elemanın kendisi de mi montaj? Mitinglerde gördüğümüz montaj bir adam mı? Allah Allah.. Allah Allah.. TV'de program yapıp "Diyarbakır Büyükortadoğu projesinde yıldız olabilir" diyor; söylemedim demiyor, TV'de canlı izliyor herkes, bildiğin kendisi konuşuyor, videosu var; ya onun bile montaj demediği şeylere montaj diyorsunuz.

En komik olanı da Sadullahla arasında geçen:

Sadullah: Böyle bir konuşma olmadı.
Erdoğan: Evet doğru, konuştuk.
Sadullah: (Ya niye ele veriyorsun arkadaş..!) Neyse evet konuştuk, Alevi dedim evet, ama kötü niyetim yoktu valla.
Erdoğan: Yok alevi demedi, montaj.

Hmm.. Ya adam "evet dedim" diyor, öteki atlıyor olaya "hayır ya demedin demedin, sen dememişsindir- montajdır bu" diyor. Bunlar insanların gözü önünde oldu. Biz kayıtların montaj mı sahte mi olduklarını bilmiyoruz ama bu ikisinin yalancı oldukları işte bu kendi konuşmalarından, TV'lerde bizzat kendileri verdikleri demeçlerden bellidir.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Kardeşim şimdi toplasan üç tane edecek herkesin açabileceği uyduruk Twit hesabından atılan Twitleri değil, toplum görüşünü alalım.

Tamam olay bitmiştir. :) Tweetlerle başbakan'ı suçlayanlara bakın. Kendilerine gelince SAHTE, UYDURUK, MONTAJ..! :) Daha fazla konuşmaya gerek yok. Bundan sonra yazacaklarını git kreş bebelerine anlat.. :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@Bloother, elbette bunu diyeceğini biliyordum. Fakat sen hala ne dediğimi anlamamışsın; bir Tweeter hesabını herkes açabilir, ama herkes başbakanın sesinden konuşamaz. Tabii ki tweet de, başbakanın görüşmeleri de montaj olabilir, yukarıda da söylemiştim, sen kendi sözlerini yediğinin farkında değilsin. Tam olarak asıl ben sana "size gelince montaj onlara gelince delil" demek için böyle yazmıştım, sen tersine çevirdin. :) Zira ben ne öteki taraftanım, ne de senin tarafındanım. O yüzden de ne onlar gibi ses kayıtlarıyla her şeyi açıklıyorum, ne de senin gibi körü körüne her şeye "montaj" diyorum. Sözüm de zaten tam o anlama geliyordu; sana gelince ses kaydı bile montaj oluyorken, bir tane tweet nasıl oluyor da montaj olmuyor? Sen bile atmış olabilirsin o tweet'i. Ama başbakanın sesi öyle kolay dublajlanmaz. Yani sana gelince TV, radyo, telefon, resmi belgeler.. Hepsi montaj.. Ama bir tek tane, yek pare, biricik bir tweet mesajı "montaj değil". Vallahi bravo

Bu arada sorduğum hiçbir soruya, ama hiçbirine cevap vermemiş olduğun halde tartışmaya nasıl devam edebiliyorsun? Hepsine de değil, aralardan seçerek cevap verebilirsin, istediğin sorudan başlayabilirsin. Mesela bir tanesini tekrar edelim, konuyla alakalı olarak; IP bazlı engelleme nedir? Adil midir? Konuyla ilgisi olmayan diğer siteleri etkiler mi? İkinci bir soru da şudur mesela; Erdoğan'ın savcısı polise talimat vererek "o kayıtları silin" dedi, polisin dinlemeleriyse bunlar, nasıl montaj oluyor? Yok polisin dinlemeleri değilse ve montajsa, o kayıtlar zaten poliste değil ki nasıl silsinler? Dank dedi mi?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Montaj dedikleri kayıtları yollasınlar uluslararası tarafsız bir kuruluşa da görelim. Ama gel gör ki gönderemiyor çünkü o kayıtlar gerçek.
Fakat olayın tam tersi olsaydı 100 kez gönderirdi o kayıtları 100kezde insanların gözüne sokmaya al ben bunları test ettirdim rapor çıkarttım sonuçları burda burda al burda dercesine insanları bıktırana kadar elinde gezdirirdi.
Tam tersi olunca da teste göndermek zorunda mı diyenler var çaldıklarının binde biri etmiyordur eminim o ses analizi için verilen ücret :)))
200milyar doların üzerindeki bir para akışından bahsediyoruz !

ABD'den Islak imzalı rapor geldi, kayıtların montaj olduğuna dair. O zaman da dediniz ki Tubitak varken neden ABD? Tubitak yapsaydı da derdiniz ki: kendi adamlarına yalandan test yaptırdı, sıkıyosa yurtdışında yaptırsın. Demezseniz namerdim.
Ya hu her şeye bir kulp takıyorsunuz artık sizi kaale alan bile yok. :) şurda sizi kaale alan bi ben varım. Ben de ha bıraktım ha bırakıcam. :)

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Komple twitter neden kapatıldı onu anlamadım? Madem bazı twitler hakaret veya yalana giriyordu neden o hesaplarla ilgili işlem yapılmadıda komple kapandı. Sorunu kökünden çözmek derdim buna ama biz her türlü gireriz yine bişi farketmez.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Komple twitter neden kapatıldı onu anlamadım? Madem bazı twitler hakaret veya yalana giriyordu neden o hesaplarla ilgili işlem yapılmadıda komple kapandı. Sorunu kökünden çözmek derdim buna ama biz her türlü gireriz yine bişi farketmez.

Cevabını kendin veriyorsun işte. O hesaplarla ilgili işlem yapmayı twitter reddettiği için kapatıldı.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Cevabını kendin veriyorsun işte. O hesaplarla ilgili işlem yapmayı twitter reddettiği için kapatıldı.
Onun yerine işlem yapılmasını istediği sayfalara Türkiyeden erişimide engelleyebilirdi ama bunu yapmayı tercih etmedi ?

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Bu işin teknik takibi vs. işlemleri vardır mutlaka o hesaplarla alakalı kalkıp komple kapatmak akıl karı değil.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Onun yerine işlem yapılmasını istediği sayfalara Türkiyeden erişimide engelleyebilirdi ama bunu yapmayı tercih etmedi ?

Farkı ne? İsteyen her türlü giriyor zaten. Sizin savunduğunuz şey, bu engellemelerin bir şeyleri ört bas etmek için yapıldığı değil mi? Url bazlı engellenseydi yine aynı şeyi demeyecek miydiniz? Belki o zaman haberiniz bile olmayacaktı, siz görmeden kapatacaklardı. Bu adamlar bu kadar keriz mi? Yani sizin bunları düşüneceğinizi tahmin edemiyorlar mı? Bu kadar mı ahmak bunlar, kendi kuyularını kazıyorlar sence?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Farkı ne? İsteyen her türlü giriyor zaten. Sizin savunduğunuz şey, bu engellemelerin bir şeyleri ört bas etmek için yapıldığı değil mi? Url bazlı engellenseydi yine aynı şeyi demeyecek miydiniz? Belki o zaman haberiniz bile olmayacaktı, siz görmeden kapatacaklardı. Bu adamlar bu kadar keriz mi? Yani sizin bunları düşüneceğinizi tahmin edemiyorlar mı? Bu kadar mı ahmak bunlar, kendi kuyularını kazıyorlar sence?
Yürürlüğe giren internet yasalarından biride bunu kapsıyordu içeriği tamamen değil sadece ilgili içeriğin kapanmasını mahkeme kararı ile 24 saat içinde mümkün kılan yasalar vardı ama bunları uygulamak yerine gidip twitter'ı komple engellemeyi seçtiler ve zamanlama da nedense çok manidar acaba çok merak ediyorumda tek dertleri o sivastaki kadın mıydı ? Hiç sanmıyorum
Başbakan hakkında bu kadar olumsuz görüş eğer Twitter da belirtilmeseydi başbakan bırak kapatmayı övgü yağmuruna bile tutardı ama karşıt görüşe saygısı olmadığı için bunları yapması pek mümkün değil...

bjkstormbjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence sadece twitter degil bu ulkeden para kazanip vergi vermeyen tum siteler kapatilsin. Muz cumhuriyeti mi burasi.

bjkstormbjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukardaki mesajlarin hicbirini okumadim. Ozgurlukten kastin vergi ozgurlugu mu ? Ayni ozgurlugu diger avrupa ulkelerinde yapabiliyorlarmi. Takir takir oduyolar vergilerini.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yukardaki mesajlarin hicbirini okumadim. Ozgurlukten kastin vergi ozgurlugu mu ? Ayni ozgurlugu diger avrupa ulkelerinde yapabiliyorlarmi. Takir takir oduyolar vergilerini.

Hükümet ödetsin o zaman. kapatmalarında ki asıl amaçları millet uyanmasın.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
En iyisi VPN kullanmak sanırım. :)

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
öncelikle yasak kelimesini oldum olası sevmem bir zamanlar sdn de siyaset yasaktı ! ozamanda sevmezdim şimdi mahkeme bi karar vermiş dogru veye yanlış benim ülkemin mahkemesi senden bilgi istemiş ama sen umursamamışsın benim ülkemden gelir elde ediyorsan benim yasalarıma tabi olmalı verginide vermelisin aksi halde buna göz yuman hükümet benim gözümde hükmetme kabiliyetinden yoksun demektir yasagın uygulanamaması ayrı bi mevzu tabi

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Hayatında bir kere olsun sandık başında görev yapan birisi orada asla sahtekarlık olamayacağını bilir, bilmeyen de sağdan soldan duyduğu bilgiyle bol keseden konuşur.

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Yasak sayesinde dns değiştirmeyi öğrenenlerin sayısı arttı ip engellemesi gelmiş şimdide vpn'i öğrensinler tamam işte, tüm gün facebook'ta takılmaktan iyidir öğrenin :D

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
işte beklediğim ve istediğim gelişme ; ip bazlı engelleme. artık günümüz gençleri twitter giremediği için canı sıkılıp ders çalışabilir tabi facebookta engellense :)

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Montaj dedikleri kayıtları yollasınlar uluslararası tarafsız bir kuruluşa da görelim. Ama gel gör ki gönderemiyor çünkü o kayıtlar gerçek.
Fakat olayın tam tersi olsaydı 100 kez gönderirdi o kayıtları 100kezde insanların gözüne sokmaya al ben bunları test ettirdim rapor çıkarttım sonuçları burda burda al burda dercesine insanları bıktırana kadar elinde gezdirirdi.
Tam tersi olunca da teste göndermek zorunda mı diyenler var çaldıklarının binde biri etmiyordur eminim o ses analizi için verilen ücret :)))
200milyar doların üzerindeki bir para akışından bahsediyoruz !
bende aynen harfi harfine katılıyorum söylediklerine. bunu birçok kişiye söylememe rağmen sonuç pekte başarılı değil bir an sessizlik sonra aynı.
birsürü deve vardı hendeği atlayıp kaçtı. ama onlar anlamadı.:blink:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Peki atılan imzalar? Sandık görevlileri? Sanki bütün sandıkların başında sadece hükümet görevlileri duruyor. Atılan her oltaya gelmek zorunda değilsiniz canlar. :)
artık ben bunlardan herşey beklerim.
herşeyin yolunu buluyorlar kanunlu yada kanunsuz.oymu ekleyemeyecek bukadar şeyi yapanlar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ABD'den Islak imzalı rapor geldi, kayıtların montaj olduğuna dair. O zaman da dediniz ki Tubitak varken neden ABD? Tubitak yapsaydı da derdiniz ki: kendi adamlarına yalandan test yaptırdı, sıkıyosa yurtdışında yaptırsın. Demezseniz namerdim.
Ya hu her şeye bir kulp takıyorsunuz artık sizi kaale alan bile yok. :) şurda sizi kaale alan bi ben varım. Ben de ha bıraktım ha bırakıcam. :)
öyle bir rapor yok olsa idi başbakan mitinglerde gözümüze sokardı .bak başbakan
benden yaşlısın sesinin bukadar yüksek çıkmasının sebebi sanki bir suçlululuk var sende :4:
strese girmiş. sinirli, ben baştaki adam ben herşey yaparım.kendi kendini yakıp bitirecek adamcaz duman çıkarmaya başladı::

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Dostum bu ses kaydinin degerlendirmesinin yalan oldugu bizzat Robin Lai isimli uzmanin calistigi belirtilen dunyaca unlu ses kurulusu Marshall studyosu tarafindan yalanlanmis ve ne ilgili basin kurulusundan ne de hukumet cephesinden bu konuda bir aciklama yapilamamisti.

Kaynak:
[url]https://m.facebook.com/john.cheary/posts/10152027431618995?refid=17 [/URL]

http://www.haber7.com/gundem/haber/1132743-ses-kaydi-raporunu-carpitanlara-haber7den-cevap

http://www.medyagundem.com/montajci-paralel-orgut-medyasi-yine-carpitti/

http://www.ahaber.com.tr/Gundem/2014/02/28/zamandan-montaj-ozru

Sizin tabirinizle yandaş(!) medyamızdan ilgili haberler.. Sizinki gerçek(!) bizimki yandaş(!)...

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Dostum bu ses kaydinin degerlendirmesinin yalan oldugu bizzat Robin Lai isimli uzmanin calistigi belirtilen dunyaca unlu ses kurulusu Marshall studyosu tarafindan yalanlanmis ve ne ilgili basin kurulusundan ne de hukumet cephesinden bu konuda bir aciklama yapilamamisti.

Kaynak:
https://m.facebook.com/john.cheary/posts/10152027431618995?refid=17
yandaş medyasından kafasını çıkarsa dünyadan biraz haberdar olacakta adamın takip ettiği sitede hayır yokki. [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] sana tavsiyem başka güzel birkaç haber sitesi bul kendine
bu site sana birşey katmaz benden söylemesi:rolleyes:

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Dinime küfreden Müslüman olsa. :) Hadi beyler iyi geceler. Kafanız çok güzel, güle güle kullanın. :)

biyoweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim verdigim link dogrudan studyo sahibinin sayfasina aittir. Ayni linke marshall studiosun resmi facebook sayfasindanda ulasilmaktadir.

Ayrica onemli bir bilgi: haber 7 sahte raporu yayinladiginda ilk haberde marshal studyos logolu raporda haberde yer almaktaydi. Ama yukarida paylastigim aciklamadan sonra acikalamda ilgili antetli kagit orjinal marshall studios antetli kagidi degil ve rapor sahtedir aciklamasi uzerine haber sayfasindan kaldirildi. Su an paylastigin linkelrde neden sadece kaleidoscopesound firmasini raporu yer aliyor sadece? Ya da robin lai nin raporunda neden antetli kagit kullanilmamis (ki ilk haberde marshal studios logolu raporda vardi)

Maalesef su an burnuna kadar pislige batmis taraf olarak basininizin yalan soylemesi saisrtici degil. Ayrica bu raporun gercekligine bu kadar inaniyorsaniz neden parti veya bizzat kayitlarda magdur durumuna dusurulmus kisiler bu raporu mahkemeye sunup dava acmiyorlar?

Ayrica alo fatih vakasindan sonra yandas basina guvenmemek en akillicasi degil mi hem?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Benim verdigim link dogrudan studyo sahibinin sayfasina aittir. Ayni linke marshall studiosun resmi facebook sayfasindanda ulasilmaktadir.

Ayrica onemli bir bilgi: haber 7 sahte raporu yayinladiginda ilk haberde marshal studyos logolu raporda haberde yer almaktaydi. Ama yukarida paylastigim aciklamadan sonra acikalamda ilgili antetli kagit orjinal marshall studios antetli kagidi degil ve rapor sahtedir aciklamasi uzerine haber sayfasindan kaldirildi. Su an paylastigin linkelrde neden sadece kaleidoscopesound firmasini raporu yer aliyor sadece? Ya da robin lai nin raporunda neden antetli kagit kullanilmamis (ki ilk haberde marshal studios logolu raporda vardi)

Maalesef su an burnuna kadar pislige batmis taraf olarak basininizin yalan soylemesi saisrtici degil. Ayrica bu raporun gercekligine bu kadar inaniyorsaniz neden parti veya bizzat kayitlarda magdur durumuna dusurulmus kisiler bu raporu mahkemeye sunup dava acmiyorlar?

Ayrica alo fatih vakasindan sonra yandas basina guvenmemek en akillicasi degil mi hem?
Hocam cevap bekleme boşuna işine gelmeyince cevap vermiyor ya da bakarsın gelir birazdan ''yav he he'' der gider :)))