Arama yapamıyorum

ThorJ

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,764
Merhabalar, yarım saattir çıldırmak üzereyim. Telefonum arama yapmıyor. Arama tuşuna basınca kilitleniyor ve hard reset atana kadar düzelmiyor. Ayrıca gelen çağrılar da ekrana düşmüyor, siyah bir ekran ile titreşim oluyor. Birisini arayacağım ama arayamıyorum. Aynen şu tuşa basıldığında kilitleniyor kalıyor. Cihaz iPhone 11. iOS 13.4.1 kullanıyorum.
2E1ADFBB-1FB7-42CE-AF86-88067B25FDDD.jpeg

Birisi yardımcı olursa sevinirim. İyi akşamlar.
Bu arada restore şu anda yapamam, çünkü PC’de görmüyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Açıp kapama yaptığını düşünüyorum, soft reset attın mı cihaza?

ThorJ

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,764
Açıp kapama yaptığını düşünüyorum, soft reset attın mı cihaza?
Hocam herşeyi denedim. Üzülürsem tek bunun bir iPhone 11’in başına geldiğine üzülürüm. PC görse yine belki halledebilirim. Takınca iTunes hata veriyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hocam herşeyi denedim. Üzülürsem tek bunun bir iPhone 11’in başına geldiğine üzülürüm. PC görse yine belki halledebilirim. Takınca iTunes hata veriyor.
Çok nadir rastlanan bir durum gibi, duymadım ben önceden böyle bir şey. Destek hattını aradın mı?

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Nasıl bir hata veriyor. Verdiği hatanın kodu var mı ?

ThorJ

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,764
Çok nadir rastlanan bir durum gibi, duymadım ben önceden böyle bir şey. Destek hattını aradın mı?
Şimdi oldu hocam, 13.4.1’e yükseltince bütün bunlar oldu. Zaten iOS 13’ten verim alamadım hiç. iPhone 11’i 2 aydır kullanıyorum, fakat her güncelleme yaptıkça batıyor nasıl bir şey ise. Bir daha asla güncelleme yapmam artık. Neyse birkaç gün emektar SE’yi kullanırız artık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl bir hata veriyor. Verdiği hatanın kodu var mı ?
iTunes’da olan hatanın kodu var evet. Hata 4013’ü veriyor. Mac’te falan evdeki bütün bilgisayarlarda denedim ama nafile.

Birde dün akşam oyun oynarken dehşet ısındı, anlam veremedim. Acaba bununla bir ilgisi var mıdır?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Şimdi oldu hocam, 13.4.1’e yükseltince bütün bunlar oldu. Zaten iOS 13’ten verim alamadım hiç. iPhone 11’i 2 aydır kullanıyorum, fakat her güncelleme yaptıkça batıyor nasıl bir şey ise. Bir daha asla güncelleme yapmam artık. Neyse birkaç gün emektar SE’yi kullanırız artık.

iTunes’da olan hatanın kodu var evet. Hata 4013’ü veriyor. Mac’te falan evdeki bütün bilgisayarlarda denedim ama nafile.

Birde dün akşam oyun oynarken dehşet ısındı, anlam veremedim. Acaba bununla bir ilgisi var mıdır?
Düzelmezse servis yolu gözüktü bence. Bende 6S Plus var 14.4.1 son sürümdeyim.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840

iOS aygıtınızı geri yüklerken 9, 4005, 4013 veya 4014 kodlu hatayı görürseniz
Bu makale belki işinize yarayabilir

ThorJ

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,764
Düzelmezse servis yolu gözüktü bence. Bende 6S Plus var 14.4.1 son sürümdeyim.
Hocam internette yazanlar korkutucu. Nand arızasına işaret ediyor. Bir de şu an fark ettim hatayı çekmek isterken kamerada şöyle bir şey oluşmuş. Çektiğim fotoğrafta değişik noktalar ve çizikler var. Sanırım telefon mefta. iPhone SE’mi 4 sene kullandım, Apple’dan bunu beklemezdim. Bu kameradaki sorun nedir birde bu çıktı şimdi.
64BA712F-7110-4C9E-897F-7C68185457BF.jpeg

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hocam internette yazanlar korkutucu. Nand arızasına işaret ediyor. Bir de şu an fark ettim hatayı çekmek isterken kamerada şöyle bir şey oluşmuş. Çektiğim fotoğrafta değişik noktalar ve çizikler var. Sanırım telefon mefta. iPhone SE’mi 4 sene kullandım, Apple’dan bunu beklemezdim. Bu kameradaki sorun nedir birde bu çıktı şimdi.Ekli dosyayı görüntüle 95046
Aynen cihaz servislik olmuş. Hemen gönderin. Geçmiş olsun. Garantisi devam ediyordur heralde.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Merhabalar, yarım saattir çıldırmak üzereyim. Telefonum arama yapmıyor. Arama tuşuna basınca kilitleniyor ve hard reset atana kadar düzelmiyor. Ayrıca gelen çağrılar da ekrana düşmüyor, siyah bir ekran ile titreşim oluyor. Birisini arayacağım ama arayamıyorum. Aynen şu tuşa basıldığında kilitleniyor kalıyor. Cihaz iPhone 11. iOS 13.4.1 kullanıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 95041
Birisi yardımcı olursa sevinirim. İyi akşamlar.
Bu arada restore şu anda yapamam, çünkü PC’de görmüyor.
Cihazını servise gönder.Bide her güncellemeye atlama.Apple da en mantıklı ios sürümü final sürümüdür.İos 13 ün de en iyi sürümü final sürümüdür.Bu mantıkla güncelleme yapmanı tavsiye ederim.

ThorJ

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,764
Aynen cihaz servislik olmuş. Hemen gönderin. Geçmiş olsun. Garantisi devam ediyordur heralde.
Evet hocam, 2 aylık. Ama SE’ye dönünce attan inip eşeğe binmek olacak sanırım.

Hocam internette yazanlar korkutucu. Nand arızasına işaret ediyor. Bir de şu an fark ettim hatayı çekmek isterken kamerada şöyle bir şey oluşmuş. Çektiğim fotoğrafta değişik noktalar ve çizikler var. Sanırım telefon mefta. iPhone SE’mi 4 sene kullandım, Apple’dan bunu beklemezdim. Bu kameradaki sorun nedir birde bu çıktı şimdi.Ekli dosyayı görüntüle 95046
Kameradaki soruna ne demeli peki? Bu nerden çıktı şimdi?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Evet hocam, 2 aylık. Ama SE’ye dönünce attan inip eşeğe binmek olacak sanırım.

Kameradaki soruna ne demeli peki? Bu nerden çıktı şimdi?
Belki garanti kapsamında değişim yapabilirler.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
4013 ve 4014’un tek çözümü NAND flash veya işlemcinin değişmesi oluyor genelde, sorun %100 diyemesek bile donanımdan kaynaklanır.
(4013’u gördükten sonra diger mesajları okuma ihtiyacı duymadım bile, siz düşünün nasıl bir kesinlik olduğunu).

ThorJ

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,764
4013 ve 4014’un tek çözümü NAND flash veya işlemcinin değişmesi oluyor genelde, sorun %100 diyemesek bile donanımdan kaynaklanır.
(4013’u gördükten sonra diger mesajları okuma ihtiyacı duymadım bile, siz düşünün nasıl bir kesinlik olduğunu).
Çok canım sıkıldı buna. İnşallah verilerim silinmez. Peki ama nasıl 2 aylık bir cihazda bu olabilir?

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Hiç darbe almadı, SPIGEN ile kullandım, ne kırık var ne başka birşey. İçindekilere üzülürüm tek. 7 senelik Apple kullanıcısıyım, hiç böyle bir şey yaşamadım.
iCloud yedeğin varsa sorun olmaz sonuçta kul yapımı bu tür arızalar olması mümkün teknoloji biraz şans işi.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Hiç darbe almadı, SPIGEN ile kullandım, ne kırık var ne başka birşey. İçindekilere üzülürüm tek. 7 senelik Apple kullanıcısıyım, hiç böyle bir şey yaşamadım.
Hiçbir fikrim yok nasıl olmustur fakat sorunun genelde donanımdan kaynaklandığını da çevremde bazı kullanıcılarında bu 4013 ve 4014 ikilisinden muzdarip olduğunu biliyorum. Sadece sana özel bir durum degil yanı.

Umarım olmaz, peki şimdi Apple servisi açık mıdır? Mecbur SE kullanacağız bir süre.
SE’de kötü cihaz değilki, arkadaşımın XS Max’inden kendi 6S Plus’ima döndüğümde fark hissetmiştim fakat o telefonda yapabildiğim her şeyi biraz daha yavaş olsa bile yapabiliyordum. Bence senin içinde nefret edici bir durum olmaz. Tek üzücü nokta vermiş olduğun 7000 kusur TL para.