Araç Nasıl Kullanılır?

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
ne öyle ya? Ben korkarım, öyle araçlardan

Sanki; oto yarışmalarında kullanılan araçlara benzettim. Motoruna bak hele :D

Korkmayın korkmayın ondan zarar gelmezz..:devil2:

2mmtrtk.jpg

242zo69.jpg

28hzzvk.jpg

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Teşekkürler. :) Videolar halen onay bekliyor. Bu arada sizi şuraya alayım ben. :)

Modifiyem.com'un ankarada düzenlediği YASAL MAHALLİ DRAG yarışından bir kesit. :)
Sağdaki ben (Kırmızı) soldaki modifiyemden bir üye. Ankaralı kendisi (Siyah).İki araçta yeni Type-R. :)

http://www.metacafe.com/watch/4246069/deneme_3/

Yürü be Mert hocam ellerine sağlık... Demek yarışcıymışsınız. :w00t: Bunu baştan söylesenize .... :D Harikasın ;)

Sizin gibi bir usta ile karşılaşmak benim için ayrı bir mutluluk ...

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Teşekkürler. :) Videolar halen onay bekliyor. Bu arada sizi şuraya alayım ben. :)

Modifiyem.com'un ankarada düzenlediği YASAL MAHALLİ DRAG yarışından bir kesit. :)
Sağdaki ben (Kırmızı) soldaki modifiyemden bir üye. Ankaralı kendisi (Siyah).İki araçta yeni Type-R. :)

http://www.metacafe.com/watch/4246069/deneme_3/

Güzel pilotaj.:) Modifiyem.com'a üyeyim ancak modifiye ile pek alakam olmadığından aktif de değilim haliyle. Nick tanıdık gelmişti, ordanmış demek ki.:)

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Yürü be Mert hocam ellerine sağlık... Demek yarışcıymışsınız. :w00t: Bunu baştan söylesenize .... :D Harikasın ;)

Sizin gibi bir usta ile karşılaşmak benim için ayrı bir mutluluk ...

Ahahah çok teşekkür ederimde sadece sokak yarışçısıyım işte sağda sola kendi imkanlarımızla düzenlenen organizasyonlara giriyorum anca...Pilotluk durumu falan yok sakin olun. :D

@Blackout

Tanıdık gelmesinin örnektede görüldüğü üzre birçok sebebi var sanırım... :D

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
@Blackout

Tanıdık gelmesinin örnektede görüldüğü üzre birçok sebebi var sanırım... :D

Yok o kadar etkilenecek bir şey yok video'da...:) (daha iyileri varsa görelim:D) 'TuningMert' akılda kalıcı bir nick. Ondan olmalı.

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Korkmayın korkmayın ondan zarar gelmezz..:devil2

Araban çok güzel. Rabbim kazadan ve kötü gözlerden korusun.

Sana tekrar itiraf edeyim, bu tür araçlardan korkuyorum. Kullanamam.

Benim için araç küçük olmalı. Onları çok seviyorum. Benide korkutmuyorlar. :D

Mesela; bu aracı çok seviyorum. ( tabi alacak kadar param yok, inşallah bir zaman, bunu alacak param olur. )

1.

4Mini_Cooper_Resimleri.jpg

Not: ( TTNet'in kampanyasına katıldım. Dua edin, bana çıksın. Mini Cooper.. :D

2.

yeni-ford-ka.jpg

3.

b-369109-fiat_palio_model_arabalar.jpg

palio1_xx.jpg

İşte ben bunları seviyorum.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Videoyu kast etmemiştim zaten. :D Tamam C220niz olabilir ama uzunda üzerim hocam yapmayın lütfen. :D Kalkışta iddiam yok 400NM Torkdan bahsediliyor. Çok ciddi rakam.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ferrarinin kardeşi honda.:D

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Videoyu kast etmemiştim zaten. :D Tamam C220niz olabilir ama uzunda üzerim hocam yapmayın lütfen. :D Kalkışta iddiam yok 400NM Torkdan bahsediliyor. Çok ciddi rakam.

Ne diye kapıştırdınız hocam arabaları? Benim araç sizinkini tokatlar gibi bir iddiam yok ki.:D Ayrıca ben farklı düşünüyorum. Sprintbooster +çip olmadıkça kaşkışta da geçemem sizinkini.(1500kg aracım ve 0-100'ü 8.4sn. yüklesem bile en iyi ihtimalle 7'lere iner.) Yokuş yukarı kalkıyorsak o başka tabii.:lol:
Ancak çiple birlikte uzunda bakmak lazım bir.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Araban çok güzel. Rabbim kazadan ve kötü gözlerden korusun.

Sana tekrar itiraf edeyim, bu tür araçlardan korkuyorum. Kullanamam.

Benim için araç küçük olmalı. Onları çok seviyorum. Benide korkutmuyorlar. :D

Mesela; bu aracı çok seviyorum. ( tabi alacak kadar param yok, inşallah bir zaman, bunu alacak param olur. )

İşte ben bunları seviyorum.

Çok çok çok teşekkürler. Daha iyileride sizlerin olsun inşallah. Type-R Kullanan bayan hayatımda görmedim desem haksız olmam çünki yok. :) Resimleri verdiğiniz araçlar içersinde en cazibi yeni KA. Palioyu amaaannn diyeyim sakın :) Honda Jazz olmazmı ki ? :)

spybot seni severim zaten işe budur oğlum ! :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ne diye kapıştırdınız hocam arabaları? Benim araç sizinkini tokatlar gibi bir iddiam yok ki.:D Ayrıca ben farklı düşünüyorum. Sprintbooster +çip olmadıkça kaşkışta da geçemem sizinkini.(1500kg aracım ve 0-100'ü 8.4sn. yüklesem bile en iyi ihtimalle 7'lere iner.) Yokuş yukarı kalkıyorsak o başka tabii.:lol:

Senin aracın resmi yokmu blackout.:D

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75

Kalınlaştırdığım kelimelerin anlamı nedir? Ne işe yarar?

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84

0 - 100 6.3 Saniye

0 - 200 19 Saniye

Maksimum 263 KM/H Hız gördüm.

Boş ağırlık 1330 KG.

---------- saat 00:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:40 eklenmişti ----------

Kalınlaştırdığım kelimelerin anlamı nedir? Ne işe yarar?

Çip = Beyin. Beyinde ismide sıkça kullanılır. Otomobilin elektronik kontrolünü sağlayan parça. Bu parça değişik şekilde yeniden programlanarak aracın performansı artırılabilir. Bu işlem yapılınca performans ve yakıt tüketimi arasında ters orantı oluşur.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
TuningMert işin içine girince ANNE için korktum biraz :D

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Çok çok çok teşekkürler. Daha iyileride sizlerin olsun inşallah. Type-R Kullanan bayan hayatımda görmedim desem haksız olmam çünki yok. :) Resimleri verdiğiniz araçlar içersinde en cazibi yeni KA. Palioyu amaaannn diyeyim sakın :) Honda Jazz olmazmı ki ? :)

spybot seni severim zaten işe budur oğlum ! :D

Evet, onu eklemeyi unuttum. Honda Jazz da güzel...

070719_HondaJazz-01.jpg

Palioyu neden tavsiye etmiyorsunuz, Sanırım direksiyon eğitiminde o araçları kullanıyoruz.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Evet, onu eklemeyi unuttum. Honda Jazz da güzel...

070719_HondaJazz-01.jpg

Palioyu neden tavsiye etmiyorsunuz, Sanırım direksiyon eğitiminde o araçları kullanıyoruz.

Resmini koyduğunuz eski Jazz yanlız. O araç geçen sene yenilendi ve yeni tarzı çok hoş. Mavi rengi mükemmel..

2008-honda-jazz-215-1.jpg

Fiattan uzak durun...

Onlt kaos ortamı yaratma olm. :lol:

Blackout kazasız belasız tü tü tü maşallah...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Güzel araçmışda sanki üstü güneşten solmuş.:D

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Çip = Beyin. Beyinde ismide sıkça kullanılır. Otomobilin elektronik kontrolünü sağlayan parça. Bu parça değişik şekilde yeniden programlanarak aracın performansı artırılabilir. Bu işlem yapılınca performans ve yakıt tüketimi arasında ters orantı oluşur.

Chip, derken olayı aslında çaktım. Ancak arkadaş benim kalkışta sizin hızınıza ulaşmam için chip lazım diyince, sorandan takılan bir cihaz olduğunu düşündüm. Merak ettim.

O zaman perfonmasını artırıp, yakıt tüketimini azaltıyor. Güzel bir şey.

Bunu bir araca eklettirmek çok masraflı mı?

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Eveeeeet sayın ANNE Kalkış - Hızlanma videomuz hazır. Buradanda anlatım yapmak gerekirse.

1-Vites 1e takılır.
2-Ayağın ucuyla gaza basarken aynı anda hızlıca debriyaj yarıya kadar kaldırılır.
3-Araç kalkışı tamamlanınca debriyajdan tamamen kaldır aracı az daha ivmelendir ve 2ye at.
4-Daha sonra seri şekilde vitesleri ard arda sırala :D (Vidaodaki gibi)

Dip Not:Gerekmedikçe debriyaja basma araç hareket halindeyken vitesle uğraşmadıkça debriyajı kullanma basılı tutma.

http://www.metacafe.com/watch/4246223/adasdasd/

DEVAMI YAKINDA... COMİNG SOON

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Eveeeeet sayın ANNE Kalkış - Hızlanma videomuz hazır. Buradanda anlatım yapmak gerekirse.

1-Vites 1e takılır.
2-Ayağın ucuyla gaza basarken aynı anda hızlıca debriyaj yarıya kadar kaldırılır.
3-Araç kalkışı tamamlanınca debriyajdan tamamen kaldır aracı az daha ivmelendir ve 2ye at.

Dip Not:Gerekmedikçe debriyaja basma araç hareket halindeyken vitesle uğraşmadıkça debriyajı kullanma basılı tutma.

Sese bittim ya.(vites geçişleri perfect özellikle) Benim ayı böğürüyor resmen bunun yanında.:D

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
@ANNE sana MINI jcw (john cooper works) alalım bir tane. Hem TuningMert'i de geçersin onunla.:D

Bahsettiğiniz araç güzel. direksiyonu öğrendikten ve iyi bir pratik yaptıktan sonra yarışada varım. Yarışacağım birin bayan olması lazım. Ya da; direksiyonunu fazla geliştirmemiş bir erkekde olabilir. :w00t: :D

Tabi ki; TuningMert yarışmam. :D Herhalde kendimi bile bile sakat bırakmak istemem. :D

MINI_JCW_1_Large.jpg

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Bahsettiğiniz araç güzel. direksiyonu öğrendikten ve iyi bir pratik yaptıktan sonra yarışada varım. Yarışacağım birin bayan olması lazım. Ya da; direksiyonunu fazla geliştirmemiş bir erkekde olabilir. :w00t: :D

Tabi ki; TuningMert yarışmam. :D Herhalde kendimi bile bile sakat bırakmak istemem. :D

MINI_JCW_1_Large.jpg

O araç olsun da rakip erkek olsun fark etmez.
Geleni geçeni tokatlarsınız artık.:D

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75

1-Vites 1e takılır.

Sırf beni korkutmak için video hazırlamış. :D Size demedim mi, ya. :D Sakin birşey hazırlayın, diye.. Siz bir kaç saniye içerisinde 200 km hız yaptınız. :D Allah aşkına şimdilik ben 10 km ile 40 km arasında gidip geliyorum. :D

Şaka bir yana .. Emeğinize teşekkür ederim. Sağ olun. :clover: + Bonus.

Direksiyon hocamın ençok uyardığı konu şu; Yolda direksiyonu tam olarak ayarlamada sorun yaşıyorum. Araç sağa veya sola kaçıyor. Hoca direksiyona müdahale ediyor. Önceden çok kötüydüm. Şimdi biraz daha iyiyim. İşte ufak tefek sorunlar oluyor.

İkincisi; ise yoldaki çukurlara arabayı vurmamam gerekli. Ancak o çukurun ortasından geçecek şekilde aracı ayarlamada sıkıntı yaşıyorum ve çukura aracı vuruyorum.

Üçüncü; geri vitesde biraz sıkıntı oluşuyor.

Bunlar ilgili videolar için ricam var.

Gösterdiğin bu ilgi ve yardımların için çok ama çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

---------- saat 01:19 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:15 eklenmişti ----------

O araç olsun da rakip erkek olsun fark etmez.
Geleni geçeni tokatlarsınız artık.:D

Bu araçla Mert'i sollayabilir miyim? :D Eğer Mert hızıma ulaşamayacaksa Mert'lede yarışa varım. :D :D

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Bunlar sade ve sadece pratik yaparak tecrübe kazanılacak konular. Çukur konusu mesela. Siz kullandıkça otomobilin ne tepki vereceğini bilinçaltınıza yerleştireceksiniz ve ilerde o çukura bakmadan dahi aracı o çukurdan atlatabileceksiniz. :D Ama göz göre görede çukura nasıl giriyorsunuz orasıda ayrı bir muamma. :D Geri vites konusunda size önerim arkayı dönmemeniz. Üç adet aynayı kullanarak geri geri gidin. Ben o şekilde kullanıyorum arkaya dönmem. (Dönsemde birşey göremiyorum zaten arka camın tam ortasına spoiler yerleştirmiş adamlar :D ) Örnek ;

492.jpg

Şimdilik herkese iyi geceler. Yarın devam artık... :D