Soru Apple pay ve NFC ile ödeme

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,263
Arkadaşlar çok elzem mi değil ama merak ettim, iPhone ile nfc ödemeleri ne durumda Apple pay gelecek diyorlar son durum ne bilgisi olan var mı?

Kısaca NFC ile ödeme nasıl yapabiliriz.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,733
iPhone Apple Pay dışında NFC ödemesi desteklemiyor diye biliyorum, ama banka uygulamalarının ayarlarını kontrol edin, genelde adı "Mobil temassız ödeme" diye geçer, eğer iOS bunu destekliyorsa istediğiniz kartı ekleyip kullanabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
4,570
iPhone Apple Pay dışında NFC ödemesi desteklemiyor diye biliyorum, ama banka uygulamalarının ayarlarını kontrol edin, genelde adı "Mobil temassız ödeme" diye geçer, eğer iOS bunu destekliyorsa istediğiniz kartı ekleyip kullanabilirsiniz.
TR henüz kullanıma sunulmadı diyebiliyorum. :)

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,406
iPhone için Apple Pay Türkiyede aktif değil. Android telefonlarda bankaların uygulamaları ile kullanım yapabilirken, iPhonelarda olmaması çok kötü. Bunun sebebi ise KVKK kanunundan kaynaklanıyordu. Apple verileri ülkemizde saklamadığı sürece Apple Pay gelmeyecek. Google Pay, Samsung Pay sistemleri de sırf bu yüzden gelemiyor. Yalnız değişen KVKK kanununda ülkemizde şirket kurup TCMB'den elektronik para lisansı aldıkları halde kullanılabilir duruma gelecekler. Ve yalnızca yeterli görüldükleri takdirde yurtdışına veri aktarabilecekler.

Son düzenleme:

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,263
En para kullanıyorum sadece telefonu hala teslim alamadım yarın alacam büyük ihtimal bakarım arkadaşlar.

Herkese teşekkür ederim