[Anket] Vista mı? Linux mu?

Vista mı? Linux mu?

• Kullanılan toplam oy
    32

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Windows Vista geliştiricilerinin feyiz aldığı özgür yazılım KDE'nin en yeni sürümü çıktı. Yüksek kaliteli ekran görüntüleriyle KDE 4.0'ı bu galeride izleyin.

KDE 4.0'ın getirdiği yenilikler arasında masaüstünde görsel şölenin yanı sıra, çoklu ortam desteğinin masaüstünün her bileşenine yayılması, USB bellek gibi kaldırılabilir aygıtlarla çok daha pratik çalışabilme ve geliştirilmiş güç yönetimi gibi özellikler bulunuyor. Okular isimli doküman izleyici ve Dolphin adlı dosya yöneticisi de KDE 4.0'la geliştirilen bileşenler arasında.

Görüntülerle Linux'un Geleceği

:: Linux mu yoksa Vista mı? Ankete katılın, en iyisini seçin, yorumunuzu yapın.

Bilgi için: KDE 4.0
SDN – http://shiftdelete.net

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sabahtan beri bununla uğraşıyordum bende :) Verdim oyumu kurtuldum. Mac Os X Leopard kullanmama rağmen Linux (KDE4) dedim :)

balbunar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Linux tabii, kim özgürlüğünden ödün vermek ister.

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
balbunar dedi ki:
Linux tabii, kim özgürlüğünden ödün vermek ister.

Ben hapishanede yaşarım, windows kullanarak daha iyi. Vista

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yüzlerce kez windows kurdum ama 1 kere bile sorunsuz linux kuramadım. İstiyorum linux'a geçmeyi ama hiç bir şekilde güven vermiyor. Ne zaman yarı yolda kalacğım diye merak ediyorum. Linux başta sorunsuz bir kurluum vaadetmeli sonrası çorap söküğü gibi gelir.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
oyum linux a ama tabikide linux kullanabilmek için sistemden az da olsa anlamak gerekirhata verdiği zaman ne tepki vermen gerektiğini bilmen gerek zaten çoğu zaman manueller grekli açıklamayı içeriyor oluyo..

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
oncelikle vista ama linux ude unutmamak gerekiyor :)

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
şuan vista-8 linux -7 ilginç :D ben vista dedim demekki eşittiler :*

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Vista.. Linux de oyun oynayamam ki napim ben :D

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
KDE4 ü kubuntu da kurdum. Baya hoş bişi oldu, ama bazı can sıkıcı hatalar da yok değil. Geliştiriciler bile KDE 4.1 sürümü beklenmesini önerdiler. Şimdiki sürüm daha çok geliştiriciler yani program yazarları ve KDE4'ü denemek isteyenler için düşünülmüş. Zira uzun süreli kullanım için daha uygun değil bencede. Zaten KDE3 te bulunan birçok programın daha KDE4 için çevirilmesi gerekli. Yani esas şölen KDE 4.1 ile başlayacak.

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yav kardeşim niye dakka başı aynı konuları açıp duruyosunuz.Forumda 40 farklı aynı konu var..

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
blogger dedi ki:
Yav kardeşim niye dakka başı aynı konuları açıp duruyosunuz.Forumda 40 farklı aynı konu var..

Konuyu Admin açmış :D

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu vista kağnı gibi bişey herhalde bir msn kurmak 10 dak sürüyor pardusla devam

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
nizam dedi ki:
bu vista kağnı gibi bişey herhalde bir msn kurmak 10 dak sürüyor pardusla devam
Ne alaka.Msn 8,5 şuan zaten 10 dak. kuruluyo çünkü msn 8,5te sadece kurulum dosyası var o internetten msnyi indirip kendi kuruyor.Msnnin diğer sürümleride 10 saniyede falan kuruluyor.Bilip bilmeden sallamasanız olmaz.Pardusmuş peh.Pardusun windowsa ulaşabilmesi için daha 300 fırın kod yemesi lazım.

ikxan dedi ki:
blogger dedi ki:

Konuyu Admin açmış :D
Kimin açtığı önemli değil.Vistamı linuxmu konusu hergün günde 10 defa açılıyor forumun neresine baksam hep aynı konu..Millet kafayı vistayla linuxla bozmuş kardeşim gidin bi işletim sistemi kurun güle oynaya kullanın bu kadar işin içine edecek derecede kurcalamaya ne gerek var.

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Aslında programcılar çok kullanılıyor diye sürekli Windows programları yazmasalar Linux bayağı pazar payı elde edebilir.Oyum Linux'a.

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
lb.bingol dedi ki:
Aslında programcılar çok kullanılıyor diye sürekli Windows programları yazmasalar Linux bayağı pazar payı elde edebilir.Oyum Linux'a.
linux için program yazarlarsa windows için program yazmazlar o zamanda windows için yazın linuxu boşverin denir bende birilerine dalarım kesin..

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
blogger dedi ki:
lb.bingol dedi ki:
linux için program yazarlarsa windows için program yazmazlar o zamanda windows için yazın linuxu boşverin denir bende birilerine dalarım kesin..
O zaman dalmak yerine Linux'a geçsen olmaz mı?

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
lb.bingol dedi ki:
blogger dedi ki:
lb.bingol dedi ki:
gül gibi vista varken linuxamı geçilir.dalarım ha :D

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
blogger dedi ki:
lb.bingol dedi ki:
blogger dedi ki:
lb.bingol dedi ki:
gül gibi vista varken linuxamı geçilir.dalarım ha :D
Tırstım tamam yav. :D

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
lb.bingol dedi ki:

Linux'un o kadar çok dağıtımı var ki, ne gerek var. Bir işletim sisteminin onlarca değişik kopyası. Bu Server, Ultimate gibi olay olsa birşey demem de aynı ürünün onlarca değişik kopyası.

Seneler önce Borland firması Linux üzerinde uygulama geliştirmek için bir çabası olmuştu, o zamanlar test aşamasındaydı. İsmini hatırlamıyorum ama sanırım sitesinden kontrol ettim JBuilder olabilir ama önceki ismi daha farklıydı diye hatırlıyorum. Sitesinde Linux(Redhat) + Mac OS X için kod geliştirme sunuluyor, isteyen programcılara.

Ben genede Vista diyorum. Bilgisayar kullanmayı hiç bilmeyen birine Windows ile Linux'u gösterdiğimde nedense tercih Windows'tan yana oluyor.

Jemand dedi ki:

Peki Linux demişsin Linux ta kod derleme nasıl yapılıyor öğrenebilir miyim, ben bilmiyorum çünkü.

Edit : İsmini hatırladım Kylix, delphi nin linux versiyonu.

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1 Adet diğer seçeneği var, onu seçen üyemiz hangisini kastetmiş çok merak ettim, bilgilendirme yapılırsa müteşekkir olacağım.

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Abi XP Vista hak getire, ben Mac Os X kullanıyorum :)