Android Uygulamalarında İstenmeyen İzinlerin Kapatılması Nasıl Yapılır ? [Anlatım]

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Sayın Moderatör adayı @lordarcual çalışıyor :D Çalışmak güzeldir kolay gelsin hocam güzel anlatım olmuş.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
brick olaydı alırdım s3'ünü :D
Baştan belirteyim, bu işlem LBE Privacy Guard uygulaması ile yapılır ve Root gerektirir. İnşaAllah sorun oluşmaz yalnız cihazınızda oluşabilecek herhangi bir hasarda veyasorunda, kesinlikle sorumluluk kabul etmem
001_smile.gif

Allah Allah zeki kişi baştan belirtmiş :D (Zeki kişi ben oluyorum bu arada :p)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Samsung Dan uzak durma ne alırsan al:)
Biraz Felsefe mi
yaptım acaba:)
Biraz düzenleme mi yaptım sanırım :p

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Baştan belirteyim, bu işlem LBE Privacy Guard uygulaması ile yapılır ve Root gerektirir. İnşaAllah sorun oluşmaz yalnız cihazınızda oluşabilecek herhangi bir hasarda veyasorunda, kesinlikle sorumluluk kabul etmem
001_smile.gif

Biraz düzenleme mi yaptım sanırım :p
Sen değil, ben yaptım:)

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
001_smile.gif

Bak yüklemem anlattıklarını, baltalarım programlarını :D

Fenomenon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SRT Mobile Guard uygulamasını indirin, Root gerektirmeden izinleri yönetebilirsiniz, uygulama Google Play Store'da yok ancak kendi sitesinden indirebilirsiniz (İngilizce sayfa).

Ayrıca ben antivirüs olarak Comodo kullanıyorum, bu da Google Play Store'da yok (var ama Türkiye'de indirilemiyor), onuda kendi sitesinden indirin, uygulama İngilizce ve çok fazla RAM yemiyor.

Ayrıca Clean Master kullanıyorum, bence oldukça güzel bir uygulama, bunu Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
sanirim 6 ay kadar once -telefon rootluyken- programlarin istedigi izinlere cok kafa yormus ve arastirma ve tavsiye uzerine bu programi yuklemistim. ve ayrica root gerektiren 3-4 tane daha farkli uygulama kurmustum.
telefon sapitip da surekli kendine restart atinca yukledigim son programlari kaldirmayi akil etmistim :) her kapanip acildiginda bir programi kaldirabilecek bir zamanim vardi ve sonunda lbe yi kaldirinca da sorun hallolmustu. sunu anladim ki telefonu korumak icin bir koruma programina herseyini emanet etmeyeceksin.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
İzinleri kaldırmak için yapılmış bir program ama kurarken senden de bir ton izin istiyormuş, peki o programın izinlerini kaldırabilir miyiz? :D

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
telefon reset attı ilk defa programı açınca

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
telefon reset attı ilk defa programı açınca
Programda bir sıkıntı var :)

SRT Mobile Guard uygulamasını indirin, Root gerektirmeden izinleri yönetebilirsiniz, uygulama Google Play Store'da yok ancak kendi sitesinden indirebilirsiniz (İngilizce sayfa).

Ayrıca ben antivirüs olarak Comodo kullanıyorum, bu da Google Play Store'da yok (var ama Türkiye'de indirilemiyor), onuda kendi sitesinden indirin, uygulama İngilizce ve çok fazla RAM yemiyor.

Ayrıca Clean Master kullanıyorum, bence oldukça güzel bir uygulama, bunu Google Play Store'dan indirebilirsiniz.
Bu programı denemenizi tavsiye ederim :)

mseyitsahin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta parantez içinde (Root) diye belirtilsede konuya girip root lazımmı diye bakmasak daha iyi olmazmı sadece öneri-düşünce eleştiri değil.

symbazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok tehlikeli bir yazılım. Yazılım kendisine soket açıyor. Bilmeyen cihazını brick hale bile sokabilir. En güvenlisi 3 ten fazla izin isteyen programları cihazınıza yüklemeyin.