Android Sistemi Ve Cihaz Boşta Şarj Tüketiyor?

__ali__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Telefonuma en son gelen güncelleme sonrası gece %100 olarak bırakıyorum sabah kalktığımda (7 saat) %94e düşüyor. Güncellemeden önce en fazla %99a düşerdi. Yoğun kullanımda 1 günü rahatça çıkarırken artık gün sonuna dayanmıyor şarjı. Android Sistemi hiçbir şey yapmadığım halde kapalı durumda bile %6 şarj harcıyor. Güncellemeden önce böyle değildi. Fabrika ayarlarına sıfırlayınca düzelir mi yoksa yeni güncellemeyi mi beklemeliyim?

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
Telefonuma en son gelen güncelleme sonrası gece %100 olarak bırakıyorum sabah kalktığımda (7 saat) %94e düşüyor. Güncellemeden önce en fazla %99a düşerdi. Yoğun kullanımda 1 günü rahatça çıkarırken artık gün sonuna dayanmıyor şarjı. Android Sistemi hiçbir şey yapmadığım halde kapalı durumda bile %6 şarj harcıyor. Güncellemeden önce böyle değildi. Fabrika ayarlarına sıfırlayınca düzelir mi yoksa yeni güncellemeyi mi beklemeliyim?
ulan ben bataryayı değiştirmeme rağmen 100 ken 5 dk sonra 80 lere düşüyor

merttaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Güncelleme beklemek zorundasın maalesef.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
android cihazların durumu böyle iOS daha kapalı ve çok fazla özellik ekran kapalıyken çalışmaz arkada uygulamaların çalışmasına izin vermez ama android böyle degil içinde tonlarca özellik vardır ve arka planda hep çalışır bu yüzde pil tüketimi pis göre yüksek olması normaldir benim s10 Plus var gece bıraktımda yüzde 10 şarj eksiliyor mesela ama telefonu ilk açıp kurdumda yüzde 2ile3 arası tüketiyordu ama uygulamar yükledikçe ve özelliklerini kullanmaya başladıkça pil tüketimide yükseliyor.

__ali__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
android cihazların durumu böyle iOS daha kapalı ve çok fazla özellik ekran kapalıyken çalışmaz arkada uygulamaların çalışmasına izin vermez ama android böyle degil içinde tonlarca özellik vardır ve arka planda hep çalışır bu yüzde pil tüketimi pis göre yüksek olması normaldir benim s10 Plus var gece bıraktımda yüzde 10 şarj eksiliyor mesela ama telefonu ilk açıp kurdumda yüzde 2ile3 arası tüketiyordu ama uygulamar yükledikçe ve özelliklerini kullanmaya başladıkça pil tüketimide yükseliyor.
Ona birşey diyemem doğrudur. Benim sıkıntım güncellemeden sonra bu problem olması. Çünkü şarjım mükemmel yetiyordu bana kötü oldu bu. Son samsung telefonum olur diye düşünüyorum ?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Android sistemi sömürüsü Android 10 ile son buldu bence yeni güncellemeyi bekleyin derim. Burdan bakabilirsiniz.

Screenshot_20191221-202819_Device care.jpg Screenshot_20191221-202945_Gallery.jpg

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
Telefon yeni ise gece yatmadan önce,şarja tak.24 saat şarj et.Yeni değil ise yeni bir batarya al ve aynı işlemi yap.