Soru Android mi daha iyi İOS mu?

Pulheria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Dostlar ilerde güzel bir telefon almayı planlıyorum ama android mi alsam ios mu alsam bilemedim. Kaç senelik android kullanıcısıyım androidi seviyorum ama kasma sorunları cidden çok fazla oluyor. 3 tane android telefon değiştirdim LG G3 Stylus, Samsung Galaxy J7 Prime ve Samsung A10 şu anda kullandığım. Arkadaşımın İphone 6S'i var kaç senelerdir kullanıyor ve nedense kasma sıkıntısı hiç olmuyor 1 kere bile kasmadı diyor ve genellikle neremde iphone kullanan gördüysem hepside telefon hiç kasmıyor cevabını veriyor eski bile olsa telefonları. Her android telefon ilerde kasmalar yaşanıyor mu yoksa sadece bende mi böyle ios neden kasmıyor. Sizce android telefon mu alınmalı yoksa ios mu?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Bütçene bağlı. Bütçen yüksekse iPhone alınır her türlü ancak çok yüksek bütçen yoksa Android alternatiflere gitmekte fayda var. Kullandığınız Android cihazların hiçbiri amiral gemisi seviyesini geçtim orta-üst segment bile değil. Orta-üst segment bir Android cihaz da uzun yıllar iş görür.

Reaksiyon puanı
8,023
iOS, Android gibi zamanla şişmeyen bir işletim sistemi olduğu için çok fazla sıfırlama ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Kendim 11 Pro'yu 2019'da aldım daha dün sıfırladım. Sıfırlama sebebim de iOS 15.1'e geçtikten sonra tamamen temiz kurayım da ileride olası bir yazılım hatasında telefondan mı yazılımdan mı anlayayım diyeydi. Yani performans sorunu yoktu.

Android'de maalesef işletim sistemi zamanla çok şişiyor. Hatta 2. yıldan sonra sıfırlasanız dahi ilk günkü performansı hissedemiyorsunuz. Fakat yeni amiral gemisi Samsunglar iyi yol katetti. OneUI arayüzü sayesinde yapay zeka ile işletim sistemini rahatlatmaya çalışıyorlar. Ben telefon alacak olsam sorunsuzluğu ve uzun ömürlülüğü için iOS alırdım.

Güvenlik meselesine girmiyorum bile PC'de de Mobilde de en güvenli işletim sistemi Apple'ın ürettiği işletim sistemleri.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
param var güncelleme önemli değiştirmem diyorsan basit isityorsan ios farklı farklı özellikler apk uygulamalar kullanmak isityorsan android her sene telefon değiştircek paran varsa iphone al

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
İosta pek matah bir sistem değil, Android al derim 5s kullandım süper ötesi telefondu, se2020 kullandım bir daha iphone kullanmam.

Bide bence apple dünyası çok başka, iphone aldım bitti olmuyor, alacağın her cihaz apple olmalı imac macbook ipad apple TV vs herşeyi apple alırsan bir anlam buluyor.

Pulheria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
param var güncelleme önemli değiştirmem diyorsan basit isityorsan ios farklı farklı özellikler apk uygulamalar kullanmak isityorsan android her sene telefon değiştircek paran varsa iphone al
aslında zaten androidi daha fazla seviyorum çok refah hissediyorum ios gibi çok kısıtlaması yok. Aslında android telefon almak istiyorum ama dediğim gibi kasma sorunları çok oluyor bu sefer ios almayı denesem fiyatları zaten belli :/

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,204
Kullandığın model telefonlar pekte iyi cihazlar değil. O yüzden kasıyor.

Hemde oyun yükle sil yaparsan art arda telefon belleği de bilgisayar belleği gibi yıpranır bir nevi Bad sectörler oluşur.

Okunmayan yıpranmış sektörleri okuyana kadar işlemcinin canı çıkar.
Bu yüzden telefonlar gittikçe zayıflar.

İ-phone ve Mac cihazlarda yavaşlıyor tabi. Kim diyor ki yavaşlamıyor demekki güzel fanatik.

Yine diyorum. Yavaşlama söz konusu bellekle alakalı işlemciyle değil. Telefona fazlaca ve çok büyük boyutta dosya yazıp silerseniz art arda telefon kısa sürede pert olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir tane yeni bulsan galaxy note 8 alsan bile kullandığın telefonların hepsine taş çıkartır. Hatta 4 yıl rahatça kullanırsın.

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,975
Dostlar ilerde güzel bir telefon almayı planlıyorum ama android mi alsam ios mu alsam bilemedim. Kaç senelik android kullanıcısıyım androidi seviyorum ama kasma sorunları cidden çok fazla oluyor. 3 tane android telefon değiştirdim LG G3 Stylus, Samsung Galaxy J7 Prime ve Samsung A10 şu anda kullandığım. Arkadaşımın İphone 6S'i var kaç senelerdir kullanıyor ve nedense kasma sıkıntısı hiç olmuyor 1 kere bile kasmadı diyor ve genellikle neremde iphone kullanan gördüysem hepside telefon hiç kasmıyor cevabını veriyor eski bile olsa telefonları. Her android telefon ilerde kasmalar yaşanıyor mu yoksa sadece bende mi böyle ios neden kasmıyor. Sizce android telefon mu alınmalı yoksa ios mu?
Ben iOS almayı tercih ederdim.

BbglGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Android amiral modellerden alırsan iphoneden farkı yoktur.Zaten telefonlar hemen hemen birbirine benziyor.Apple nın şuandaki en büyük avanatajı yazılım ve donanımın tam uyumlu olarak ekosistem oluşturması.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Tamamen kişisel alışkanlıkla alakalı bir durum.İos seven androidde mutlu olmuyor,android sevende iosta mutlu olmuyor.