Anakart Ethernet Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ClioCin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar, yeni bir anakart aldım marka modeli, asus p5g41t-m lx, her şey iyi güzel taktım,kurdum,format attım, anakartın chipsetlerini yükledim (intel) gel gelelim ethernet driver'ını kursamda ne modemimde ethernet ışığı yanıyor, nede anakartın ethernet girişinde kablonun takılı olduğu yerde ışık falan yanmıyor. sitesinden başka bir driver indirdim aynı model anakartın, onu kurdum yine olmadı. BIOS üzerinden Ethernet kablosuyla ilgili Disable olan bir seçenek vardı ben onu Enable yaptım ve bilgisayar açılırken Ethernet kablosu takılı/hazır değil devam etmek için f1'e basın yazdı. şuan düşüncelerime göre ya benim kablom veya modemimde sorun var yada anakartın ethernet kartı yanık/bozuk. şimdi eğer ethernet kartı bozuk değil ise bunu nasıl anlayabilirim? modemin kablosunu başka bir bilgisayarda yarın deneyeceğim ona göre sonucu yazarım. yardımlarınızı esirgemeyin iyi forumlar. ha unutmadan birde Ağ paylaşım merkezinde Ağ Kablosu takılı değil diye görüyor(Zaten anlattıklarıma göre normal bir olay sanırım)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bios'ta Onboard Lan'i "enabled" yap, reset at tekrar dene.

Aygit yöneticisinde herhangi bir hata varmi, bakabilir misin?

ClioCin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios'ta Onboard Lan'i "enabled" yap, reset at tekrar dene.

Aygit yöneticisinde herhangi bir hata varmi, bakabilir misin?

Aygıt yöneticisinde herhangi bir hata yok, düzgün çalışıyor diye yazıyor. hemen deniyorum.

ClioCin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayarlari kaydetmeyi unutma sakin :)
Yok yok kaydettim ama Onboard Lan diye bir şey bulamadım ama Atheros Lan yazan bir yer vardı onu Enable yaptım ancak yine yukarıda belirttiğim gibi hazır değil,çalışmıyor devam etmek için f1 e basın hatası verdi :(

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ağ paylaşım merkezinde Ağ Kablosu takılı değil diye görüyor

Kabloda sorun olabilir mi? Baska kabloyla denesen? Aygit yöneticisinde sosunsuz calisiyorsa, ya modemde yada kabloda ( port'da ) sorun vardir. Baska birsey aklima gelmiyor suan.

Aygit yöneticisine gir, bana ag kartinin sürücü versiyonunu söyle.

ClioCin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kabloda sorun olabilir mi? Baska kabloyla denesen? Aygit yöneticisinde sosunsuz calisiyorsa, ya modemde yada kabloda ( port'da ) sorun vardir. Baska birsey aklima gelmiyor suan.

Aygit yöneticisine gir, bana ag kartinin sürücü versiyonunu söyle.

Atheros AR813x/815x PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)

Kabloyu değiştirerek denedim yine işe yaramadı, arkadaşım bugün başka bir modem getirecek birde oradan deniycem.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Anakartin sayfasindan güncel sürücüyü indirip yüklemeyi denedin mi hic?