AMD Ryzen bekleyenler buraya

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Amd Yeni işlemcisi 1 senedir piyasada olan i7 6900 k ile kafa kafaya gidiyorsa intelin yine rakibi olamaz çünkü 7 nesil geldiği zaman gene en iyisi olacak piyasanın

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
AMD işlemci konusunda gerilerden geldiği için intel 3 aşağı 5 yukarı aynı işlemcileri satıyordu. Elbette bu işlemcilere karşılık bir hamlede bulunacaktır.

Önemli olan yeni çıkan ryzen işlemcilerin tek çekirdek performansı. AMD bu sefer başaracak gibime geliyor.

Rekabet iyidir :)

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
AMD işlemci konusunda gerilerden geldiği için intel 3 aşağı 5 yukarı aynı işlemcileri satıyordu. Elbette bu işlemcilere karşılık bir hamlede bulunacaktır.

Önemli olan yeni çıkan ryzen işlemcilerin tek çekirdek performansı. AMD bu sefer başaracak gibime geliyor.

Rekabet iyidir :)
Bana göre amd gene rekabete katılamıcak 7 nesil i7 çıktıcak ve e piyasanın en güçlüsü olucak

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
benim bildiğim kağıt üzerinde her a zaman amd daha kaslı :D ama neden olduğunu bilmediğim bir şekilde insanlar amd ye çok ön yargılı açık söyleyeyim amd nin sadece ekran kartlarını seviyorum işlemcileri biraz kafamı karıştırıyor ekran kartı olarak rx 480 msi nin gtx 1060 ından hem daha ucuz hem daha güçlü yanlışmıyım ??

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bana göre amd gene rekabete katılamıcak 7 nesil i7 çıktıcak ve e piyasanın en güçlüsü olucak
Notebook tarafında 6. nesiller ile 7 nesiller arasında çok bire fark göremiyorum. Aslında 5. nesillerle 6. nesiller arasında bile fark göremiyorum pek. 8. nesilde görüşürüz :D

Reaksiyon puanı
227
Technopat?

Ben bu forumda iki kez moderator oldum. Belki çok çok eski bir üyesi değilim ancak bazı şeyleri biliyorum ve uygulamisligim var.

Öncelikle burası kendi başına bir forum. O forum veya bu forum burayı ilgilendirmiyor. Kendi kuralları var.

Eğer amacin bu urunu kullanacak kişileri toplamaksa Amd Zen İşlemci Kullananlar Kulübü tarzı bir konu acarsin. Ancak bunun için ayrı bir başlığa ihtiyaç olacağını sanmıyorum.

Eğer amacin işlemciyle ilgili haberleri yazmak ve milletin fikrini almaksa Amd Zen işlemcileri hakkında Herşey tarzında bir başlık acarsin.

Ancak öyle yok merak edenler buraya yok bekleyemiyorum felan aslında açık kalacak konular değil. Bu konu bugüne kadar neden düzenlenmedi veya kilitlenmedi bilmiyorum. Keşke vaktim olsa da geri dönüp ortalığı temizleyebilsem.

Mod olduysan bilirsin her yönetici birilerini azarlamadan yapamıyor. Recep baltaş'ın bile bilmeyip anlamadı diye azarladığı çok gördüm. Hiç anlatmana gerek yok buradada belirttim. Technopat Forum

Zaten bilen insan foruma girip sormaz sordu diye azarlanmaz. Ben bir yöneticiye "Sen İphone değil telefon alma" desem sence ne kadar banlanırım? Bir yönetici bunu bana rahat diyebiliyor. Buda yetmezmiş gibi banlayan modu şikayet edince bize ulaşından ban sürem uzatıldı. Beni banyalan beyfendi rahatsız olmuş. İşe bak. 2 sene orada takıldım benim için bitmiştir.

Ki yazdığım yazıyı analiz edememiş yalnış anlamış. 5 tane forum adresindeyim ben bir tanesinde böyle saygısızlık göremedim. Görüyoruz burada Mod'lar ile arakadaş gibiyiz.

Link'ini attığım yerden şikayetim ile ilgi resimleri görebilisin. Recep bey bilgili biri ama edepsiz davranışları ve Dine bile saygısız biri Modlarından ne bekleyebiliriz ki.
--- Gönderi Güncellendi ---
5LV2ZR.png
:D Gece gece güldürdünüz beni.

Son düzenleme:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Link'ini attığım yerden şikayetim ile ilgi resimleri görebilisin. Recep bey bilgili biri ama edepsiz davranışları ve Dine bile saygısız biri Modlarından ne bekleyebiliriz ki.
Recep baltaşı ben de sevmem, özellikle GNU/Linux dağıtımları ile ilgili hiç bir bilgisi olmadan kuru sıkı yorumlar yaptığı için. Din kısmını bilmiyorum ama fazla egoist birisi. Adama bir şey anlatıyoruz, anlamadığı bir şey, yardım etmeye çalışıyoruz, attığı mesajda küçümseme görebiliyorsun. Adamda bir Hackbook (mu deniyordu?) sahte Mac takıntısı var, Hackbook'tan başka da bir şey demiyor forumunda. Koyu bir şekilde Apple fan boyu olduğu belli bundan ve forum içi davranışlarından. Kısaca onun bu kadar itibar sahibi olmasının tek sebebi youtube yüzü olması. Yoksa diğer herhangi bir teknoloji kanalından fazla bilmiyor. GNU/Linux'a, açık kaynağa, Android'e gelince benim yarım kadar bilmediğini söyleyebiliyorum ve ben neredeyse bir bok bilmiyorum diğer abilerimizle kıyaslayınca. Bilmiyorsan konuşma kardeşim, rezil oluyorsun.

Reaksiyon puanı
227
benim bildiğim kağıt üzerinde her a zaman amd daha kaslı :D ama neden olduğunu bilmediğim bir şekilde insanlar amd ye çok ön yargılı açık söyleyeyim amd nin sadece ekran kartlarını seviyorum işlemcileri biraz kafamı karıştırıyor ekran kartı olarak rx 480 msi nin gtx 1060 ından hem daha ucuz hem daha güçlü yanlışmıyım ??
Ayrıntıda gizli herşey herşey bütçe ve ne istediğinle ilgili ona göre değişir. Ben şunu kullanıyorum en iyisi bu derse insanlar yanılır. AMD düşmanlığı var evet. AMD olmasa ama bi işlemciye 15-20.000 Tl fiyat koyar İntel acımaz.
--- Gönderi Güncellendi ---
Notebook tarafında 6. nesiller ile 7 nesiller arasında çok bire fark göremiyorum. Aslında 5. nesillerle 6. nesiller arasında bile fark göremiyorum pek. 8. nesilde görüşürüz :D

İntel çok sessiz gizli bir planı vardır bence yoksa AMD alır başını gider.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
High End CPU Benchmark listesinde ilk AMD işlemcisi 116. sırada puanı da 10.258 1. sıradaki Intel işlemcinin performans puanı ise 25.236 yani arada dağlar var. 2000 li yıllardan beri AMD arayı hiçbir zaman kapatamadı. Kaldı ki bir şehir efsanesine göre Intelin herzaman piyasaya sürmeye hazır beklettiği 2-3 yeni nesil işlemciyi hazırda tuttuğu söylenir.

Uzun yıllardır AMD kullanan biri olarak AMD nin hiçbir zaman Intel'in önüne geçebileceğine inanmıyorum. Esas rekabet Qualcom, Rockchip veya Allwinner'ın X86_64 işlemci üretme kararı aldığı gün veya optic işlemci üreten bir firma ortaya çıktığı gün başlayacak. O zamana kadar Intel herzaman lider kalır.

Reaksiyon puanı
227
High End CPU Benchmark listesinde ilk AMD işlemcisi 116. sırada puanı da 10.258 1. sıradaki Intel işlemcinin performans puanı ise 25.236 yani arada dağlar var. 2000 li yıllardan beri AMD arayı hiçbir zaman kapatamadı. Kaldı ki bir şehir efsanesine göre Intelin herzaman piyasaya sürmeye hazır beklettiği 2-3 yeni nesil işlemciyi hazırda tuttuğu söylenir.

Uzun yıllardır AMD kullanan biri olarak AMD nin hiçbir zaman Intel'in önüne geçebileceğine inanmıyorum. Esas rekabet Qualcom, Rockchip veya Allwinner'ın X86_64 işlemci üretme kararı aldığı gün veya optic işlemci üreten bir firma ortaya çıktığı gün başlayacak. O zamana kadar Intel herzaman lider kalır.
Zaten geçmedi. 6900 üstü işlemcilerde var.

Burada 4500 Tl'lik İntel işlemciyi 1000 Tl civarında bir fiyata alacaksın.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,192
Çıksında testlerini yapalım artık :)

Reaksiyon puanı
227
Bekle bekle ağaç oldum. Amd Ryzen ve 7700k çıksın bakalım bir Dolar var işin içinde.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Duyduğuma göre AMD Zen Fasulyesi üretmiş doğru mu ?

download.jpg

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
AMD Ryzen 7 1700X 8 Core CPU Benchmarks Leaked - Thousand Dollar Performer For $389

Ryzen'in R7 1700X ile yapılan testlerde Intel'in 1000 dolarlık işlemcileri ile neredeyse aynı performansı vermiş(%3-4 farklar mevcut.). Test ise hız aşırtma desteklemeyen giriş seviyesi olan A320 chipset ile yapılmış yani işlemci boostsuz 3.4ghz hızında çalıştırılmış. i7-7700k turbo boost frekansı ile tek çekirdekte önüne geçmiş 1700x in büyük ihtimalle turbo boost ile 1700X de yakın değerler alabilecek. Hatırlatma fayda var 1700X en üst seviyeyi temsil eden Ryzen işlemcisi değil. Sadece 4W tdp fazla ile 8 çekirdekli bir işlemci sunduğunu da unutmayalım. (i7-7700k 4 çekirdekli bir işlemci, Intel'in 8 çekirdekli işlemcileri 140W tdp.)

Amd Ryzen ile gelecek soğutucular. Soğutucular büyük ihtimalle kırmızı renkli led desteği sunacak.

AMD-Ryzen-CPU-Coolers.png

Reaksiyon puanı
227
Aylardır beklediğimiz günler geldi arkadaşlar. :) Şimdi işin Bilgisayar forum sitelerinde incelemerini bekliyoruz daha sonra bizde alıp kullanıcı incelemesini yapacağız. Bu fiyata bu performans. :)

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Technopat'ta incelemiş. Forumlarında laf koydurmuyorlar. Çok eski değil Amd eski, amd güvenilmez diyordular şimdi i7 7900k ile Ryzen R5'i kıyaslar hale geldiler :)

Upgrader35

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Technopat'ta incelemiş. Forumlarında laf koydurmuyorlar. Çok eski değil Amd eski, amd güvenilmez diyordular şimdi i7 7900k ile Ryzen R5'i kıyaslar hale geldiler :)
Zaten AMD eskiydi evet. Yeni sistem toplamak isteyene AMD toplamayın demek suç değil, bilakis yardımcı olmaktır. Ama şimdi rüzgar terse döndü.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Burada 4500 Tl'lik İntel işlemciyi 1000 Tl civarında bir fiyata alacaksın.
Genel anlamda AMD işlemciler Intel işlemcilerden ucuz olacaktır diye düşünüyorum. :)
AMD Ryzen ™ 7 1800X 3.6GHz (Turbo 4.0GHz) 20MB Cache AM4 İşlemci Şu an fiyatı 2.328,34TL.

AMD Ryzen ™ 7 1700 3.0GHz (Turbo 3.7GHz) 20MB Cache AM4 İşlemci - (Wraith Spire 95W İşlemci Soğutuculu) Şu an fiyatı 1.527,29TL.
AMD'nin üst seviye değil de orta seviye ve APU işlemcilerinin fiyatı ne kadar olur sizce?

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Genel anlamda AMD işlemciler Intel işlemcilerden ucuz olacaktır diye düşünüyorum. :)
AMD Ryzen ™ 7 1800X 3.6GHz (Turbo 4.0GHz) 20MB Cache AM4 İşlemci Şu an fiyatı 2.328,34TL.

AMD Ryzen ™ 7 1700 3.0GHz (Turbo 3.7GHz) 20MB Cache AM4 İşlemci - (Wraith Spire 95W İşlemci Soğutuculu) Şu an fiyatı 1.527,29TL.
AMD'nin üst seviye değil de orta seviye ve APU işlemcilerinin fiyatı ne kadar olur sizce?

Kıyaslandığı intel işlemciden ucuz olacağı bariz ama genel olarak çok da düşük fiyatlara çıkmayacak gibi duruyorlar. Ryzen 5'lerin fiyat performans ürünü olmalarını ümit ediyorum.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kıyaslandığı intel işlemciden ucuz olacağı bariz ama genel olarak çok da düşük fiyatlara çıkmayacak gibi duruyorlar. Ryzen 5'lerin fiyat performans ürünü olmalarını ümit ediyorum.
Ryzen işlemciler özellikle de orta segment olan işlemciler Türkiye'de ne zaman satılacaktır sizce?

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Ryzen işlemciler özellikle de orta segment olan işlemciler Türkiye'de ne zaman satılacaktır sizce?
Nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama bir yerde haziran gibi tanıtılacağını okumuştum sanırım ama çok da takip etmiyorum şimdilik işlemci ihtiyacım olmadığından :D Tahmin yapmak gerekirse temmuz-ağustos gibi satılır diyorum ben.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Yılın 2.çeyreğinde tanıtılacak ve dünya ile aynı anda satışa çıkacak R7 lerde olduğu gibi. (2.Çeyrek = Nisan-Haziran)