Soru Amd A8 İşlemcili Laptop Düşük Performans Hakkında

BalistikAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar 2 hafta önce web işlerimi halletmek için ikinci el laptop aldım lakin normal masaüstü bilgisayarımda tarayıcıyı açıp youtubeye yada facebook'a girecek olsam maks 2 sn beklerim ama bunda 10-15 sn bekliyorum tarayıcıyı açmakta zorlanıyor yada siteyi yüklemekte zorlanıyor internetim 500 mbps pcnin ethernet kartı 100 mbps desteklediği için en yüksek 100 görüyorum. İnternet ile ilgili bir problem değil. Valorantı bile 30-60 fps arası oynatıyor tarayıcıda vs bu denli kasması normal değil gibi sizlerin engin bilgilerine danışmak istedim. Ben biraz ssd kalitesinden şüphelendim böyle birşey yaparmı sizce? Özellikleri aşağıdaki gibidir.
AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics 2.20 GHz
4+4 GB 1600 mhz Ram
120 GB Turbox Ssd
Windows 10 temiz kurulum yapıldı her driver istisansız son sürüme güncel.
Bios son sürüme güncel.
Arka plan uygulamaları gibi gereksiz herşey kapalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cpu benchmark testi çok düşük arkadaşlar. Özelliğe göremi belirliyor bunları pc'nin sağlık durumuna göremi anlamadım?

Son düzenleme:

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
SSD'nin sağlık durumunu kontrol ettiniz mi ?

Bilgisiyar açılış süresi veya diğer uygulamaların açılış sürelerinde de ağırlık yaşıyor musunuz ?

Bilgisiyar'ın ısı sorunu da olabilir. 3. parti herhangi bir sıcaklık uygulaması ile cihazın boşta ısı değerlerini kontrol ediniz.

BalistikAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
SSD'nin sağlık durumunu kontrol ettiniz mi ?

Bilgisiyar açılış süresi veya diğer uygulamaların açılış sürelerinde de ağırlık yaşıyor musunuz ?

Bilgisiyar'ın ısı sorunu da olabilir. 3. parti herhangi bir sıcaklık uygulaması ile cihazın boşta ısı değerlerini kontrol ediniz.
Hocam genelde tarayıcı kullanıyorum ekstra ufak tefek not defteri gibi notepadd gibi küçük uygulamalar kullanıyorum. Bilgisayar açılış hızı 10-15 sn sorunsuz açılıyor. 2 tane tarayıcıyı yan yana açsam kendine zor geliyor. Yukarda ek olarak cpu benchmark testi paylaştım linkten kontrol edebilirsiniz. Herşey çok kötü olarak görünüyor neye göre belirledi anlamadım.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Hocam genelde tarayıcı kullanıyorum ekstra ufak tefek not defteri gibi notepadd gibi küçük uygulamalar kullanıyorum. Bilgisayar açılış hızı 10-15 sn sorunsuz açılıyor. 2 tane tarayıcıyı yan yana açsam kendine zor geliyor. Yukarda ek olarak cpu benchmark testi paylaştım linkten kontrol edebilirsiniz. Herşey çok kötü olarak görünüyor neye göre belirledi anlamadım.
UserBenchmark sitesine çok güvenmiyorum. Oyun oynarken anlık işlemci kullanımını ve sıcaklık seviyesini kontrol edin.

Rigby's

Öğrenci
Reaksiyon puanı
65
Turbox ssd dandik hatta turbox markası rezil dolandırıcı bir marka keşke ssd almadan önce burada bize sorsaydınız güzel ssd tavsiyeleri yapabilirdik

Düzenleme:2.el laptop almışsın satan kişi muhtemelen seni kazıklamış 2.el tavsiyesi verirdik sana

Son düzenleme:

BalistikAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
UserBenchmark sitesine çok güvenmiyorum. Oyun oynarken anlık işlemci kullanımını ve sıcaklık seviyesini kontrol edin.Cpu 65 dereceyi Gpu ise 55 dereceyi geçmiyor kesinlikle ısı problemi yok ondan eminim.

Turbox ssd dandik hatta turbox markası rezil dolandırıcı bir marka keşke ssd almadan önce burada bize sorsaydınız güzel ssd tavsiyeleri yapabilirdik
Valla güzel kardeşim ben 1800 TL'ye aldım laptopu ikinci el olarak üzerinde bu vardı mecburen almış bulundum. Yoksa böyle bir marka asla kullanmam. Ssd bu tarz şeyler yapar gerçekten ben kullandım diyenler olursa ssd değişmeyi düşünüyorum.

Düzenleme:2.el laptop almışsın satan kişi muhtemelen seni kazıklamış 2.el tavsiyesi verirdik sana
Canım sen olayı yanlış anlamışsın. Ben sorunu çözmeye çalışıyorum sen bana dolandırılmışsın vs diyorsun. Olabilecek sorunlar hakkında bilgin yoksa bu tarz yaklaşımları hoş bulmuyorum ilgin için teşekkür ederim.

Rigby's

Öğrenci
Reaksiyon puanı
65

Valla güzel kardeşim ben 1800 TL'ye aldım laptopu ikinci el olarak üzerinde bu vardı mecburen almış bulundum. Yoksa böyle bir marka asla kullanmam. Ssd bu tarz şeyler yapar gerçekten ben kullandım diyenler olursa ssd değişmeyi düşünüyorum.
ssd hariç sistem güzel fakat ssd yi değiştirin yoksa yongaları da C4 Gibi patlar haberiniz olsun