Öneri Amazon ve Teknobiyotik

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Amazondan aldığım satıcısı teknobiyotik olduğu hatta resmi distribütör olan arctic ürünü sahte çıktı. Kutusunda barkodu kazınan kısmı yok boş. Ürün adı arctic mx-6. İade alınacak ama çok ilginç sahte çıkması. Satıcı da dediği resmi distibütörüz sahte çıkması olasılığı yok. Sizce ürün gerçekten sahte midir ?

IMG_20230314_105248-min.jpg

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Sahte çıkması olasılığı yok gibi bir söylem olamaz, Distribütör de olsa ne olaylar dönüyor ki kendileri de biliyorlar, Türkiye'de dünya markalarının resmi olarak satılan ve resmi mağazalarında satılan ürünlerin sahte çıktığına şahit olduk, sonuç olarak Distribütör de olsanız, siz farketmeden sahte ürün satışı yapabilirsiniz.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Merhaba.
Sahte çıkması olasılığı yok gibi bir söylem olamaz, Distribütör de olsa ne olaylar dönüyor ki kendileri de biliyorlar, Türkiye'de dünya markalarının resmi olarak satılan ve resmi mağazalarında satılan ürünlerin sahte çıktığına şahit olduk, sonuç olarak Distribütör de olsanız, siz farketmeden sahte ürün satışı yapabilirsiniz.
Çok ilginç bir durum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Barkodu yok diye sahte olmasi ne kadar dogru bilemedim. Bunun bir baglantisi olup olmadigini bilmiyorum ama birisi sahte urun yapacak olsa birebir aynisini yapmak icin calisir, barkod koymamazlik yapmaz diye dusunuyorum.

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Barkodu yok diye sahte olmasi ne kadar dogru bilemedim. Bunun bir baglantisi olup olmadigini bilmiyorum ama birisi sahte urun yapacak olsa birebir aynisini yapmak icin calisir, barkod koymamazlik yapmaz diye dusunuyorum.
Belki de ürün gerçek ancak kutu hatalı olabilir, ancak her halükarda insanda şüphe uyandırıyor, iade edilmesi isabetli bir karar olmuş bence.