Aman Sizde Yanmayın

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Selam dostlar geçen başımıza gelen bir olayı anlatayım sizde dikkatli olun,
Saat 22:00 gibi evde otururken birden annemin telefonuna mesaj geldi hesabınızdan 100 TL çekilmiştir , annemle ne oluyor demeye kalmadan 2. bir mesaj daha hesabınızda 100 TL çekilmiştir diye hemen bankayı aradık ve durumu anlattık kartı iptal ettiler kart annemde olmasına rağmen ATM den biri Kuveyt diğeri Finans Bankası olmak üzere 100 er TL para çekilmiş annem kartını İnternet vs gibi bir yerdede kullanmaz çünkü anlamaz sadece Faturaları ödemek için kullanır, bankaya durumu anlattık ve bugün bizim haklı olduğumuz anlaşıldı ve 200 TL tekrardan hesaba geçti eğer Limit olsaydı daha fazla çekilecekti, nasıl olduysa kartı bir şekilde kopyalamışlar biraz araştırdım ve bir kaç arkadaşıma anlattığımda olayın çok basit olduğunu söyledi yurt dışı alışveriş sitelerinde satılan bir kart kopyalama cihazı var fiyatı 30-40$ 1500-2000$ kadarda yazılımı bu işi yapanlardan alıyorsunuz, sonra bu kopyalama cihazından kartı geçirdiğinizde tüm bilgiler pc ye gidiyor ve yazılım üzerindende şifreyi değiştirerek kart kullanılır hale geliyor, bununda taktiği şöyleymiş pos makinesinden geçirildiğinde bundan okumadı birde diğer Pos cihazından deneyeyim dediği anda bilgiler kopyalanıyormuş tabi bu heryer için geçerli bir durum söz konusu değil :)
Kısaca durum bu eğer sizde böyle bir durumla karşı karşıya gelirseniz aman dikkatli olun

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
vay üçkağıtçılar vay

Allah'tan kredi kartı kullanmıyorum :D

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Kredi kartı kullanmıyorum ama banka kartım var. Oda aynı velet. Uyarı için çok sağol. Artık 2. bi pos'a soktuğunda başında dikiliriz.. .

temenos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
tatil yörelerinde ve büyük şehirlerde kullanmak zararlı kardeşim kredi kartını

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
tatil yörelerinde ve büyük şehirlerde kullanmak zararlı kardeşim kredi kartını
Kredi kartında pek bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü çipli ama bankamatik kartlarında bu oran daha yüksek