Allah Jetpa'ya ortak!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
'Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz'ün bir dönem ortaklarına hitaben kaleme aldığı mektuplarda ''Allah Jetpa'ya ortak'' diye yazdığı ortaya çıktı.

i.php

Cumhuriyet Gazetesi'nden Aykut Küçükkaya'nın haberine göre, Jetpa’nın patronu Akgündüz 2000’li yılların hemen başında mağdurların Jetpa’dan ayrılmaması için kendi el yazısıyla Cenevre’de kaleme aldığı dört sayfalık yazıda, “Ben, Allahü Teala’nın ortağımız olduğuna inanmasaydım, bu mücadeleyi çoktan bırakmış olurdum” diye yazıyor.

Akgündüz’ün yurtdışında kaçak yaşadığı dönemde Jetpa mağdurlarına gönderdiği mektuplar Bakırköy’de yargılandığı ve hapis cezası aldığı davanın dosyasına da girmiş.

Jetpa’nın patronunun yazdığı 4 sayfalık mektuptan bazı bölümler şöyle:

Geçen mektubumda Allahü Teala’nın bir hudusi kutsisisini zikretmiş ve bizim ortaklığımızdaki ruhun bu ruh olduğunu vurgulamıştım. Hadisi kutside ‘İki sadık ortağın yanında üçüncüsü benim, üç sadık ortağın yanında dördüncüsü benim’ buyuruluyor.

Ulusumuzun başarısı ve ülkemizin kalkınması için dolayısıyla gelecek nesillere, çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakabilmek için büyük bir inanç ve azimle çalışıyoruz. ‘İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır’ hadisi şerifinden ilham alıyoruz.

Bu inanç ve bu sadakat olmasaydı, kısacası şahsen ben, Allahü Teala’nın ortağımız olduğuna inanmasaydım, bu mücadeleyi çoktan bırakmış olurdum.

İmza projesi

Bu mektubumda ağırlıklı olarak “İmza” projesi üzerinde durdum. “Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz” ayeti kerimesi ne yapmamız gerektiğini çok iyi anlatmıyor mu? Ben bir ortağınız olarak size şunu söyleyebilirim ki, ben hiçbir zaman ümidimi kesmedim, kesmeyeceğim de. Zaten bu ayete göre Allah’tan ümidi kesmek Kuran’a inanmamak, dolayısıyla küfre gitmek değil midir? Görüyoruz ki inananlara ümidini kaybetme hakkı verilmemiştir. Yine kendimden örnek verecek olursam, ben hâlâ günde 18 saat çalışıyorum ve Allah’a tevekkül ediyorum.

Kanal D Haber

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Dini kullanarak insanların elindeki 3 -5 kuruşu kapmaya çalıştın Fadıl pardon Jet Fadıl... Bu zorbalık değil de nedir???... Sana iyi dileklerimi sunardım ama yeri değil...

Sen doğru düzgün bi iş yaptında Türk milleti arkanda durmadımı??.. Ama dini alet ederek küpünü doldurmaya çalıştın sen...

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Kafayı yemiş

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Çok güzel bir hadis diyor ki; "Allah çok güzel bir ortaktır; zira kendisi ile ortak olana bağışlar her şeyi". Yani sadece Allah için yapılan bir işi kabul eder; hem Allah için hem de falan için yapıyorum denilen işi sevmez Allah, falan isimli ortağa bırakır o işin hepsini. Özetle; Allah için yapılan işlerde Allah ortak kabul etmez.

Gel gelelim madalyonun öteki yüzüne; bu yazıyı kaleme alan Cumhuriyet gazetesi Fadıl'dan daha ikiyüzlüdür. Çünkü bu da dini öteki türlü kullanmaktır; milleti dinden soğutmak, sanki inançlı insanlar hep bunu yapar gibi göstermek; bu da bir başka dolambaçtır. İşte madalyonun öteki yüzünü anlatan da bir hadis var; Resulullah buyuruyor ki: "bir işte iki el Allah için birlik olursa, üçüncü el Allah'ın eli olur". Yani özetle Allah için yapılan işlere, başka ortak sevmeyen Allah kendisi ortak olur. Bunları birbirlerine karıştırmamak; ve de ne Fadıl gibilerin, ne de Cumhuriyet gazetesi gibilerin oyunlarına gelmemek lazımdır.

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Çok güzel bir hadis diyor ki; "Allah çok güzel bir ortaktır; zira kendisi ile ortak olana bağışlar her şeyi". Yani sadece Allah için yapılan bir işi kabul eder; hem Allah için hem de falan için yapıyorum denilen işi sevmez Allah, falan isimli ortağa bırakır o işin hepsini. Özetle; Allah için yapılan işlerde Allah ortak kabul etmez.

Gel gelelim madalyonun öteki yüzüne; bu yazıyı kaleme alan Cumhuriyet gazetesi Fadıl'dan daha ikiyüzlüdür. Çünkü bu da dini öteki türlü kullanmaktır; milleti dinden soğutmak, sanki inançlı insanlar hep bunu yapar gibi göstermek; bu da bir başka dolambaçtır. İşte madalyonun öteki yüzünü anlatan da bir hadis var; Resulullah buyuruyor ki: "bir işte iki el Allah için birlik olursa, üçüncü el Allah'ın eli olur". Yani özetle Allah için yapılan işlere, başka ortak sevmeyen Allah kendisi ortak olur. Bunları birbirlerine karıştırmamak; ve de ne Fadıl gibilerin, ne de Cumhiyet gazetesi gibilerin oyunlarına gelmemek lazımdır.

ne güzelde özetlemişsin hocam eline sağlık...

ilica18

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar yazıyı okumadan yorum yapmayın sakın ..ben fadıl akgündüzün dediklerine aynen katılıyorum o hadisi şerifi bende okudum fakat gelin görün ki bugün ortaklık çok zor iştir...

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Büyük dolandırıcı .Eskiden de Siirt'i Allah Allah diye diye dolandırmıştı :)

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ne haberi yazana güvenirim nede habere konu olan insana :D

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Siirtte yakınımızdır ama halk ona öyle güveniyorki şaşılacak şey ama kazıklanan sadece siirtli değilki yurt dışında işçilerimizide dolandırmış yapacağı bir şey yok otel işide palavradır