Alkol yasakları yarın başlıyor

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
"İsteyen içer isteyen içmez !.Size ne kardeşim.Bu milletin aklı yok mu !?" diyen zırcahil insanlara lafım.

O zaman adam öldürmeyide suç olmaktan çıkaralım, isteyen adam öldürür isteyen öldürmez.Aklı yok mu kardeşim bu milletin !?

O zaman tecavüzüde suç olmaktan çıkaralım, isteyen istediğine tecavüz eder isteyen etmez.Aklı yok mu kardeşim bu milletin !?

O zaman hırsızlığıda suç olmaktan çıkaralım, isteyen çalar isteyen çalmaz.Aklı yok mu kardeşim bu milletin !?

O zaman uyuşturucu kullanmayı ve satmayıda suç olmaktan çıkaralım, isteyen içer isteyen içmez.Aklı yok mu kardeşim bu milletin !?

Evet kardeşim.Aklı YOK !!! Ama bu milletin değil, Dünya'daki insanların yarısından çoğunun aklı yok !!! Ve bu insanlar sadece cezadan, kaba kuvvetten anlar.Bu kanunlar, yasalar, kurallar olmasa bu insanlığın hali ne olur !? Bir düşünsenize ! Bunca cezalara, kurallara, yasaklara rağmen hergün Dünya'da milyonlarca suç işleniyor, binlerce insan öldürülüyor, binlerce soygun oluyor, binlerce suç suç suç ...

Birde kanunların olmadığı bir Dünya düşünün.Sonumuz Lut kavmi, Nuh kavmi gibi olur.Kısa süre içersinde helak olur gideriz.Bütün kanunlara, yasalara rağmen Dünya hala bu kadar kötü haldeyse kanunların, cezaların, yasakların çok daha ağırlaştırılması gerekir.Bu az bile...

Alkolü basit birşey gibi gören kör cahil arkadaşlarım.Dünya'daki en büyük ve en yaygın uyuşturucu madde alkoldür.Yasal uyuşturucudur.Çoğu uyuşturucudan daha tehlikeli ve daha etkili bir maddedir.Alkolün bilimsel açıklaması "hücre zehiridir."Alkol içtiğiniz zaman hücreleriniz zehirlenir ve çok hızlı şekilde ölmeye başlar.Kana karışan alkol beyne ulaştığında beyin hücreleri olması gerekenden çok daha hızlı şekilde ölür ve beynin çalışma prensibi bozulur.Nöronların etkinliği yavaşlar.Beyin yavaş yavaş işlevini kaybetmeye başlar.Tıpkı nefes alamadığınızda kanınızdaki oksijen seviyesinin azalıp beyninize oksijen gitmediğinde, oksijensiz kalan beyin hücrelerinin ölmesi gibi.

Eğer alkol 20.yy da bulunmuş bir madde olsaydı çok net bir şekilde "Hücre zehiri" olarak değerlendirilip insan oğlunun içmeye yeltenmeyeceği birşey olurdu.Nasıl ki benzin veya mazot içmiyorsak alkol hakkında da aynı yargıya sahip olurduk.Ve insanların bunu içeçek olarak tüketmesi kimsenin aklına gelmezdi bile.Günümüzdeki yasaklı uyuşturuculardan daha çok zararı alkol vermektedir insanlara.Alkol içmek tamamen boş bulunmuşluk ve cahilliktir.Bunu hala savunanlarda cahilin önde gidenidir.

Son olarak "ALKOL YASAĞI" diye birşey yok.Alkol satışına getirilen bir "DÜZENLEME" var.Kimse size alkol içmeyin demiyor.O çok özendiğiniz batı ülkelerinin çoğunda uygulanan bu uygulama bizim ülkemize yeni geldi sadece.%99 u müslüman olan bir ülkede (bana göre %50 bile değil.yarısı sözde müslüman sadece) alkolun tamamen satışı, kullanılması yasaklanması gerekir.Keşke kökten yasaklansa.Mevcut yasaklı uyuşturucu maddeler arasına girse keşke ama nerdeeee ...

He bu arada sigaranında yasaklanması en büyük arzum.Bu ülke gençliğini bitiren bir sigara iki alkol.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
tecavüzle sigarayı bir tutmandan gerisini okumadım. Sizin ciddi tedaviye ihtiytacınız var.

Reaksiyon puanı
16,118
ya conficker ne dediğin belli değil. bi öyle diyon bi böyle. düğün dernekte diyor ya, servet harcayan çıkar o kafaya erişmek için.
diyorum ki sigara ve alkol olayı büyük iş onlardan alınan vergiler olmasa çoktan batmıştı maliye yasaklama imkansız.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

az önce uzun L&M Red Label aldım içmeye devam 6,5lira...

mesajları niye düzenleyemiyoruz?

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Asıl yasaklanması gereken geri düşünceli zihniyet, alkol değil. İşin b**unu çıkardılar. İçeceğim, kimse de karışamaz. Ayrıca milleti koyun yerine koyuyorlar. Benim aklım var, düşünebilirim. Neyin doğru, neyin yanlış olduğunu anlayabilirim. Sen benim yerime karar verirsen ben sana itaat etmem, o kadar.
Tamam işte kardeş aklın var düşünebiliyorsun saat 22 den önce istediğin kadar al depola yada bir mekana gir iç sana içme diyen yok.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Eminim "alkol içip kadınlara tecavüz eden sapıkların" haberlerinide iki satırdan sonra okumuyorsundur :)

düşüncelerinize kılıf bulmak için saçma sapan örnekler vereceğinize içkiye sigaraya vs karsiyiz çünkü dinimizde yasak biz icmesekte kimsenin içmesine karşıyız deseniz daha cok saygi duyucam yazdiklariniza. yani herkesin bildigini soyleyin kivirmaya gerek yok.
"kimsenin hayatina karıştığınız yok ama kabul edilemez"

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
unutmadan aklima çocuklara tecavuz eden hocalar geldi demekki alkola bok atmak yerine psikolojisi bozuk adama bok atmak lazim

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Alkol ve sigara içmeyenleri ödüllendirin, daha erken emekli edin, daha az prim alın vs...

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
düşüncelerinize kılıf bulmak için saçma sapan örnekler vereceğinize içkiye sigaraya vs karsiyiz çünkü dinimizde yasak biz icmesekte kimsenin içmesine karşıyız deseniz daha cok saygi duyucam yazdiklariniza. yani herkesin bildigini soyleyin kivirmaya gerek yok.
"kimsenin hayatina karıştığınız yok ama kabul edilemez"

Kardeşim sen ne saçmalıyosun Allah aşkına.Eğer 45 saniyeni ayırıp değer vermediğin yazımı okusaydın

%99 u müslüman olan bir ülkede (bana göre %50 bile değil.yarısı sözde müslüman sadece) alkolun tamamen satışı, kullanılması yasaklanması gerekir.Keşke kökten yasaklansa.Mevcut yasaklı uyuşturucu maddeler arasına girse keşke ama nerdeeee ...

He bu arada sigaranında yasaklanması en büyük arzum.Bu ülke gençliğini bitiren bir sigara iki alkol.

kimin kıvırıp kıvırmadığını görürdün.Beni kendinizle veya başkalarıyla karıştırmayın.Biz sözümüzü kimseden esirgemeyiz.Ne düşünüyorsak direkt söyleriz.

"Sizin alkolde bulduğunuz cesaret, bizim doğuştan kanımızda var." Kendinizi bilinde konuşun.

Bana kalırsa insan sağlığına maddi-manevi, fiziksel veya psikolojik zararı olan akla hayale gelebilecek herşey yasaklanmalı.Daha açık ve net olabilir miyim bilmiyorum ...

hemen içki içeceğimi düşünmen de sana yakışmıyor..
içmesini bildikten sonra herkese her şey yakışır...

En son bi önceki sayfada saat 22 olmadan depoyu dolduruyordunuz :d

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
"biz sakinmayiz soyleriz"pardonda siz kimsiniz?
kendinizi anlatmaniza gerek yok biliyoruz kim olduğunuzu.
insanin fikri neyse zikride oldur

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Sigaram yok, Evde nargilem var içkilerde gümrükten geliyor ailem truzim ile uğraştığından paşa paşa içkiler geliyor benim kafam rahat :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Tecavüz ve alkol ilişkisinden trafik kazasına nasıl geçiş yaptın onu tam anlayamadım :huh:

Bende senin alkol içip kadına tecavüz edeni nasıl da "camiye getirip hocaya tecavüz ettirdiğini" anlayamadım.

Sana alkolün zararlarıyla ilgili söyleceğim her sözün karşılığında benzer örnekler vereceğin için lütfen tartışmayalım.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
bu ülkede en cok can alan trafik kazalaridir demekki araçlari toptan yasaklamak lazim.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bende senin alkol içip kadına tecavüz edeni nasıl da "camiye getirip hocaya tecavüz ettirdiğini" anlayamadım.

Sana alkolün zararlarıyla ilgili söyleceğim her sözün karşılığında benzer örnekler vereceğin için lütfen tartışmayalım.

Git biraz dinlen. Deyim diye bir kavram var. Onu ayırt edemiyorsun.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
unutmadan aklima çocuklara tecavuz eden hocalar geldi demekki alkola bok atmak yerine psikolojisi bozuk adama bok atmak lazim

Hacılar hocalar hakkında da forumdaki birçok konuda ne düşüncelere sahip olduğumu dile getirdim ve çok ciddi tartışmalara girdim.Her sakallı hocanın veya hacının müslüman olmadığını ve islamiyetin gereklerine uymadığını dile getirdiğimde sizin bana alkol konusunda verdiğiniz tepkinin çok daha şiddetlesini orada da aldım.Ben burada ne hacıyı ne hocayı övüyorum.Ben burada insan sağlığına zararı olan bir madde hakkında düşüncelerimi paylaşıyorum.

bu ülkede en cok can alan trafik kazalaridir demekki araçlari toptan yasaklamak lazim.

Bu ülkede en çok can alan cahilliktir.O zaman bütün cahilleri yasaklayalım ...

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] Benim beyinim var elim var kolum var gözüm var kulağım var. Neyin zararlı olduğunu duyabiliyorum görebiliyorum hissedebiliyorum dimi? eğer insan içki içmek sigara içmek isterse buna kimse karşamaz bu insanın kendi özgürlüğüdür. Biz insanların keyfinimi çekicez? mutlu günümüz olur hüzünlü günümüz olur içki içer eğleniriz, ayranla kafa yapmayamı çalışıcaz acaba? Şu dünyaya bi kez geldik daha gelmeyecez devamıda yok aşırıya kaçmamak şartıyla herşeyi tatmak gerekir '' uyuşturucu vs bunlar değil tabikide ''

İnsanın kendi iradesi var içiş şekli vardır. Adam tecavüz etmek için içiyorsa ülkede polis var ilgilensin. Ben mutluyumdur mutluluğumu kutlamak için 1 kadeh 2 kadeh içerim çakır keyfi olurum durmasınıda bilirim kimsede bana kalkıp yok efendim içemessin yasak var alamassın dememesi gerekiyor yahu bizler koyunmuyuz ya? neden insanın özgürlüğüne karışılıyor bu ülkede ya? şu polisler vs vs neden bu ülkede var? içki içip kadına tecavüz ettiyse her içen tecavüzmü edicek arkadaşım?

Düzenli cinsel hayatı olan biri eğlenmek için içki içer eğlenir ardından gider yatar uyur mesela, neden kalkıpta insanlara tecavüz etsin? öyle bir söylüyorsunuzki sanki yan etkisi tecavüzmüş gibi.

Şu ülkede kimse kimsenin ne içip içmeyeceğine karışmamalı bence. Ha benim için sorun yok İçkiler gümrükten geliyor evimde içiyorum dışardan alma veya dışarda içme gibi bir huyum yok evimde mutlu mutlu sakin sakin oturur eğlenir içerim kimsede bişi diyemez. Benim bu tavırım diğer insanlar için geçerli özgürlüğü elinden alınanlar için.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
alkolün park ve bahçelerde, yol kenarlarında içilmesi kati olarak yasaklanmalı. zaten şu otoban kenarlarında içki içmenin kesin bilmediğimiz çok gizemli bir olayı var. avcılardan anadolu yakasına kadar sırf d100 karayolu kenarlarındaki çimenliklerde içki içen sarhoşları toplasan bi tren adam olur.

çağlayan metrobüsten inip şişli tarafına doğru türkiye hastanesi yolundan gidin de göreyim sizi. günün hangi saati olursa olsun, her defasında elinde şişeyle yolun başından sonuna kadar alık alık bakan en az 15 kişi var. ben erkek halimle tedirgin oluyorum, kadın kız ne yapsın. etrafın tuvalet kokusu da cabası. bir gün çakmak çakıp yakacam hepsini.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
[MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] Benim beyinim var elim var kolum var gözüm var kulağım var. Neyin zararlı olduğunu duyabiliyorum görebiliyorum hissedebiliyorum dimi? eğer insan içki içmek sigara içmek isterse buna kimse karşamaz bu insanın kendi özgürlüğüdür. Biz insanların keyfinimi çekicez? mutlu günümüz olur hüzünlü günümüz olur içki içer eğleniriz, ayranla kafa yapmayamı çalışıcaz acaba? Şu dünyaya bi kez geldik daha gelmeyecez devamıda yok aşırıya kaçmamak şartıyla herşeyi tatmak gerekir '' uyuşturucu vs bunlar değil tabikide ''

İnsanın kendi iradesi var içiş şekli vardır. Adam tecavüz etmek için içiyorsa ülkede polis var ilgilensin. Ben mutluyumdur mutluluğumu kutlamak için 1 kadeh 2 kadeh içerim çakır keyfi olurum durmasınıda bilirim kimsede bana kalkıp yok efendim içemessin yasak var alamassın dememesi gerekiyor yahu bizler koyunmuyuz ya? neden insanın özgürlüğüne karışılıyor bu ülkede ya? şu polisler vs vs neden bu ülkede var? içki içip kadına tecavüz ettiyse her içen tecavüzmü edicek arkadaşım?

Düzenli cinsel hayatı olan biri eğlenmek için içki içer eğlenir ardından gider yatar uyur mesela, neden kalkıpta insanlara tecavüz etsin? öyle bir söylüyorsunuzki sanki yan etkisi tecavüzmüş gibi.

Şu ülkede kimse kimsenin ne içip içmeyeceğine karışmamalı bence. Ha benim için sorun yok İçkiler gümrükten geliyor evimde içiyorum dışardan alma veya dışarda içme gibi bir huyum yok evimde mutlu mutlu sakin sakin oturur eğlenir içerim kimsede bişi diyemez. Benim bu tavırım diğer insanlar için geçerli özgürlüğü elinden alınanlar için.

allah herkese beyin vermis bu dunyada bir sınavdir varsa kaldigimiz sinav hesabini soracak olan bellidir. bunlarin yaptiklari Allahla kul arasina gitmek ama haberleri yok.
birakinda hata yapanlari tek yargic yargilasin.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
evet kimin yonettigini nasil yönettiğini biliyoruz goruyoruz. siz yokkende bu ulke vardi yine olacak.
senin sayende ayaktayiz te allahım kimlere nelere kaldik

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Saygı çerçevesinde tartışalım arkadaşlar.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Valla modlar arkada bekliyor avcı gibi.Yanlış bi mesajımı bekliyorlar silmek veya beni uçurmak için ancak merak etmeyin mod dostlarım.Kimseye saygısızlık ettiğimiz yok.Mesajımın saygı çerçevesiyle alakasıda yokta neyse tamam sizin dedğiniz olsun.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
alkolün park ve bahçelerde, yol kenarlarında içilmesi kati olarak yasaklanmalı. zaten şu otoban kenarlarında içki içmenin kesin bilmediğimiz çok gizemli bir olayı var. avcılardan anadolu yakasına kadar sırf d100 karayolu kenarlarındaki çimenliklerde içki içen sarhoşları toplasan bi tren adam olur.

çağlayan metrobüsten inip şişli tarafına doğru türkiye hastanesi yolundan gidin de göreyim sizi. günün hangi saati olursa olsun, her defasında elinde şişeyle yolun başından sonuna kadar alık alık bakan en az 15 kişi var. ben erkek halimle tedirgin oluyorum, kadın kız ne yapsın. etrafın tuvalet kokusu da cabası. bir gün çakmak çakıp yakacam hepsini.

park ve bahçelerde sokak aralarinda yasak zaten o sebepten otoban kenarina kaçıyor adamlar kimse gormesin rahatsiz olmasin diye.
cok gizemli bir olayi yok :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
evet kimin yonettigini nasil yönettiğini biliyoruz goruyoruz. siz yokkende bu ulke vardi yine olacak.
senin sayende ayaktayiz te allahım kimlere nelere kaldik

Kardeşim biz hep vardık.Biz ezelden beri bu topraklardaydık.Sizin atalarınız dedeleriniz nereden geldi bilmiyorum ancak siz ve sizin zihniyetinizde bu toprakların çocuğu olanlar artık değiller yani.Çoktan kendini batı kültürüne kaptırmış, Türk örf ve adetlerinden, islami yaşam biçiminden kopup gitmiş bir zihniyet var bu ülkede.Çok unutturmaya çalıştınız geçmişimizi ancak merak etmeyin unutmaya hiç niyetimiz yok ...

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Kardeşim biz hep vardık.Biz ezelden beri bu topraklardaydık.Sizin atalarınız dedeleriniz nereden geldi bilmiyorum ancak siz ve sizin zihniyetinizde bu toprakların çocuğu olanlar artık değiller yani.Çoktan kendini batı kültürüne kaptırmış, Türk örf ve adetlerinden, islami yaşam biçiminden kopup gitmiş bir zihniyet var bu ülkede.Çok unutturmaya çalıştınız geçmişimizi ancak merak etmeyin unutmaya hiç niyetimiz yok ...

Türk olmak için illa Müslüman olmak veya Örf ve Adetlerine uymamızmı gerekiyor? Ailesi Türkiyede doğup büyümüş birinin çocuğu Müslüman olmasa Örf ve Adetlere uymasa Türk olamıyormu bunumu demek istiyorsunuz acaba?