Aliexpress'ten ürün getirip satmak.

HyperXFury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba aranıza yeni katıldım. Lise öğrencisiyim ve okuyorum. Kendi çabalarımla ufak tefek paralar kazanmak istiyorum. Ve bu konu hakkında sizlerden bilgi almam gerekiyor. Aliexpress'ten 3-5 tane (Fazla değil) ürün getirsem ve bunları hem çevreme,hem de sahibinden.com,letgo gibi sitelerde ufak kârlarla satışa çıkarsam. Bana herhangi bir sorun olur mu? Böyle 50-60 tane getirip büyük bir ticaret yapmak gibi bir niyetim yok. Ufak ürünler (USB Flash,Kulaklık,Telefon Kılıfı,Bıçak gibi..) alıp satmak istiyorum. Bana sorun çıkartır mı? Cevaplarınızı bekliyorum özellikle tecrübeli arkadaşlar lütfen.

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Merhaba aranıza yeni katıldım. Lise öğrencisiyim ve okuyorum. Kendi çabalarımla ufak tefek paralar kazanmak istiyorum. Ve bu konu hakkında sizlerden bilgi almam gerekiyor. Aliexpress'ten 3-5 tane (Fazla değil) ürün getirsem ve bunları hem çevreme,hem de sahibinden.com,letgo gibi sitelerde ufak kârlarla satışa çıkarsam. Bana herhangi bir sorun olur mu? Böyle 50-60 tane getirip büyük bir ticaret yapmak gibi bir niyetim yok. Ufak ürünler (USB Flash,Kulaklık,Telefon Kılıfı,Bıçak gibi..) alıp satmak istiyorum. Bana sorun çıkartır mı? Cevaplarınızı bekliyorum özellikle tecrübeli arkadaşlar lütfen.

Kardeşim , çokları öyle yapıyor zaten. Burada dikkat edilecek husus şu: Toptan 50€ yu geçmemeli aldığın ürünler. Gümrüğe takılacaktır.

Ayrıca bıçak gibi delici ya da kesici aletler için ''Emniyet Genel müdürlüğünden '' bunun uygunluğuna dair yazı alınmalı.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Kardeşim , çokları öyle yapıyor zaten. Burada dikkat edilecek husus şu: Toptan 50€ yu geçmemeli aldığın ürünler. Gümrüğe takılacaktır.

Ayrıca bıçak gibi delici ya da kesici aletler için ''Emniyet Genel müdürlüğünden '' bunun uygunluğuna dair yazı alınmalı.

50 olan sınır 30'a düşmüş olması lazım.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Ya 30 dolar yada 30 Euro'ydu o sınır. Tabi satabilirsin fakat kargo süresi uzun olduğu için kargolarınız geç gelir.

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
50 olan sınır 30'a düşmüş olması lazım.

Ben 50 biliyordum ama

6f100f4361301b1f8a7c90dea5678128.png

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Vay vicdansızlar:) Ne olur ki 100 olsa 200 olaa
Yurt içi firmalar karşı çıkar. Çünkü piyasa büyüyeceği için fiyatlar düşecek bunada iç piyasadakiler ve onlar sayesinde bu işin kaymağını yiyenler izin vermezler.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Benim hız sabitleyici gelsin de satayım onu 150 ye 30 liraya almıştım oh mis
--- Gönderi Güncellendi ---
Benim hız sabitleyici gelsin de satayım onu 150 ye 30 liraya almıştım oh mis

HyperXFury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

Abi o halde bıçak seçeneğini çıkaralım diğerlerini getirip satsam sorun olur mu? Aliexpress'ten en fazla kaç adet sipariş edebiliyoruz?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Abi o halde bıçak seçeneğini çıkaralım diğerlerini getirip satsam sorun olur mu? Aliexpress'ten en fazla kaç adet sipariş edebiliyoruz?
Amazondan getirirsin vergisini amazon ödüyorsun amazon gümrükte senin adına devlete ödüyor ama amazondan ucuz birşey yok neredeyse.

HyperXFury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Amazondan getirirsin vergisini amazon ödüyorsun amazon gümrükte senin adına devlete ödüyor ama amazondan ucuz birşey yok neredeyse.
Aliexpress sıkıntı çıkarır mı diyorsun yani? Vergi vermeden? Ama gümrüğe takılacak kadar büyük şeyler değilki?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Aliexpress sıkıntı çıkarır mı diyorsun yani? Vergi vermeden? Ama gümrüğe takılacak kadar büyük şeyler değilki?
Gümrük sınırını aşmazsan sorun çıkmaz. Gümrük sınırının üzerinde alışveriş yapacaksan amazondan alışveriş yaptığında gümrük vergisini amazon senden alıp devlete ödüyor onu detaylı araştırman lazım.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Ben kılıf , jelatin vb ürünleri 2-10 Lira arası alıp 5-6 katına satıyorum. Yani 20 liralık İphone stickerları 120'e sattım temiz :D

HyperXFury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben kılıf , jelatin vb ürünleri 2-10 Lira arası alıp 5-6 katına satıyorum. Yani 20 liralık İphone stickerları 120'e sattım temiz :D

Heh işte anlatmak istediğim şey. Sorun çıkıyor mu? BEN de aynı işlemi yapmak istiyorum aylık 100-200 cebime girse yeter öğrenciyim sonuçta nedir yani :)

HyperXFury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hiç sorun olmadı mı??? En fazla 5 adet diye söylüyor herkes? Helal valla

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Eskiden olsa alıp sat yapardın gümrük daha az sıkıntı çıkarıyordu ayrıca kur değeride azdı.Şimdi ise 75 olan sınır 30'a düştü ve kurda yükseldi eskisi gibi cazip değil

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bahsettiğin işi yapan binlerce insan var, küçük esnaflar, seyyar satıcılar, internette satış yapanlar filan. Ama Dolar kuru nedeniyle bekleme pozisyonundalar şu anda.

75 euro olan alışveriş sınırı 150 euro'ya çıkacak denilmişti ama yeni yapılan ''güncelleme'' ile , 35 euro'ya düştü. Tabi bu tek seferde 35 euro, yani 10 defa 30'ar euro'luk alışveriş de yapabilirsin. Sorun olmaz. Önemli olan parça para sınırı aşmadan almak.

Bir sürü yöntemi de var bu sınırı aşmanın. Satıcının ürünün fiyatını faturada düşük göstermesi veya hediye gönderiyormuş gibi göndermesini vs...

Bahsettiğin tür alışveriş için sınır problemin olmaz zaten.

Şarj aleti, kabloları, kulakiçi / kafalıklı kablolu veya bluetoth kulaklıklar, mini bluetoth hoparlörler, telefon / tablet kılıfları, ekran filmi, mouse, usb bellek, hafıza kartı, dönüştürücü kablolar, güneş gözlüğü ve daha bir sürü şey alınıp satılabilir.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Bu işle ilgilenen çok insan var sende onlardan biri olabilirsin ürün alacağın satıcının geri bildirimlerine ve satış puanlarına bak, ayrıca alacağının ürünün ücretsiz kargo oluşuna dikkat et. Bence bu işe direk girişmeden çevreni yokla istersen yani arkadaş çevrende laf arasında insanların ihtiyaçlarını tespit etmeye çalış ve yakalarsan zarf at ben getirtiyorum sana da getirebilirim gibisinden en azından getireceğin ürünün alıcısı olursa elinde kalmaz zarar etmezsin bütçen kısıtlı olduğu için kendini sıkıntıya sokmazsın.

HyperXFury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Çok sağolun. Bu işe yavaştan atılmak gerek o zaman :). Ama sahibinden.com'da aynı üründen çok satarsan iş yeri belgesi mi firma belgesi mi ne istiyormuş doğru mu?