aliexpres alışverişim

arruabarrena

Asistan
Reaksiyon puanı
13
merhaba arkadaşlar aliexpres.com dan asus zenfone 5 kılıfı aldım.sonrasında bana bi takip kodu falan vericek mi yada ben satan kişiyle nasıl iletişim kurabilirim? kılıf 1.80 dolar dı.alışverişi ininal kartla yaptım benden 6 tl civarı para kesti.çok değil ama yinede gelsin

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ucuz ürünlerde takip numarası verilmiyor. İletişim kursan dahi olumsuz cevap alırsın. 2 hafta ila 2 ay arasında geliyor. Ortalama 1 ayda elinde olur.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
ben de birtane lumia 640 kılıfı aldım hemen hemen aynı fiyata takip kodu satıcıya bağlı bana takip kodu vermişler 17track den baktım yoldaymış geliyormuş,ürün geri bildirim istiyorsa kargolanmıştır takip kodu yoksa satıcıya mesaj at takip kodu verebilir.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ucuz ürünlerde takip numarası verilmiyor. İletişim kursan dahi olumsuz cevap alırsın. 2 hafta ila 2 ay arasında geliyor. Ortalama 1 ayda elinde olur.
Takip numarası verilmiyorsa ürün evde kimse yokken gelirse nasıl anlayacaksınız ürünün gelip geri şubeye gittiğini? Bazı kargolar evde bulamayınca bildiri filan yapmıyor geldik bulamadık diye.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Takip numarası verilmiyorsa ürün evde kimse yokken gelirse nasıl anlayacaksınız ürünün gelip geri şubeye gittiğini? Bazı kargolar evde bulamayınca bildiri filan yapmıyor geldik bulamadık diye.

Şimdi ptt geldi evde yokum diyelim ne yapacak ne zaman geldiğini bilmiyorum ki kapıya bırakıp gidiyor mu veya alt kata falan

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yurt dışından devlet postası ile gelen ürünleri hep Ptt teslim ediyor. Evde kimse yoksa mutlaka kağıt bırakıyolar. Almaya gittiğinde takip numarası soruyorlar, eğer takip numarası yoksa kimliği gösterip alabilirsin ama mutlaka paketin üstünde ismi yazan kişinin alması gerek yoksa vermiyolar. Satıcıya göre değişiklik gösteriyor takip numarası ama geneli ucuz ürünleri umursamıyor.

arruabarrena

Asistan
Reaksiyon puanı
13
ingilizcem pek iyi değil bi de nasıl iletişime geçerim?

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Ptt evde bulamadığı zaman ya komşuya teslim ediyor yada küçük bir ürün ise posta kutusuna dair bırakabiliyor

arruabarrena

Asistan
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar satıcıyla iletişime geçip takip kodunu aldım ama hangi siteden sorgulattırılcak ? :)

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
214dad56b68efd349c6db624aa595280.jpg

Takip no yoksa postacı işte böyle kapıya sıkıştırıp zile basıp gidiyor.
İmzalı teslimse zile basıp bekler. Evde değilsek telefonla arar. Bir yerde buluşup alırım veya birini söylerim ona teslim eder.

her takip no diye verilen takip edilemez. Sadece rakam olanlar taahhütlü değildir.
RBXXXXXXXXXXCN
RIXXXXXXXXXXXHK
gibi olmalıdır.