Algoritma Soruları!!!

Alinux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lütfen aşağıdaki soruları yapıp resmini çekip bana yollarmısınız bir türlü yapamadım kafa çıkarmıyo etrafta da anlayan yok sorular şunlar;

1-Bir okulda her dersten 3 yazılı ve 2 sözlü olmakta ve notlar 10 üzerinden verilmektedir.Geçme sistemi şu şekildedir. A-3 yazılının ortalaması alınır. B-Ortalama 3'den düşükse sözlü notlarına bakılmaz öğrenci kalmıştır. C-Ortalama 3 ile 6 arasında ise iki sözlü notunun ortalaması ile toplanır ve toplam ikiye bölünür sonuç 5'den küçükse öğrenci kalmıştır,yüksekse geçmiştir. D-Ortalama 6'dan yüksekse 2 sözlü notunun ortalaması ile toplanır ve toplam ikiye bölünür sonuç 5'den küçükse 5'e tamamlanır,büyükse 1 eklenir ve bu öğrencinin geçme notu olur.Bu işlemi yapan programın akış şemasını çiziniz.

2-Klavyeden girilen N adet sayının en büyüğü ve en küçüğü hariç geri kalanların ortalamasını bulan programın akış şemasını çiziniz.

3-Arabanın lastiği patladı ve değişmesi gerekiyor,bu olayın akış şemasını çiziniz.

Not:Arkadaşlar anlamayanlar için sölüyorum elips şeklinde giril ve bitir yapılan paralel kenar gibi geometrik şekillerle yapılan algoritma şemalarıyla yapılacak yaparsanız çok maule geçer bana foto ile yollayabilirsiniz şimdiden çok teşekkürler. :D