Haber Akp'li Aydemir: paranız olmayabilir ama şu yolların güzelliğine bakın...

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Bence oy aldıkları kitlenin iq sunu biliyorlar ona göre konuşuyorlar, tebrik ederim ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-11-19-20-21-29-447_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-11-19-20-21-29-447_com.android.chrome.jpg
    64.5 KB · Görüntüleme: 101

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Tamam anladık köprümüz var yolumuz var camilerimiz var. Artık bunlarla övünmeyi ne zaman bırakacaksınız?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Tamam anladık köprümüz var yolumuz var camilerimiz var. Artık bunlarla övünmeyi ne zaman bırakacaksınız?
Bunlar çok az ülkede var ve hükümetlerin lütfu her zaman, yapılması zorunlu projeler değil o yüzden kıyamete kadar yolu var, mesela başka hükümet olsa yapmaz bunları, Japonya İskandinav ülkeleri Amerika kanada gibi ülkelerde var yol köprü hastane, onlarda hükümetlerin lütfu, yapmak zorunda değiller ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bir haber paylaşırken veya konu açarken adam akıllı bir link video veya site paylaşsanız nasıl olur !

Tele1'in ekran görünütüsü atmışın. Kim bu vekil ne demiş nerde konuşmuş neden böyle bir şey demiş hiç bir şey belli değil.

Durup duruken birden aklına gelip bunu mu söylemiş ? Önü arkası yoksa Saçma sapan bir şey söylemiş...

Ama olay ney. Meclis Bütçe görüşmelerinde Otoyollar ile ilgili gelen bir soruya cevap veriyor ve konuşması çok uzun. Muhalefet içinden 1 kelimeyi cımbızla önünü arkasını kes yayınla gitsin. Taktik gram şaşmaz. Eminim bu konuyu açan kişi linke tıklayıp içini okumadı bile başlık yetti ona :)

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
Yok arkadaş. O yolların hepsinin üstüne çay atacaksınız. Yoksa oy vermem he. Çay ve yol vazgeçilmezim.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bir haber paylaşırken veya konu açarken adam akıllı bir link video veya site paylaşsanız nasıl olur !

Tele1'in ekran görünütüsü atmışın. Kim bu vekil ne demiş nerde konuşmuş neden böyle bir şey demiş hiç bir şey belli değil.

Durup duruken birden aklına gelip bunu mu söylemiş ? Önü arkası yoksa Saçma sapan bir şey söylemiş...

Ama olay ney. Meclis Bütçe görüşmelerinde Otoyollar ile ilgili gelen bir soruya cevap veriyor ve konuşması çok uzun. Muhalefet içinden 1 kelimeyi cımbızla önünü arkasını kes yayınla gitsin. Taktik gram şaşmaz. Eminim bu konuyu açan kişi linke tıklayıp içini okumadı bile başlık yetti ona :)

Selamlar. Ben okudum. Okuyunca beklediğimden daha bile kötü olduğunu gördüm.

Birincisi, "önünü arkasını" okumaya gerek kalmadan hiçbir koşul altında bir insan böyle bir cümle kurmamalı. Her halükarda bu cümle insanlarla alay eden ahlaksız, yüzsüz, utanmaz bir bakış açısını yansıtıyor.

İkincisi, "önüne arkasına" bakınca adamın bu ahlaksızlığı daha da fazla anlaşılıyor. "Vatandaşımız zekidir, parası yoksa eski yolu kullanır" demiş. Vatandaşımız zekidir derken bile alay ediyor. Herhangi bir ülke düşünün, herhangi bir vatandaşını düşünün. Şehirlerarası yola kendi aracıyla çıkabilecek durumu var; bir kere kendi otomobili var her şeyden önce. Fakat otomobili olan ve şehirlerarası yola çıkabilecek gücü olan bu insan, otoyola vereceği ücreti hesap edip "eski yol"u kullanmak zorunda kalıyor. Bunun neresi zeka? Bu zeka değil çaresizlik, üç kuruşun hesabını yapmaya düşecek hale gelmemize adam "zeka" diyor.

Üçüncüsü, hangi ülkede bir hükümet yol yapar da o yolu kullanmayana "zeki" der? O yolu kullanmamak zeki olmak ise, vatandaşların kullanamayacağı bir yolu yapmak ve ona tonla para dökmek zekasızlık değil midir? Kötü niyet değil midir? Madem vatandaşımız o yolu kullanmayacak kadar "zeki" ise biz o yolu neden yaptık? Kendi aracını alabilecek kadar maddi durumu olan bir insana bile fazla gelecek bir ücretlendirmeyi neden koyduk? Bu da yetmiyor gibi kullanılmayan ve pahalı olan yol ile ne yüzle övünüyoruz? Vatandaşın parasını fahiş şekilde harcayıp yol yapmışız ama maddi durumu olan vatandaş bile oradan geçemiyor, ona bile ücret yüksek geliyor. Öyleyse bu yolu niye yaptık? Üç beş tane ultra zengin hükümet şirketleri geçsin diye mi?

Dördüncüsü, sayın bakan "geçen de ödeyecek geçmeyen de ödeyecek" demişti zaten. Yani bu vekil beye göre ne kadar "zeki" olursanız olun, eski yolu da kullansanız o para cebinizden çıkacak. Dalga geçmenin, vatandaşa kazık atıp üstüne alay etmenin bir sınırı olmalı. Bakan bey belki yanlış anlaşılır diye sözlerine bir de şöyle açıklık getirdi; "hayır yanlış duymadınız, bu yollardan/köprülerden geçmeyen de parasını ödeyecek".

Beşincisi, madem zeki vatandaş yolu kullanmıyor, öyleyse kullanılmayacağını bildiğimiz bir yol için geçiş garantisi vermek kötü niyetin, çürümüşlüğün zirvesi değil midir?

Yani güzel kardeşim, "önünü arkasını okumadan konuşmayın" demişsin ya, önünü arkasını okuyunca daha kötü, özrü kabahatinden beter daha bir kokuşmuşluk çıkıyor ortaya.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Üçüncüsü, hangi ülkede bir hükümet yol yapar da o yolu kullanmayana "zeki" der?

Yolu kullanmayana zeki diyen flan yok bunu sen öyle yorumluyorsun. Cümleyi eviriyon çeviriyon başka anlama getirmeye çalışıyon.

Konuda ki yollar köprüler yapılalı 10 yıllar olmuş. Şurda 8-9 yıl sonra devlete geçecekler artık Ama her gün yok şu yol böyle bu yol böyle demenin kime ne faydası var ! Bir itiraz varsa daha proje başındayken olmalıydı iş işten geçmiş projeler bitmiş boş konuşmak oluyor bu saatten sonra.

Bursa'ya giderken Osmangazi'yi sık sık kullanıyorum veya 3. köprüyü. Köprüler pahalı mı pahalı. Ama büyük kolaylık. Büyük rahatlık. Köprüden geçmek istemiyorsan ücretsiz yolu kullanırsın seçenek sunuyor sana devlet. Yolu 200-300 km uzatıp fazlada 1-2 saat yol giderim fazladan benzin yakarım dersen kullanırsın ama ben rahatla gidecem dersen 150-200 TL köprü parası verir geçersin vermem diyen geçmez otobandan köprüden bu kadar basit.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yolu kullanmayana zeki diyen flan yok bunu sen öyle yorumluyorsun. Cümleyi eviriyon çeviriyon başka anlama getirmeye çalışıyon.

Konuda ki yollar köprüler yapılalı 10 yıllar olmuş. Şurda 8-9 yıl sonra devlete geçecekler artık Ama her gün yok şu yol böyle bu yol böyle demenin kime ne faydası var ! Bir itiraz varsa daha proje başındayken olmalıydı iş işten geçmiş projeler bitmiş boş konuşmak oluyor bu saatten sonra.

Bursa'ya giderken Osmangazi'yi sık sık kullanıyorum veya 3. köprüyü. Köprüler pahalı mı pahalı. Ama büyük kolaylık. Büyük rahatlık. Köprüden geçmek istemiyorsan ücretsiz yolu kullanırsın seçenek sunuyor sana devlet. Yolu 200-300 km uzatıp fazlada 1-2 saat yol giderim fazladan benzin yakarım dersen kullanırsın ama ben rahatla gidecem dersen 150-200 TL köprü parası verir geçersin vermem diyen geçmez otobandan köprüden bu kadar basit.

Kardeşim cevap verebilecek tek bir tane mi başlık buldun? :) Bir de "yolu kullanmayana zeki diyen yok".. diyorsun ya, senin kendi verdiğin linkte öyle yazıyor, sen herhalde kendin bile okumadan paylaştın? :)

Dolarla mı maaş alıyorsun diyen bakanın yaptığı köprü dolarla geçiş ücreti alıyor. Koyun sürüsü de işte kendi paylaştığı içeriğe bakmadan buna sahip çıkıyor.

Bir de sahip çıkarken kullandığı mantığa bak, "yol yaptık, ama siz fakirler geçemezsiniz". Pahalı olduğunu kendisi söylediği halde sahip çıkan bir mantık, izah kabul etmez. Yol zaten benim vergimle yapılmış, geçilmeyeceği bilinen bir yola geçilecekmiş gibi garanti verilmiş, bakan bey alay eder gibi "geçmeseniz de ödeyeceksiniz" diyor, buradaki alt kademede açlıktan ölenler ise "sen ne konuşuyorsun be adam" diyeceğine, "pahalıysa geçmeyin" diyor.

Öyleyse ekmek 1 liradan 1.5 liraya çıktığında niye fırıncılara çamur attı hükümetiniz? Pahalıysa almayın kardeşim çok mu zor? Pirinç pahalıysa pilav yemeyin, ekmek pahalıysa aç kalın, doğalgaz pahalıysa kombiyi açmayın, su pahalıysa içmeyin.. Nasıl güzel geliyor mu kulağa?

Soğanın pahalı olması çiftçinin suçu, ekmeğin pahalı olması fırıncının suçu, etin pahalı olması hayvancının suçu, minibüsün pahalı olmasının sebebi dolmuşçular... Amaaa köprünün pahalı olmasının suçu? Dövizin pahalı olmasının suçu? Yolların pahalı olmasının suçu? Hastane/ilaçların pahalı olmasının suçu? Onlar da bizim suçumuz kardeşim, onlar da halkın suçu. Her alçaklığa, her hırsızlığa sahip çıkan bu halkın suçu, devletin benim paramla yaptığı hizmeti bana fahiş fiyatla satmaya kalkışmasına "pahalı olabilir pahalıysa kullanma" diyenlerin suçu.

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Ardı önü sağı solu ne olursa olsun ya. Koskoca bir vekil Böyle faullü cümleler kurarken hiç mı utanmaz arlanmaz..
Terbiyesizler...

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,174
Kardeşim cevap verebilecek tek bir tane mi başlık buldun? :) Bir de "yolu kullanmayana zeki diyen yok".. diyorsun ya, senin kendi verdiğin linkte öyle yazıyor, sen herhalde kendin bile okumadan paylaştın? :)

Dolarla mı maaş alıyorsun diyen bakanın yaptığı köprü dolarla geçiş ücreti alıyor. Koyun sürüsü de işte kendi paylaştığı içeriğe bakmadan buna sahip çıkıyor.

Bir de sahip çıkarken kullandığı mantığa bak, "yol yaptık, ama siz fakirler geçemezsiniz". Pahalı olduğunu kendisi söylediği halde sahip çıkan bir mantık, izah kabul etmez. Yol zaten benim vergimle yapılmış, geçilmeyeceği bilinen bir yola geçilecekmiş gibi garanti verilmiş, bakan bey alay eder gibi "geçmeseniz de ödeyeceksiniz" diyor, buradaki alt kademede açlıktan ölenler ise "sen ne konuşuyorsun be adam" diyeceğine, "pahalıysa geçmeyin" diyor.

Öyleyse ekmek 1 liradan 1.5 liraya çıktığında niye fırıncılara çamur attı hükümetiniz? Pahalıysa almayın kardeşim çok mu zor? Pirinç pahalıysa pilav yemeyin, ekmek pahalıysa aç kalın, doğalgaz pahalıysa kombiyi açmayın, su pahalıysa içmeyin.. Nasıl güzel geliyor mu kulağa?

Soğanın pahalı olması çiftçinin suçu, ekmeğin pahalı olması fırıncının suçu, etin pahalı olması hayvancının suçu, minibüsün pahalı olmasının sebebi dolmuşçular... Amaaa köprünün pahalı olmasının suçu? Dövizin pahalı olmasının suçu? Yolların pahalı olmasının suçu? Hastane/ilaçların pahalı olmasının suçu? Onlar da bizim suçumuz kardeşim, onlar da halkın suçu. Her alçaklığa, her hırsızlığa sahip çıkan bu halkın suçu, devletin benim paramla yaptığı hizmeti bana fahiş fiyatla satmaya kalkışmasına "pahalı olabilir pahalıysa kullanma" diyenlerin suçu.
Abi boşa kendini yorma, ne desen anlamazlar..

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Yol yapıyor köprü yapıyor ama kullabilen var mı. Bir köprüden geçiş 150TL olabilir mi. Otoyol ücreti var birde buna ayrıyetten. Ama sorarsan yol yaptık köprü yaptık. Napsak yol, köprü mü kemirsek karnımız doyar belki...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Yol yapıyor köprü yapıyor ama kullabilen var mı. Bir köprüden geçiş 150TL olabilir mi. Otoyol ücreti var birde buna ayrıyetten. Ama sorarsan yol yaptık köprü yaptık. Napsak yol, köprü mü kemirsek karnımız doyar belki...
Ya birde babasının cebinden yapıyormuş gibi anlatmıyor mu (taraftarları)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ya birde babasının cebinden yapıyormuş gibi anlatmıyor mu (taraftarları)

Bazı şeyleri lafla anlatamazsın. Yaşayanlar bizzat görenler bilir. Bİrde karayollarının yaptığı normal yollar var senin bilmediğin. Z kuşağı görmediği yaşamadığı için bazı şeyleri bilmiyor tabi. Yol yoktu hastane yoktu dedimi şaka sanıyor :)

Ben doğma büyüme Trakyalıyım. Ve Trakyada ki yolları 2002 öncesi bilirim. Senin dedikleri Otoyollar ve köprüler birde bunların Bölünmüş yolları var normal şehirler arası bağlantı yolları var kavşakları var bulvarlar var çevre yolları var. Normal E5 ler var. 1999-2000 yılı civarından beridir arabamız var ve aşağı yukarı buraları bilirim.

2000 li yıllardaki Edirne Tekirdağ Kırklareli İstanbul yolları nasıldı ? Biliyor musun hatırlıyon mu !

Karadeniz Sahil yolunu hiç kullandı mı mesela ? Ben üniversiteyi Karadeniz bölgesinde okudum. O yolları bir görsen Tünellerden geçsen Bolu tünelinden değilde dağına çıksan o yolu kullansan ve eskiden orada yaşayan oradaki yolları kullananları veya eski yolu bir görsen bilsen de konuşsan keşke.

Veya Bursa'da akrabalarım var çok defadır gidiyorum. Eskiden İstanbul trafiğinden 3. köprü olmadan Osmangazi olmadan önce ki gitme ile şuan onlar ile gitme arasında ki farkı BİLEBİLSEN GÖREBİLSEN keşke. ( Pahalı mı pahalı bu arada otoban ve köprü. ) Ama beğenmiyorsan tekrar söylüyorum körfezi dolaşacan....

Sen İstanbul trafiğinde hiç 3-5 saat kalmamışın kilit köprü trafiğinde kalmamışın heralde rahat konuşuyon. Veya Tek gidip tek geliş şehirler arası yol görmemişin böyle boş keseden atıyon...

Son düzenleme:

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Bazı şeyleri lafla anlatamazsın. Yaşayanlar bizzat görenler bilir. Bİrde karayollarının yaptığı normal yollar var senin bilmediğin. Z kuşağı görmediği yaşamadığı için bazı şeyleri bilmiyor tabi. Yol yoktu hastane yoktu dedimi şaka sanıyor :)

Ben doğma büyüme Trakyalıyım. Ve Trakyada ki yolları 2002 öncesi bilirim. Senin dedikleri Otoyollar ve köprüler birde bunların Bölünmüş yolları var normal şehirler arası bağlantı yolları var kavşakları var bulvarlar var çevre yolları var. Normal E5 ler var. 1999-2000 yılı civarından beridir arabamız var ve aşağı yukarı buraları bilirim.

2000 li yıllardaki Edirne Tekirdağ Kırklareli İstanbul yolları nasıldı ? Biliyor musun hatırlıyon mu !

Karadeniz Sahil yolunu hiç kullandı mı mesela ? Ben üniversiteyi Karadeniz bölgesinde okudum. O yolları bir görsen Tünellerden geçsen Bolu tünelinden değilde dağına çıksan o yolu kullansan ve eskiden orada yaşayan oradaki yolları kullananları veya eski yolu bir görsen bilsen de konuşsan keşke.

Veya Bursa'da akrabalarım var çok defadır gidiyorum. Eskiden İstanbul trafiğinden 3. köprü olmadan Osmangazi olmadan önce ki gitme ile şuan onlar ile gitme arasında ki farkı BİLEBİLSEN GÖREBİLSEN keşke. ( Pahalı mı pahalı bu arada otoban ve köprü. ) Ama beğenmiyorsan tekrar söylüyorum körfezi dolaşacan....

Sen İstanbul trafiğinde hiç 3-5 saat kalmamışın kilit köprü trafiğinde kalmamışın heralde rahat konuşuyon. Veya Tek gidip tek geliş şehirler arası yol görmemişin böyle boş keseden atıyon...
Türkiyede muhalefet seçmeni hizmete oy vermez. Sen 1000 tane hizmet yap ötekisi canına ot tıkasın gider canına ot tıkayana verir. Çünkü canına ot tıkayan kendi ideolojisindendir. Kendi ideolojilerinden biri başta olsun; lağım kokusundan pencere açamasınlar, 10 kmlik yolu 2.5 saatte gidemesinler, evlerinin önünden kanalizasyon, musluklarından çamur aksın dert değildir bunlar için. Bunların derdi tamamen ideoloji. Hizmet veya iyi çalışana (parti gözetmeksizin) gibi kavramlar veya adam x partili ama çalışıyor diyebilme yeteneği sen-ben için geçerli bunlar için değil zaten bu tür kavramlar bunların umrunda bile değil. Ferrari ile eşeği aynı kefeye koyamazsın ama bunlar koyar ve eşşek ferrariden daha iyi bir taşıttır derler. Çabanı takdir ediyorum ama duvara konuşsan daha fazla sonuç alırsın.

Bir diğer husus, biz hiç olmazsa kendi yaptığımızı anlatıyoruz bunlar gibi başkasının hizmetine çöküp biz yaptık demiyoruz. Kastettiğim sadece Ekrem değil bunların tarihi başkasının yaptığı işe, hizmete çöküp kendi yapmış gibi anlatmakla dolu...

Son düzenleme:

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
En büyük hizmet! Yol yaptık! Diğer devletler asla böyle bir şey yapmaz, yol ya bu! Geçmediğin yolun da parasını sana keseceğiz he, yok öyle beleşe yol. Yaşasın yol, önümüz arkamız sağımız solumuz yol. He, sen ne dedin? Dolar mı? Sen yolu dolar ile mi yapıyorsun kardeşim?

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Kaynağa bak tele1 shahhah. Direk inanmayıp video veya 1.ağızdan görseniz ne olur acaba

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
O limanlar, yollar sayesinde Türkiye şu an doğu, batı, Afrika ve Kafkasya arasında bir lojistik üssü haline dönüştü. Yapmadığımız ticaret bile bizim üzerimizden geçiyor. Raylı sistemlerde eksiğiz sadece.

Bu yüzden "yol yaptı" diyerek yapılan aşağılamalar muhalefet değil sadece çirkeflik ve ihanettir. Muhalefet doğru yapılan işlere destek olup yanlış yapılan işlerde çözüm odaklı çalışsa idi şimdiye 5 kere seçim kazanmıştı...

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662

"Ama beğenmiyorsan tekrar söylüyorum körfezi dolaşacan"

Güzel söylemişsin fakattt,

Madem yaptın bi hizmet. Güzel bir meblağ sunki bende geçebileyim o köprüden.
Kaç kere körfezi dolaştım ben bu yüzden. Körfezi dolaşmanın çilesi nedir biliyor musun. 80KM yol boyunca aşağı yukarı 25 tane trafik ışığı. Evet hiç üşenmedim saydım. Tabi benim gibi vatandaş cebini düşündüğü için herkes dolaşıyor ve sonuç ne dersin. Trafik ışıkları yetmezmiş gibi birde üstüne yoğun trafik
Hala savunabiliyorsunuz ya bu durumu pes. Yirmi senedir iktirda olan bir parti ve savundukları tek şey yol, köprü.
Ama eleştirilecek o kadar o kadaaar konu var ki. Umarım sandık başında millet akıllanmıştır ve gerekli cevabı verir.

Herkese iyi forumlar..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Madem yaptın bi hizmet. Güzel bir meblağ sunki bende geçebileyim o köprüden.

Köprüler aslında pahalı değil sıkıntı Dolar üstünden endekslenmesi :( Dolar TL karşısında çok değerli oldu.

Genelde bu tarz otoban ve körpülerde geçiş ücretleri 4.9 $ 9.9$ 14.9$ veya 19.9$ diye anlaşılmış. Tabii o zamanlar dolar 2-3 TL bandında. 15 $ ne olacak 2 TL olsa 30-40 TL olur sıkıntı olmaz diye sözleşme yapılmış zamanında ama şimdi dolar oldumu 10-11 TL 19$ ne olacak canım denen yollar oldu 200 TL tabii bu rakamlar çok yüksek oldu o konuda katılıyorum...

Muhalefetin biz iktidar olursak bu yolları şöyle yapacaz böyle yapacaz projeleri ve ödeme böyle olacak biz şu şekilde otoban köprü yapacaz diye çıkması ve konuşması lazım KÖRLEMESİNE ELEŞTİRİ İLE OLMAZ. Alternatif sunmayıp proje sunmayıp sadece eleştiri var yıllardır. Ne olursa olsun ülkede yol köprü otoban büyük ihtiyaç Trafikte kaybedilen her saat insana zarar.

Veya çıkıp biz istemezuk 3. Köprü gereksiz OsmanGazi gereksiz otobanı ne yapacan Marmaray batar yok hızlı tren göçer bitmeyin boşverin havalimanın demek oy getirmez... Yeni Havalimanı bitmiş kaç yıl olmuş uçuş rekorları kırıyor halen muhalif bazı isimlerden iktidar olursak Havalimanını kapatacaz sadece kargo için kullandıracaz tekrar eski Atatürk'e dönecez gibi laflar söyleniyor. Bunlar akıl alır mantıklı söylemler değil...

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Köprüler aslında pahalı değil sıkıntı Dolar üstünden endekslenmesi :( Dolar TL karşısında çok değerli oldu.

Genelde bu tarz otoban ve körpülerde geçiş ücretleri 4.9 $ 9.9$ 14.9$ veya 19.9$ diye anlaşılmış. Tabii o zamanlar dolar 2-3 TL bandında. 15 $ ne olacak 2 TL olsa 30-40 TL olur sıkıntı olmaz diye sözleşme yapılmış zamanında ama şimdi dolar oldumu 10-11 TL 19$ ne olacak canım denen yollar oldu 200 TL tabii bu rakamlar çok yüksek oldu o konuda katılıyorum...

Muhalefetin biz iktidar olursak bu yolları şöyle yapacaz böyle yapacaz projeleri ve ödeme böyle olacak biz şu şekilde otoban köprü yapacaz diye çıkması ve konuşması lazım KÖRLEMESİNE ELEŞTİRİ İLE OLMAZ. Alternatif sunmayıp proje sunmayıp sadece eleştiri var yıllardır. Ne olursa olsun ülkede yol köprü otoban büyük ihtiyaç Trafikte kaybedilen her saat insana zarar.

Veya çıkıp biz istemezuk 3. Köprü gereksiz OsmanGazi gereksiz otobanı ne yapacan Marmaray batar yok hızlı tren göçer bitmeyin boşverin havalimanın demek oy getirmez... Yeni Havalimanı bitmiş kaç yıl olmuş uçuş rekorları kırıyor halen muhalif bazı isimlerden iktidar olursak Havalimanını kapatacaz sadece kargo için kullandıracaz tekrar eski Atatürk'e dönecez gibi laflar söyleniyor. Bunlar akıl alır mantıklı söylemler değil...
Mooşo dolorlo mo oloyorsonoz dolorlo borconoz mo vor

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608

Haklısınız. Yani sosyal medya hesaplarından bile fiyatlandırmayı euro veya dolar ile söylediklerine göre TL fiyatları acayip uçtu. Yanlış hatırlamıyorsam 180 tl mş neydi köprü geçiş ücreti. OGS de olabilir.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bazı şeyleri lafla anlatamazsın. Yaşayanlar bizzat görenler bilir. Bİrde karayollarının yaptığı normal yollar var senin bilmediğin. Z kuşağı görmediği yaşamadığı için bazı şeyleri bilmiyor tabi. Yol yoktu hastane yoktu dedimi şaka sanıyor :) ...

Selamlar. Sanıyorum görmezden gelince sorun kalmıyor zannediyorsun, o yüzden bana cevap vermemek için görmezden gelmeyi tercih ediyorsun. Peki, onları unutalım. Bu söylediklerine odaklanalım. Z kuşağının görmediği yaşamadığı bazı şeyler derken İstanbul trafiğine vurgu yapmana değinelim mesela.

Recep Bey 1994 yılından bu yana, yani tam tamına 25 yıl boyunca İstanbul'u yönetti. Tekrar ediyorum, geçtiğimiz 25 yıl boyunca İstanbul'u Recep Bey yönetiyordu. Hiç hesabını sordunuz mu bu trafiğin çözümü ne olacak? Bu çarpık yapılaşma ne olacak? Fark edeceğin üzere, Z kuşağı daha ortada yokkenden beridir, yani Y kuşağı zamanından beridir aynı kişi yönetiyor İstanbul'u. Yani farkında olmadan Recep Bey'den şikayetçi oluyorsun. Dolayısıyla "eskiden böyleydi" dediğin şeylerin sorumlusu da yine aynı kişi.

Hatırlatmakta da fayda var; övünüp durduğunuz üçüncü köprü için Recep Bey o yıllarda "üçüncü köprü cinayettir, yapılmamalıdır" diyordu.

Sıkıntı dolara endekslenmesi mi? Neden peki? Hani yerli milli paramız? Onların doları varsa bizim Allah'ımız var deyip yine de dolarla ücret belirlemek sanki "demek bizim Allah'ımız yokmuş" anlamına geliyor gibi biraz? Sonra hani "dolarla mı maaş alıyorsun, dolar borcun mu var, sana ne dolardan" diyen bakanlarımıza hiç sordunuz mu; madem öyle neden dolarla köprü ücreti belirliyorsun? Acaba doların bu seviyelere çıkacağı önceden bilindiği için olabilir mi? Tam da bu yüzden özellikle dolarla belirlenmiş olabilir mi?

Yok eğer "ne olacak canım olsa olsa 30-40 TL olur" gibi yersiz iddiana göre düşündülerse baştan o tutarda TL yapsalarmış ya? Yani madem ki "ne olacak canım olsa olsa şu kadar olur" dedikleri rakamı yine de neden yapmamışlar da, tam tersine "ne olur ne olmaz dolar yapalım" demişler? Hatta öyle bile dememişler, doların nereye gideceği belli, biz şimdiden pozisyon alalım demişler.

Bu da doları yükseltenin "dış mihraklar" değil, bilfiil "iç mihraklar" olduğunu, tam anlamıyla doların bu seviyelere geleceğinin önceden bilindiği, planlandığı ve hesaplandığını gösteriyor.

"Bu rakamlar çok yüksek oldu o konuda katılıyorum" sözüne gelince; senin söylediğini söyleyelim; "beğenmiyorsan kullanma". Şunu da eklemek istiyorum, daha "o konuda katılıyorum" demek için çok geç kalmış olacağınız şeyler kapıda bekliyor. Lakin Allah "tamam bu sefer ikna oldum pişmanım" diyen Firavun'u affetmemiş ve suda boğmuş idi. Onun yanında yarılmış denize girerek apaçık bir doğruya muhalefet edenlerin hepsini birden helak ederek. Onların hiçbirinin Firavun'a karşı bir mazereti yoktur. Artık "o konuda ben de Musa'ya katılıyorum" deme şansları da kalmamıştır, zira onlar çok defa uyarılmış, fakat her seferinde inat etmişlerdi. O yüzden Allah sadece Firavun'u değil, "Firavun halkını beyinsizleştirdi" dediği halkın bir kısmını da birlikte helak etmiştir.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Selamlar. Sanıyorum görmezden gelince sorun kalmıyor zannediyorsun, o yüzden bana cevap vermemek için görmezden gelmeyi tercih ediyorsun. Peki, onları unutalım. Bu söylediklerine odaklanalım. Z kuşağının görmediği yaşamadığı bazı şeyler derken İstanbul trafiğine vurgu yapmana değinelim mesela.

Recep Bey 1994 yılından bu yana, yani tam tamına 25 yıl boyunca İstanbul'u yönetti. Tekrar ediyorum, geçtiğimiz 25 yıl boyunca İstanbul'u Recep Bey yönetiyordu. Hiç hesabını sordunuz mu bu trafiğin çözümü ne olacak? Bu çarpık yapılaşma ne olacak? Fark edeceğin üzere, Z kuşağı daha ortada yokkenden beridir, yani Y kuşağı zamanından beridir aynı kişi yönetiyor İstanbul'u. Yani farkında olmadan Recep Bey'den şikayetçi oluyorsun. Dolayısıyla "eskiden böyleydi" dediğin şeylerin sorumlusu da yine aynı kişi.

Hatırlatmakta da fayda var; övünüp durduğunuz üçüncü köprü için Recep Bey o yıllarda "üçüncü köprü cinayettir, yapılmamalıdır" diyordu.

Sıkıntı dolara endekslenmesi mi? Neden peki? Hani yerli milli paramız? Onların doları varsa bizim Allah'ımız var deyip yine de dolarla ücret belirlemek sanki "demek bizim Allah'ımız yokmuş" anlamına geliyor gibi biraz? Sonra hani "dolarla mı maaş alıyorsun, dolar borcun mu var, sana ne dolardan" diyen bakanlarımıza hiç sordunuz mu; madem öyle neden dolarla köprü ücreti belirliyorsun? Acaba doların bu seviyelere çıkacağı önceden bilindiği için olabilir mi? Tam da bu yüzden özellikle dolarla belirlenmiş olabilir mi?

Yok eğer "ne olacak canım olsa olsa 30-40 TL olur" gibi yersiz iddiana göre düşündülerse baştan o tutarda TL yapsalarmış ya? Yani madem ki "ne olacak canım olsa olsa şu kadar olur" dedikleri rakamı yine de neden yapmamışlar da, tam tersine "ne olur ne olmaz dolar yapalım" demişler? Hatta öyle bile dememişler, doların nereye gideceği belli, biz şimdiden pozisyon alalım demişler.

Bu da doları yükseltenin "dış mihraklar" değil, bilfiil "iç mihraklar" olduğunu, tam anlamıyla doların bu seviyelere geleceğinin önceden bilindiği, planlandığı ve hesaplandığını gösteriyor.

"Bu rakamlar çok yüksek oldu o konuda katılıyorum" sözüne gelince; senin söylediğini söyleyelim; "beğenmiyorsan kullanma". Şunu da eklemek istiyorum, daha "o konuda katılıyorum" demek için çok geç kalmış olacağınız şeyler kapıda bekliyor. Lakin Allah "tamam bu sefer ikna oldum pişmanım" diyen Firavun'u affetmemiş ve suda boğmuş idi. Onun yanında yarılmış denize girerek apaçık bir doğruya muhalefet edenlerin hepsini birden helak ederek. Onların hiçbirinin Firavun'a karşı bir mazereti yoktur. Artık "o konuda ben de Musa'ya katılıyorum" deme şansları da kalmamıştır, zira onlar çok defa uyarılmış, fakat her seferinde inat etmişlerdi. O yüzden Allah sadece Firavun'u değil, "Firavun halkını beyinsizleştirdi" dediği halkın bir kısmını da birlikte helak etmiştir.

Resmen SENERYO yazmışın. Kendin çalıp kendin oynuyon...

1994'te Erdoğan belediye başkanı olmuş adamlar muhalefet partisi elinde sihirli değnek mi var hemen sabah kalkıyon 80 yılın trafik sorunu bitiyor ! Senin gibiler birde 3. Köprü olmadığını çevre yollarının otobanların olmadığını bağlantı yollarının yapılmadığını Marmaray'ın ve diğer metroların yapılmaması durumunda olay ne olurdu düşünmez... Sadece istemezuk der karşı çıkar.

Aynen Erdoğan kesin iç mihrak :) Ondan ABD başkanından tut Fransa başkanına FETO'dan tut YPG-PYD-PKK'ya Yunanistan'dan tut Ermenistana İsrail'den tut Arap devletlerine herkes Erdoğan'ı devirmeliyiz diyor. Bunların hepsi seni düşünüyor. Türk halkı zorda kalmasın refaha ersin istedikleri için yapıyorlar.
Bunlar hep doları düşürmek için ambargo uyguluyor bize terörü teröristti dolar düşsün diye destekliyor yoksa Dolar artması faiz artmasını neden istesin bu devletler... Hepsi Cumhurbaşkanının beceriksizliği dimi !

Suriye'de YPG'yi PYD'yi PKK'yı vuran adam yerli milli olabilir mi ? Amerika abin vurma demiş Suriye'den çık git demiş tamam abi desene dimi. Doğu akdenizde Türkiye'nin hakkını arıyormuş sana mı lazım ! Bıraksana adamlar istediği gibi çöksün orada gaza petrole. Veya Kıbrıs'ta 2 li devlet olsunmuş. Bize mi lazım bırak Rumlar tek devlet olsun işte. Karabağ bize mi dert sanki ! CHP'nin söylediğiğ gibi birde utanmadan Cihatçı yollayıp silah yardımı yapıyormuşuk elin Azerbaycan'ına... Bıla bıla liste uzar gider. Hep bunlar yerli ve milli olamamaktan oluyor :( Yoksa HDP ile kol kola gir YPG ye PKK'ya iki kelime laf edeme sabah akşam Selahattin Demirtaş'a özgürlük deyip yaşasın Amerika desen İMF kapılarında para dilensen senden iyi yerli ve milli olan olmaz. Birde Tezkerelere hayır dersin. Yurtdışında Türkiye güvenilir değil yatırım yapmayın dersin. Her gittiğin ülkede ülkeni kötüler şikayet edersen üstüne Yunan ve İsrail tezlerini savunursan tamamdır işlem tamam... Tam Mustafa Kemal Atatürk'ün istediği parti tipi bu dimi ? Amerikan mandası gibi takılmak.