Akbank'tan geliyormuş gibi görünen olta epostasına dikkat

redrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana çok nadir geliyor böyle olta saldırısı amaçlı epostalar. Gelince inceliyecek bir şey çıktı diye çok seviniyorum :)
Eposta içindeki **akbank.com**bağlantı adresine tıklanınca aslında hangi adrese ve sayfaya gideceği sayfanın en altında görünüyor. Phishing konusunda bilgisi olmayanlar için önerebileceğim en basit yöntemlerden birisi mouse'u link'lerin üzerinde hareketsiz tutun (tıklamayın) ve web tarayıcısı programının (internet explorer, firefox vb) en altında durum çubuğunda, linke tıklanınca nereye gideceği bilgisini görün. Bunu da bazen gerçek site adresi gibi gösterebiliyorlar ama bu örneğimizdeki gibi bazen 2 saniyede olta saldırısı olduğunu anlayabiliyorsunuz (eğer bankanın size bu tip epostalar göndermeyeceğini bilmiyorsanız, bu 2 saniyelik bulgu çok da anlam taşımıyor aslında :) .
87332809if3.png

Kaynak

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Bankaların internet sayfalarını kopyalarınıda yaparak dolandırıcılık yöntemide gelişti dikkatli olun derim.

DUNADUNA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar mailin içeriğine istinaden bankalarda hiçbir zaman hizmet süresi dolmaz.bariz bir kandırmaca ile kullancı adı ve şifrenizi almak istemişler bir de akbank.com- değil uzantı com.TR olarak bitmeliydi.(bankacıyım bu arada ...)
herzaman adres çubuğuna bankanın sitesinin adresini yazıp girin ve sanal klavye kullanırın.ozaman havalarını alırlar....!!!

feyk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet arkadaşlar bu mail bana 3 defa geldi. ipsi arjantin üzerinden oldugunu tespit ettim.
akbanka defalarca mail attım. bu konuda gerekli tedbirler alması için ama bana klasik cümleler kurarak cevap gönderdiler. dikkatli olalım:)