Ailem banka gibi davranıyor

Bu konuyu okuyanlar

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Sen bu yaşta batmışsın : ) Paran ve kazancın yokken borçla iphone 12 ve pc almak bayağı fantastik.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
Teknolojiye ilginiz varsa sektörde içerik üretim yapmayı deneyebilirsiniz.
birşeyler deniyorum 1-2 saattir
Mesaj otomatik birleştirildi:

furumları gayet iyi neden böyle yapıyorlar bende anlamıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok saçma.
1. 13K lık PC
2. 12 Pro
3. Ailenden borç alman
4. Arkadaşından borç alman
5. Paran yokken 12 pro alman
12 pro yu 13k ya aldım 19-20 k ya pc aldım Arkadaşım dediklerim benden 2-3 yaş büyük onlara pek dokunmuyor nedense durumları baya iyi ailem normalde biraz destek çıkabilirdi diye düşünüyorum
Şakayı bırakırsak bu yaşta nerede ise 20k borc çok. Ne yap ne et kapat. Bir an önce kapa o borcu. Bir araba parası telefona fazla bu yaşta.
kapayacağım borcu borçla kapamamak için önce aileme olanı ödeyeceğim
bence şanslısın, bizim pederde borç alacak para da yoktu. kazanıp da biz ona veriyorduk.
seninki daha zor
Birde neden 12 Pro? 7000 civarına 11 alabilirdi.
11 i 6000 e kuzenim veriyordu ama çok kalın geliyordu 12pro yu İPhoneden başka telefon kullanmadım iyisini alim diye
Ben param olmasına ragmen 6 senelik cihaz kullanırken senin borçla 13k cihaz alman müsrifliktir. Bu kadar borç telefon için fazla.
patladı 6 batarya değiştirirken o yüzden bunu 7-8 sene kullanırım ben o yüzden aldım
Çok dert etme borç yiğidin kamçısıdır
Ama sen biraz abartmışsın
1 yılda ödersin
Cefasız sefa olmaz
öderim kesin öderim ama daha hızlı ödemeye çalışmak istiyorum :)
Dostum, üzgünüm ama ailen düşüncesiz, sen de düşüncesizsin. "Telefon almak zorundaydım" diyip 13k vermek pek de akla sığmaz açıkçası. Belirttiğin miktar
3k lık ta alırdım ama gaza gelip alıp hata yaptım :(

Son düzenleme:

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Ben de aynı sıkıntıları yaşadım. Bu konum. Bakabilirsin.

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Fazla harcaya harcaya azaltmayı öğrenirsen ve bundan ders alırsan iyi fakat daha kötüye gidip üstüne üstüne biner hata yaparsan o zaman isin zor. Böyle olup dibi gören insanlar taniyorum. Daha yaşın küçük zamanla anlayacaksın. Daha fazla borç alma ve çalışmaya başlayıp paranı idare etmeyi öğren biran önce.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
Fazla harcaya harcaya azaltmayı öğrenirsen ve bundan ders alırsan iyi fakat daha kötüye gidip üstüne üstüne biner hata yaparsan o zaman isin zor. Böyle olup dibi gören insanlar taniyorum. Daha yaşın küçük zamanla anlayacaksın. Daha fazla borç alma ve çalışmaya başlayıp paranı idare etmeyi öğren biran önce.
bu borcu bitirdim üstüne koydum bile :D