Ağaç Adam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Çok ender rastlanan bir hastalık nedeniyle "Ağaç Adam"a dönen Dede(35), "Siğilleri önemsemedim, böyle oldu" dedi.

Hastalığını teşhis konulmasının ardından umutlanan "Ağaç Adam" Dede(35), tedavisinin önüne çıkan son dakika engeli şoke olmuştu. Bir an önce tedavisinin olmasını bekleyen Dede, yakalandığı hastalığın hayatını nasıl kabusa çevirdiğini anlattı. Dede, "El ve ayaklarımda çıkan siğilleri önemsemedim, böyle oldu" dedi.

Hastalığa yakalanmasının ardından işinden ve eşinden olduğunu belirten talihsiz adam, komşularının da kendisinden uzak durduğunu söyledi. El ve ayaklarında çıkan kökler nedeniyle çoğu insanın kendisine hilkat garibesi görmüş gibi korktuğunu belirten "Ağaç Adam", ABD'de doktorların bu yaşadığı kabusa bir çare bulmalarını beklediğini belirtti.

Pek çok Endonezyalı gibi tek bir isim kullanan Dede, Cakarta'nın 150 km güneyindeki Tanjung Jaya köyündeki küçük evinde Reuters televizyonuna yaşadıklarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dede, genç yaşta hastalığa yakalanıp, bacaklarını kaybetmesine kadar süreci de şu şekilde anlattı: "Önce ayaklarımda bir kaşıntı hissettim ve ardından siğilceler çıktı. Önemsemedim ve kısa sürede bütün bedenimi sardı. Ellerimi kullanamadığım için çalışamıyorum. Eşim de terketti. Burada öyle durup kalmaktan başka bir şey yapamıyorum çünkü el ve bacaklarım çok ağır" dedi.

Bundan 14 yıl önce rahatsızlığıyla ilgili olarak yakındaki bir hastaneye gittiğini ancak doktorların herhangi bir tehis ve tedavi yapamağını belirten Dede'nin hayattaki tek dayanağı ise küçük kız kardeşleri.

ABD'nin Maryland Üniversitesi'nden Dr. Anthony Gaspari'nin Dede'nin hastalığının, çoğu insanda siğil şeklinde görülen Papilloma Virüsü'nden (HPV) kaynaklandığı teşhisini koymuştu. Gaspari, vücudunda siğillere yol açan ve bağışıklık sistemini zayıflatan son derece ender bir genetik bozukluktan kaynaklandığı teşhisini koymuş ve sentetik A vitamininin düzenli verilmesiyle tedavisinin mümkün olduğunu belirtmişti.

Zaten ekonomik imkanları sınırlı olan Dede'ye Endonezya hükümetinden son dakikada tedavisine engel çıkmamıştı.

R22091640.jpg

01.jpg

02.jpg

03.jpg

R22084717.jpg

R22091340.jpg

R22091531.jpg

ufti

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bİr kaç gün önce gazete de görmüştüm ama burda resimler daha çok ve net yazık adama

honen

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Allah kimsenin başına böyle zorluklar vermesin.

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
bunu daha önce paylaşmışlardııı:)

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Özür dilerim o zaman konu silinebilir...

Jengar

Profesör
Reaksiyon puanı
23
şok oldum Allah sabır versin saol pylş. için :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Gözümle görmeden inanmam.Bi insanın etiyle bir olarak ağaç nasıl doğar, çıkar veya oluşur.Çok saçma...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...