Rehber Adsense'den onay nasıl alınır anlatıyorum

Bu konuyu okuyanlar

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053
Web sitelerime Adsense onayı nasıl aldım, tek tek anlatıyorum.

Önemli Bilgiler:
  1. Kullandığınız e-posta benzersiz bir IP adresi ve bilgisayar üzerinden açılması gerekmektedir.
  2. Adsense hesabı, benzersiz bir IP adresi ve bilgisayar üzerinden açılması gerekmektedir. Aksi takdirde 'Başka hesabınız var' uyarısı alabilirsiniz.
  3. Web sitelerinizi yine aynı şekilde benzersiz bir IP adresi ile onay için gönderiniz.
  4. Açacağınız Search Console hesabı da aynı şekilde benzersiz bir IP adresi ve bilgisayar üzerinden açılması gerekmektedir
Web sitenizde olması gereken sayfalar:
  1. Hakkımızda
  2. İletişim
  3. Kullanım Koşulları
  4. Gizlilik Politikası
  5. Çerez Politikası
Yapmanız gerekenler:
  • Hızlı bir tema tercih etmelisiniz.
  • Web sitenizin hız optimizasyonunu yapmalısınız.
  • Web sitenizde en az 5 kategori olmalı ve her kategoride en az 15 özgün içerik bulunmalı.
  • İçerikler 500 kelime üzerinde olmalı ve içeriklerde en az 2 görsel bulunması gerekmektedir.
  • Eklediğiniz görsellere ve içeriklere göre anahtar kelime ekleyiniz.
  • İlk hafta günde 2-3 içerik girişi yapabilir, sonraki haftalarda bu sayıyı artırabilirsiniz.
  • İçerik girişlerini güne göre doğru bir orantıda yükleyin. (Günlük 3 içerik girişi yapacaksanız hepsini aynı dakika veya saat içinde yapmayın. İçerik sayısına göre 3-4 saat arayla yükleyin.)
Bu aşamaları doğru ve özenli bir şekilde yaparsanız, emin olun ki Adsense'den onay alacaksınız. İçerikleriniz kesinlikle kopyala/yapıştır olmamalı, kendiniz yazmalısınız. Aksi takdirde Adsense web sitenizi onaylamaz. Benim önerim, web sitenizde 100 özgün içerik oluşturduktan sonra Adsense onayına göndermeniz; bu şekilde red almanız neredeyse imkansız hale gelecektir.

Önerileriniz ve sorularınız için yorumlarınızı bekliyorum...

browland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güzel içerik.

Google üzerinde bir işlem yapmak istediğinizde önce google politikaları okunmalı. Google politikalarına uyulduğu sürece onay alabilirsiniz.

Bu kapsamda yıllar önce, %100 kopya içerik
%100 translate içerik
ile onay alıyordum.

Hatta bir siteden onay alınca site tema ve ayarlarını şablon olarak indirip yeni bir siteye yükleyerek onay alıyordum.

Google hayır kurumu değil. Ticari bir işletme, açacağınız sitenin google reklamlarının yayınlanmasına uygun bir site olması gerekli.

Örneğin bir seferinde Diyet konuları yayınlayarak (tahmini 10 yayınlanmış, 6 yayınlanacak) şekilde makaleler alarak (web arşivden) onay almıştım.

Sonra aynı konuları translate ile 2 sefer çapraz translate ederek tekrara onay almıştım başka sitede.

Öncelikle google politikalarını okuyun.