Adil Kullanım Kotasını Protesto

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Beyler ben olaydan baya geri kalmışım , ama 2011 den beri ilk defa kotayı geçince hızım düştü bu ay , uygulamayı başlattılar mı ciddi ciddi , herkesde var mı bu durum ?

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
15 ay uygulama , şimdi uygulamaya başla , madem uyguluycaklardı bu kadar zaman neden beklediler anlaması güç

İyi kide uygulamamışlar bu zamana kadar sefasını sürdük şimdide cefasını çekiyoruz... :D

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Hız konusunda kendi altyapı eksikliğinin gelecekte artacağını düşünerek adil kullanım kotası diye birşey icat edip formlara eklediler sonra o formları bize kuzu kuzu imzalattılar ticari aç gözlülük ve altyapı sıkıntısı doğunca uygulamaya koydular imzalarken kimse sesini çıkartmamıştı TTnet kotayı tamamen uygulamadı kullanıcılarda bana kota uygulanmıyor bana dokunmayan yılan bin yaşasın moduna girdi şimdi ise uygulamaya başladı herkes daha yeni uyanmaya başladı.

Bence ülkemiz insanlarının en önemli eksiği hak aramak kimse hak arama derdinde değil geçi bu memlekette hakkını arayana ne gözle baktıklarıda ortada...

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Adamlar bu paketi satmadan sözleşmeyi sundular, küçük küçük değil koca harflerle adil kullanım kotası vardır dediler. Kusura bakmayın ama kimsenin TTNET'e kızmaya hakkı yok. Bu milletimizin ürün veya hizmet alırken detaylara ne kadar az dikkat ettiğinin göstergesidir. Burda Ttnet iyi bir şirkettir demiyorum, bu konuda TTNET'in suçu bir ise TTNET'ten adil kullanım kotasını bilipte paketi alanın suçu üçtür benim gözümde.

Sorun o değil, herkes görüyor kontratta olanı ve MECBUR ediliyor, adil kullanım kotası olmayan bir paket almaya itiliyorsun 200 tl civarı, ee adil kullanım kotası ona yok adalet nerede o zaman, neden 200 tl ye adil kullanım kotası yok neden 50-60 tl lik paketlere var?
ha parası olan için diyorsan, param var ama aptal değilim. o yüzden superonline anlaşmamı iptal ettim internet kullanmıyorum şu anda, çok lazım olursa telde internet var o işimi görüyor.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Off off milletimiz, insanımız ne zaman yaptığı sözleşmelerin, altına imzasını attıkları belgelerin laf olsun güzel dursun diye imzalanmadığını ve hayatta verdikleri kararların, bilerek ve farkında olarak yaptıkları seçimlerin sonuçlarına da katlanmaları gerektiğini, son pişmanlıkların fayda etmediğini, forum sitelerinde boşa yırtınışların sorunları çözemeyeceğini öğrenebilecekler mi acaba ve ülke olarak avrupa birliğine girebilecek seviyeye erişebilecek miyiz çok çok çok ...merak ediyorum

brcnmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende bi de biz interneti komşularla paylaşıyoz akk'yi aşınca hız 1mb/s ile gidiyo kahrolsun ttnet

Enigmatic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında reklamlar da sınırsız ve hız açıkça belirtiliyor, RTÜK'e şikayet edilirse hiç olmazsa sınırsız diye reklam yapamazlar.... Aman ya!!! Devlet vatandaşının arkasında değil ki, sen sızlan dur, kimin umurunda, bazen çok kızıyorum şu anki hükümete ama yok ki alternatif arkadaş, Türk olmak suç oldu artık, keşke başka bir ülkede doğsaydım, lanet olsun artık, 60 liraya 1 Mbit internet...

Tivibu üyelerine nasıl bir çizgi izliyorlar acaba, aynımı ?

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnternet pahalı ve kısıtlı, elektrik pahalı, su pahalı, doğalgaz pahalı, benzin zaten almış başını gidiyor...
Lanet olsun...

NeBuSinir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunun gibi ülkeyede , teknoloji altyapısınada ...

Kişi başı milligelir 20.000 $ ' mış İstanbul'da beyler(!)

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
dostum ttnet önüne sözleşmeyi koyuyor diyorsunda başka bir servis sağlayıcı vardamı onu alamıyoruz.
alternatif olsa yada kablonet her yerde olsa direkt ona geçiş yaparım. adam tekel olduğu için öttürüyor piyasayı.

glerin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
imza ile filan olacak iş değil. Herkes üç kuruş ucuz olsun diye kontrat imzaladı, istediği abone miktarına ulaştı, bu yüzden ne deseniz boş. Toplu şekilde kontrat ve abonelik iptalleri ancak çözüm olabilir. Ama bizim memlekette birlik yok...

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Bunun gibi ülkeyede , teknoloji altyapısınada ...

Kişi başı milligelir 20.000 $ ' mış İstanbul'da beyler(!)
Evet doğrudur hatta daha bile fazla olabilir ancak kişi başına gelirin nasıl hesaplandığını bilmeyen herkes adından dolayı olsa gerek aslında kendilerinde olması gereken paranın o olduğunu düşünüyorlar ancak şöyle kişi başına düşen milli gelir hesabı, bir ülkede 1 yıl içerisinde üretilen mal ve hizmet toplamlarının para cinsinden ifadesi (Gayri safi milli hasıla) nin o ülkenin nüfusuna bölünmesiyle elde edilir. Yani herkesin gelirinin en az 20.000 $ olması demek değil o :D

kacaksevgilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben gerçekten bizim insanımızı anlamakta çok zorlanıyorum.Hala nasıl TTNET savunabiliyorsunuz? Avrupa'da en pahalı neti alıp en düşük neti veren ve daha sonrada yetmezmiş gibi 50 GB AKK uygulayan bir firmayı hala savunabiliyorlar.Çalışanları alıyorum sonuçta ekmek kapıları.Ne olur birazcık sizi Yaratanın hürmetine şu pencereyi biraz geniş tutun .Birçok satıcı AKK uygulamasının göstermelik oldugunu ve uygulanmayacagını söyleyerek satmadı mı? bu kandırma değil mi? yanı başımızdaki Bulgaristan 8 MB kadar internet fiyatına 50 Mbite kadar internet verip üzerine birde telefon dakikaları vermiyor mu?Bizim ödediğimiz vergilerle her sene rahat bir afrika ülkesi kalkınırken doğru düzgün hizmet almak vatandaş olarak hak değil mi?.BÖzelelştirme şartnamesinde"her sene hızı 2 katına çıkarma zorunluluğu"hakkında bir ibare yokmydu?Peki empati yapmak gerekirse TTNET alt yapıyı her sene hızı 2 ye katlaaycak şekilde geliştiriyor mu? buna"vicdanınızla"EVET" diyebiliyormusunuz?

Peki ya TTNET CEO su ortaya çıkıp alt yapı kapasitesi tam olarak kullanılamadıgını 3de 1 oranında boş olduğunu söylemedi mi?
Benim BU ttnet olayında anladıgım tek şey varsa
[h=3]STOCKHOLM sentromu en yaygın toplum oldugumuzdur[/h]

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kacaksevgilim, boşver aldırma... Bunlar anlamazlar haktan hukuktan... Zaten firma ile ilgili açılan her "OLUMSUZ" konuya rahatsızlıklarını belli edip dalıveren belli aynı kişiler... Bu kişiler Özelleştirme Şartnamesinden, Dünya'nın en pahalı internet hizmetlerinden birinden, AKN'nin Dünya'daki emsal uygulanma şekillerinden anlamazlar. Anlayana "1" defa söylenir...

Ayrıca müşteriden her ay tahsil edilen 49-56-59 TL v.s. ile şimdiye kadar ne altyapılar oluşturulurdu ama neyse... Benden tavsiye, bulunduğunuz bölgede, binada v.s. Uydunet varsa bir dakika beklemeden hemen geçin. AKN'nin olmadığı tek servis sağlayıcı şuan... 3-5 megabit kullanırsınız ama en azından adam gibi kullanırsınız... İndirmelerinizi sınırlara takılmadan adam gibi yaparsınız hem de daha düşük fiyatlara...

Bu arada sitede 17.000 küsür imza olmuş sanırım, siteyi bende daha bugün öğrendim fakat ulaşımda DNS değiştirmediğinizde tuhaf bir şekilde sıkıntı yaşabiliyorsunuz. Umarım imza sayısı giderek artmaya başlarda şu malum AKN'lerini 1-2 megabit daha yükseltirler...

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
buraya imza atmadan önce hızım normalde
şimdi düştü
buradakileri tespit edip hızını mı düşürüyorlar :D
geri çekmek istiyorum imzamı

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bende Yakında Adsleleri iptal etcem.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Adam gibi hız düşürmeyen tek firma uydunet arkadaşlar. Evet hız düşünrmüyor ama 10 mbite 100 tl alıyor ayda bilginize.

Ben hala 1 mbit ttnetteyim :(

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Arkadaşlar internette rastladığım dünya genelindeki internet hız ve ücret istatistiklerini sizinle paylaşma konusunda çok kararsızım çünkü bu yorumları görünce ttnet'e neler söyleyebileceğinizi tahmin edebiliyorum :)
Herhalde bu hız ve ücret konusunda avrupa içinde sürünen sadece Türkiye ve :angry:İngiltere:angry:
Burada 'Hmm' isimli kullanıcı demiş ki: ''Güney Kore'de yaşıyorum ve internet hızım 100 mbps gerçekte 1 gb veriyi 2 dakikada indirebiliyorum ve aylık ödediğim abonelik ücreti 20 dolar. Avrupa'da kalmak bana çok rahatsızlık verdi çünkü internet hızı çok yavaş ve bağlantı hiç stabil değildi. Eğer bu durum güney korede olsa internet servis sağlayıcıları bütün müşterilerini kaybederdi yanlış anlamayın ama güney korede böyle hatta burada müşteri kaybetmemek için firmalar bedavaya elektrik süpürgesi ile
veriyorlar''
wq7Yi.png

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
1mbite düşürseler gene iyi , 0.17mbit hızım var , rezalet ötesi .

Forward

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Akk takıldığımda dizinin 5'de 1'inin dolması için 10 dk bekliyorum sürünüyoruz resmen.

Attım imzayı...

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bir imzada benden. Yeter artik illa uydunete mi gecelim 110 lira para mi verelim ?

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir imzada benden. Yeter artik illa uydunete mi gecelim 110 lira para mi verelim ?

Webkurum 100 TL ödemen gerekmiyor. 3 veya 5 Megabitlik tarifeye geçersin ama en önemlisi AKN'siz internet kullanırsın. 50 GB'yi aşıp interneti 1 Megabit veya daha da altıyla gezeceğine AKN'siz indirmeni de yapar videonu da izlersin. Şahsen bölgemde veya binamda Uydunet olsa 3 veya 5 Megabitlik bir bağlantı (Sınır olmadıktan sonra...) işimi çok rahat görür. Bunların 50 GB'leri yüzünden parasını ödediğim hizmeti 15 gündür kullanamıyorum. 2 GB kota kaldı, zaten ay sonu geldi, birkaç gün kaldı, aşmasın idare etsin diye gözünün içine bakıyorum. 2 Megabit'e düşse yine sesim çıkmayacak (Gerçi 2 de yetmez en az 2 buçuk felan olacak ki 2'yi rahat göresin, 1 dediklerinde 1'i göremiyorsun çünkü...) ama 1 Megabit nedir arkadaş? Hangi çağda yaşıyoruz? "1 Megabit'e düşüyor" dedikleri bağlantıyı da alamıyoruz zaten, genelde daha altı oluyor...

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Webkurum 100 TL ödemen gerekmiyor. 3 veya 5 Megabitlik tarifeye geçersin ama en önemlisi AKN'siz internet kullanırsın. 50 GB'yi aşıp interneti 1 Megabit veya daha da altıyla gezeceğine AKN'siz indirmeni de yapar videonu da izlersin. Şahsen bölgemde veya binamda Uydunet olsa 3 veya 5 Megabitlik bir bağlantı (Sınır olmadıktan sonra...) işimi çok rahat görür. Bunların 50 GB'leri yüzünden parasını ödediğim hizmeti 15 gündür kullanamıyorum. 2 GB kota kaldı, zaten ay sonu geldi, birkaç gün kaldı, aşmasın idare etsin diye gözünün içine bakıyorum. 2 Megabit'e düşse yine sesim çıkmayacak (Gerçi 2 de yetmez en az 2 buçuk felan olacak ki 2'yi rahat göresin, 1 dediklerinde 1'i göremiyorsun çünkü...) ama 1 Megabit nedir arkadaş? Hangi çağda yaşıyoruz? "1 Megabit'e düşüyor" dedikleri bağlantıyı da alamıyoruz zaten, genelde daha altı oluyor...
Galiba sözleşmemi bugün başlatmışım . Eve geldim download yaptım ve 6,550 hız aldım. Sppedtest yaptığımdada 6 küsür çıkıyor sanırım benim adil kullanım yenilenmiş.