Adblock Tehlikeli mi?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi
S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Adblock Tehlikeli mi?

İnternet sitelerindeki reklamları engelleme yazılımları olarak nitelendirilen Adblock, yeni bir tehlikenin ortaya çıkmasına çanak tuttu. Detaylar haberimizde.

Reaksiyon puanı
16,118
en iyisi Linux Mint 17.2 kullanmak onda bir şey olmaz adguard adblocker kullanın.

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Adblock kullanan kaldı mı hala ya? para karşılığı reklam kaynaklarını engelleme filtrelerinden kaldıran, parasını aldığı reklam kuruluşlarının reklamlarını göstermeye başlayan bu adamları kullanmayın. ghostery + ublock origin ikilisi her derde deva.

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Adblock kullanan kaldı mı hala ya? para karşılığı reklam kaynaklarını engelleme filtrelerinden kaldıran, parasını aldığı reklam kuruluşlarının reklamlarını göstermeye başlayan bu adamları kullanmayın. ghostery + ublock origin ikilisi her derde deva.
Aynen..

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
bir tıkla onlar da engelleniyor. Reklamları engellemesinler de para kazanalım diye yapıyorlar bunları.
Delinin biri kuyuya taş atıyor bunlar da sazan gibi atlıyor. Her şeye inanmayın öyle.
https://adblockplus.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=11648
Okuyun da öğrenin
http://security.stackexchange.com/questions/52361/is-adblock-plus-a-security-risk
FUD kampanyası bu. Adblock'a laf ettirmem o kadar.

foxxly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adblock + noscript kullanıyorum. adblocktan kaçanı noscript ile engelliyorum.

S

SDN Okurub

SDN Okuru
eğer js açığı varsa bu adblocktan bağımsız bir açık. adblockun tehlikesi gibi bir durum yok ortada. tecrübeli kullanıcılar için zaten sıkıntı oluşturacağını sanmıyorum acemi kullanıcılar için de adblock büyük oranda fayda sağlıyor. Reklamlı linkleri engellediği için kullanıcılar yanlış içerikleri indirmemiş oluyor.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
korkulacak bir şey yok

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Adblock, başka bir firmaya satıldığı için kullanmaktan vazgeçmiştim.

Sporcu T-shirt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adblock kullandım fakat bazı aksaklıklar yaşadım, tavsiye etmiyorum, açmak istediklerim şeyler açılmayabiliyor.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Adblock Plus kullanıyorum sıkıntı yok

kabus750

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence çok güzel bir program. youtubede ki videoların başında çıkan kısa reklam filmlerini bile engelliyor daha ne olsun.
adblock kullanmak tehlikeli falan değil. illaki sızan reklamlar vardır. Ama hepsinin sızmasından daha iyidir. en azından engelliyor çoğunu. hiç engellemesi daha zararlı.

donmezhasan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Reklam verenler için berbat bir uygulama. Bir araştırmada ilgimi çekmişti, neredeyse mobil üzerinden gelirlerde yarı yarıya düşüş olmuş. Düşünsenize büyük reklam yatırımlarındaki bu düşüşü.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ha bu arada ben de sevmiyorum gereksiz reklamları, hele ki videolar önündeki 5-20 sn.lik reklamları nefret ediyorum. Ama video ilgimi çekiyorsa malesef izliyorum . Sesini kısarak kendimi teselli etmeye çalışıyorum :)

Xkullanıcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Adblock Plus kullanıyorum sıkıntısı olmadı, sıkıntı yaşatmadı
- okay?

Son mesajlar