Acer VN-7 i5 vs. Lenovo Y50 70 i5???

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Daha önce bir konu açarak sizden tavsiye istemiştim sağolun yardımcı oldunuz baya. :)
Şimdi kafamda 2 model var sadece.
Biri Lenovo Y50-70 i5'li modeli http://www.vatanbilgisayar.com/leno...-28ghz-4gb-500gbsshd-156-2gb-w8-notebook.html
Diğeri ise Acer VN-7 i5'li modeli http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...tXYR8KbokRmWGwRxg_jkJkJSnqojhpy8nRRoCLFTw_wcB
İkisi de çok güzel cihazlar. LEnovonun ramde sıkıntısı var ama onu da aradaki fiyat farkıyla 8gb takviye yaparım herhalde. Bir de stoklarda sıkıntı var. Her yerde yok yani. Öte yandan VN-7 de çok iyi bir cihaz. Tasarımda biraz lenonun gerisinde kalsa da ikisi de hoş bence.
Siz hangisini alırdınız ve neden? Şimdiden teşekkürler.
Biraz çabuk cevap verebilirseniz sevinirim.
Eğer lenoyu bulabilirsem onu almayı düşünüyorum alamazsam da acer'a yönelmeyi düşünüyorum. 1 hafta içinde alacağım ve acer kampanyada o da bitmeden alabilirsem hoş olur. Ondan dolayı acil cevap verirseniz sevinirim. :)
:clap::clap::clap::clap::clap:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

up up up

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Lenovo nin ekranı gerçekten kötü , Acer ips ekran kullanmış arasında bariz fark var. Ayriyetten Acer in ısı değerleri daha iyi duruyor kağıt üstünde

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Lenovo nin ekranı gerçekten kötü , Acer ips ekran kullanmış arasında bariz fark var. Ayriyetten Acer in ısı değerleri daha iyi duruyor kağıt üstünde
Sonuç alarak acer'i almak daha mı mantıklı hocam? Bir de 8gb ram yeterli mi? Çünkü bunu 12ye yükseltmek lenovoyu 12ye yükseltmekle aynı masrafta. 4+4 yapmışlar maalesef

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Sonuç alarak acer'i almak daha mı mantıklı hocam? Bir de 8gb ram yeterli mi? Çünkü bunu 12ye yükseltmek lenovoyu 12ye yükseltmekle aynı masrafta. 4+4 yapmışlar maalesef
Acer daha mantıklı bana göre ama siz kullanıcı yorumlarını araştırın kronik bir sorunu olup olmadığına bakın yinede. 8 gb ram günümüz için yeterli düzeyde.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40

Remuszen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
lenovo nun sadece satışı çok o yuzden ıyı gıbı gelıyor bence "acer yada baska bışey alabılırsn"

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Acer'a biraz daha yaklaştım şimdi. Bir de verdiğim linkteki cihazla aynı kodlu bir acer meydan mediamarktta 2700 liraydı. Bu linktekinde touchpadde black edition çıkartması yok bir de ama aynı gibiler. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Hayatımda ilk defa Acer tavsiye ediyorum.

Cihaz gerçekten çok iyi, bir de bunun i7 işlemcili olanı var ki, onu da değerlendirebilirsin.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hayatımda ilk defa Acer tavsiye ediyorum.

Cihaz gerçekten çok iyi, bir de bunun i7 işlemcili olanı var ki, onu da değerlendirebilirsin.
Üstat i5'li beni keser yeter o kadarı. :) Olmadı vakit geçtikçe para biriktirip ram upgrade yaparım ama 3000'lere çıkamam. >Malum öğrenci adamım ve ailemi 3000'lere çıkaramam. Bana yeter diye düşünüyorum. Bir de hocam bunların black edition muhabbeti var ya onların touchpadinin sağ üst köşesinde el yazısıyla "black edition" yazıyor bu linktekinde yazmıyor. Ama model kodu aynı. Acaba fotoğrafta mı yok yoksa bir fark var mıdır? Bir de 200 lira daha ucuz. 2700 olsa belki bu kadar sıcak bakmam ama bu bilgisayara 2500 bence iyi bir fiyat.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ram yükseltme yapılır da tek kötü yanı HDD. Ram'den önce iyi bir SDD daha iyi olur. Tek eksiği SSD. Hiç olmazsa 7200rpm HDD olsaydı.

Ram yükseltme işini servise mi yaptıracaksınız? Kendiniz yapacaksanız biraz sıkıntılı haberiniz olsun. Tümleşik pil var cihazda. Pili çıkartamıyorsunuz. Yapısı diğer notebooklara göre farklı. Garanti dışı bırakmayın birde cihazı sakın.

Ama bu işlerden anlıyorsanız ''belli etmeden'' de kendiniz halledebilirsiniz. Videoları var.

Bu arada verdiğiniz linkte ram 1066 mhz olarak gözüküyor ama 1600 mhz diye biliyorum ben.

Black Edition ise her iki işlemcili modelde de var. Özetle Performansı arttırılmış modeller diyebiliriz. Haliyle fiyatı da artıyor. Tam olarak nasıl performansını arttırdıklarını bilmiyorum ama değişik özelliklere sahip. Sanırım SSD var, ve manuel fan kontrolü ile hem kasa içindeki tozu dışarı atıp temizleme, hemde ısınma durumunda hızlı bir soğutma sağlıyor. Notebook altına konulan soğutucuya ihtiyaç duymuyor. Tabii bunu pilde kullanırken yapmamak gerek :D Türkiye'de ise Black Edition bildiğim kadarı ile yok.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Ram yükseltme yapılır da tek kötü yanı HDD. Ram'den önce iyi bir SDD daha iyi olur. Tek eksiği SSD. Hiç olmazsa 7200rpm HDD olsaydı.

Ram yükseltme işini servise mi yaptıracaksınız? Kendiniz yapacaksanız biraz sıkıntılı haberiniz olsun. Tümleşik pil var cihazda. Pili çıkartamıyorsunuz. Yapısı diğer notebooklara göre farklı. Garanti dışı bırakmayın birde cihazı sakın.

Ama bu işlerden anlıyorsanız ''belli etmeden'' de kendiniz halledebilirsiniz. Videoları var.

Bu arada verdiğiniz linkte ram 1066 mhz olarak gözüküyor ama 1600 mhz diye biliyorum ben.

Black Edition ise her iki işlemcili modelde de var. Özetle Performansı arttırılmış modeller diyebiliriz. Haliyle fiyatı da artıyor. Tam olarak nasıl performansını arttırdıklarını bilmiyorum ama değişik özelliklere sahip. Sanırım SSD var, ve manuel fan kontrolü ile hem kasa içindeki tozu dışarı atıp temizleme, hemde ısınma durumunda hızlı bir soğutma sağlıyor. Notebook altına konulan soğutucuya ihtiyaç duymuyor. Tabii bunu pilde kullanırken yapmamak gerek :D Türkiye'de ise Black Edition bildiğim kadarı ile yok.
Türkiye ye ilk Black Edition geldi. Gold da black edition u inceledim değişik bir kasa yapısı vardı ama paneli gerçekten güzeldi

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
acerı alacak olursan ıcınde ayrıca ssd takabılmen ıcın yer var ben 128gb taktım pc acılıs suresı 3 sn yukarda arkadasında soyledıgı gıbı ramdan once ssd alman gerekır lenovo 15.6" sanırım 15.6" olanlarda harıcı takılacak yer olmuyor.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Türkiye ye ilk Black Edition geldi. Gold da black edition u inceledim değişik bir kasa yapısı vardı ama paneli gerçekten güzeldi

Şu anda yok galiba Türkiye'de. Kasa yapıları hepsinde aynı. Değişiklikler donanımda :D

acerı alacak olursan ıcınde ayrıca ssd takabılmen ıcın yer var ben 128gb taktım pc acılıs suresı 3 sn yukarda arkadasında soyledıgı gıbı ramdan once ssd alman gerekır lenovo 15.6" sanırım 15.6" olanlarda harıcı takılacak yer olmuyor.

Ne demiş atalarımız, 1 TB Harddisk'in olacağına 128 GB SSDisk'in olsun :D

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=159432]Click[/MENTION]xXx [MENTION=88665]bur[/MENTION]k.Click türkiyede black edition var. Bugün mediamarkt meydana gittim aynı ürün dediler ve etiket güncellenmedi diyip kampanya devam ettiği sürece mağazadan da 2500 liraya temin edebileceğimi belirttiler. Ve çok ilgili personellerdi vatan ve teknosadakiler bir havalara girmişlerdi ve hepsi bir markayı savunur gibiydi. MEsela vatandaki durup durup ben olsam asus alırdım diyordu tenosadaki de lenovo alırdım diyordu sinirimi bozuyordu.
NEyse black edition meydan'da var ve şu an %99 onu alacağım gibi gözüküyor.
Aldığımda buraya yazarım ya da başka bir ürüne son anda karar verirsem yine yazarım. Hepinize yorumlarınız için teşekkürler. :)

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
[MENTION=159432]Click[/MENTION]xXx [MENTION=88665]bur[/MENTION]k.Click türkiyede black edition var. Bugün mediamarkt meydana gittim aynı ürün dediler ve etiket güncellenmedi diyip kampanya devam ettiği sürece mağazadan da 2500 liraya temin edebileceğimi belirttiler. Ve çok ilgili personellerdi vatan ve teknosadakiler bir havalara girmişlerdi ve hepsi bir markayı savunur gibiydi. MEsela vatandaki durup durup ben olsam asus alırdım diyordu tenosadaki de lenovo alırdım diyordu sinirimi bozuyordu.
NEyse black edition meydan'da var ve şu an %99 onu alacağım gibi gözüküyor.
Aldığımda buraya yazarım ya da başka bir ürüne son anda karar verirsem yine yazarım. Hepinize yorumlarınız için teşekkürler. :)
Mağazalarda bulunanların hepsi satış danışmanı olmuyor maalesef. Bazı markaların kendi elemanları oluyor ki bence onlara denk gelmişsiniz

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Mağazalarda bulunanların hepsi satış danışmanı olmuyor maalesef. Bazı markaların kendi elemanları oluyor ki bence onlara denk gelmişsiniz
Olabilir. Çok saçma bir tutumları var ama. Sanki (misal) Asus'un her modeli diğer markaların her modelini tokatlıyormuş gibi konuşuyorlar :D

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Mağazadan elden alınca da hediye çeki veriyorlar mı?

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Mağazadan elden alınca da hediye çeki veriyorlar mı?
Aaa hocam 250 lira çeki farketmedim valla. İyi hatırlattın. En kısa zamanda gittiğimde soracağım. Vermiyorlarsa internetten söylerim. Malum 250 lira az para değil. O paraya mouse çanta vs. alınır. Sağolasın hatırlattığın için

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Aaa hocam 250 lira çeki farketmedim valla. İyi hatırlattın. En kısa zamanda gittiğimde soracağım. Vermiyorlarsa internetten söylerim. Malum 250 lira az para değil. O paraya mouse çanta vs. alınır. Sağolasın hatırlattığın için

Tahmin etmiştim :D Hiç bahsi geçmedi çünkü...

Hediye çeki tek bir kod şeklinde, 14 aralıkta aktif edilecek, mail ile bildirilecek ve sadece internet üzerinden alışverişte kullanılabilecekmiş. 250 tl lik mouse çanta almayacaksın herhalde. SSD al SSD :D

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tahmin etmiştim :D Hiç bahsi geçmedi çünkü...

Hediye çeki tek bir kod şeklinde, 14 aralıkta aktif edilecek, mail ile bildirilecek ve sadece internet üzerinden alışverişte kullanılabilecekmiş. 250 tl lik mouse çanta almayacaksın herhalde. SSD al SSD :D

Bugün mediamarkta gidiyorum. Sorarım onlara da. Eğer elden alınca da hrdiye çeki veriliyorsa hediye çekini internetten kullanırım sorun yok. Ve hocam ssd cidden gerekli midir yaw? :(

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Bugün mediamarkta gidiyorum. Sorarım onlara da. Eğer elden alınca da hrdiye çeki veriliyorsa hediye çekini internetten kullanırım sorun yok. Ve hocam ssd cidden gerekli midir yaw? :(
SSD yi ihtiyaç duymaya bilirsin kişiden kişiye değişir. HDD kullanıyorum şuan ileride SSD almayı planlıyorum ama depolama alanimdan da ödünç vermek istemiyorum benim için 1 tb lik hdd yi çıkartıp onu sürekli yanımda taşıyıp 128 gb SSD mantıklı gelmiyor. 1 tb SSD alıp öyle takmayı düşünüyorum. Şuan bile 10 saniyede açılıyor pc. Tamamen ihtiyaca bağlı kendini gerekli diye sartlandirma. Birde şöyle bir noktası var asus ta SSD taktın diyelim bunu asus servisi bile yapsa SSD den kaynaklı bir sorun olursa asus servisi garanti kapsamında olmadığını belirtiyor, Acer de durum böyle olabilir.

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
SSD yi ihtiyaç duymaya bilirsin kişiden kişiye değişir. HDD kullanıyorum şuan ileride SSD almayı planlıyorum ama depolama alanimdan da ödünç vermek istemiyorum benim için 1 tb lik hdd yi çıkartıp onu sürekli yanımda taşıyıp 128 gb SSD mantıklı gelmiyor. 1 tb SSD alıp öyle takmayı düşünüyorum. Şuan bile 10 saniyede açılıyor pc. Tamamen ihtiyaca bağlı kendini gerekli diye sartlandirma. Birde şöyle bir noktası var asus ta SSD taktın diyelim bunu asus servisi bile yapsa SSD den kaynaklı bir sorun olursa asus servisi garanti kapsamında olmadığını belirtiyor, Acer de durum böyle olabilir.
Teşekkürler. Laptobu almadan önce internetten garanti belgesi ve kullanma kılavuzunun pdf'ini indirip okumakta fayda var

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
İyi de [MENTION=213937]bugrabugra001[/MENTION] ne demiş bak.

''acerı alacak olursan ıcınde ayrıca ssd takabılmen ıcın yer var ben 128gb taktım pc acılıs suresı 3 sn''

Ben de SSD için ayrı boş bir yer var diye biliyorum. Yok mu? Kafam karıştı iyice... :D

1TB HDD kalsın zaten niye çıkarıyosun ki :D Hibrid kullan. Performanslı, hızlı açılsın, çalışsın istediğin programları, işletim sistemini SSD'ye diğer foto video vs herşeyi HDD ye...

Ram arttırmaktansa SSD'ye öncelik ver yani. Ram'i arttırma demiyorum, hobi olarak yine arttır :D

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
İyi de [MENTION=213937]bugrabugra001[/MENTION] ne demiş bak.

''acerı alacak olursan ıcınde ayrıca ssd takabılmen ıcın yer var ben 128gb taktım pc acılıs suresı 3 sn''

Ben de SSD için ayrı boş bir yer var diye biliyorum. Yok mu? Kafam karıştı iyice... :D

1TB HDD kalsın zaten niye çıkarıyosun ki :D Hibrid kullan. Performanslı, hızlı açılsın, çalışsın istediğin programları, işletim sistemini SSD'ye diğer foto video vs herşeyi HDD ye...

Ram arttırmaktansa SSD'ye öncelik ver yani. Ram'i arttırma demiyorum, hobi olarak yine arttır :D
Kusura bakmayın benim aklım asus a gitti. Acer da boş msata var. 128 takip sistem ve bir kaç oyun kurula bilir.

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İyi de @bugrabugra001 ne demiş bak.

yanlıs anlasılma oldu heralde acerde (17" oldugundan) 2 tane hdd takma yerı var hem 1tb hem 128ssd pc ıcınde mıs gbı ama dıger(15.6" olanda)mecbur ıcındekını sokup 128gb kalıosun oda sıkıntı oluyor.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27

SSD bir çok kişiye göre gayet keyfidir. Ama bazı performanslı, hızlı, güçlü sisteme ihtiyaç duyan kullanıcılar için mecburiyettir. Almak zorunda değilsin tabi ki. Sistem bu haliyle de gayet güzel çalışır.

Ram yükseltme ile alacağın fayda ve SSD takarak alacağın fayda arasındaki farktan bahsediyorum.

Olmazsa olmaz değil, olsa güzel olur sadece :D

yanlıs anlasılma oldu heralde acerde (17" oldugundan) 2 tane hdd takma yerı var hem 1tb hem 128ssd pc ıcınde mıs gbı ama dıger(15.6" olanda)mecbur ıcındekını sokup 128gb kalıosun oda sıkıntı oluyor.

17 '' olanı konuşuyoruz zaten 15'' karıştırma hiç. Kafamız karıştı iyice.

17'' Msata slotu var boş. Minnacık bir şey zaten. Bahsettiğiniz SSD bu mu?

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
SSD'ye şimdilik para yok zaten. İlerleyen dönemlerde kısmetse :)
Bir de aksesuar danışacağım sizden mouse olarak öneriniz var mı 50 60 liraya kadar çıkarım. Logitech m175 ve m180 midir nedir onlar hoş geldi fiyat da ucuz ama bir de büyük bir şey istiyorum kablosuz. Trus'ın falan var mouse'u uygun fiyata. Onlar iyi midir çünkü logininkiler epey pahalı

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
mousu benım gıbı cs vb. oyun oynuyosan ebayde 50 tl ye steelserıes kınzu v2 alabılırsın

ardalia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu hediyr çeki hangi mağazadan veriliyor.
Hala geçerliliği varmı.

Birde ben vn7 791g-78m4 versiyonunu alıcam bu versiyonlarda m.2 slotu varmıdır