Access point yardım

Bu konuyu okuyanlar

By_BoZo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim yardım için konuyu nereye açmam gerektiğini bilmediğimden buraya açtım superonline geçiş yaptım ve huawei hg 552d modem elime ulaştı eski modemim olan zyxel p-660hn-f1z olan modemimi acces point olarak kullanmak istiyorum araştırdım zyxel modemin acces point olarak kullnılabilceğini gördüm yalnız ikisi arasındaki bağlantı ve ayarları nasıl yapacağım yardımlarınızı bekliyorum moderatör arkadaşlardanda özür diliyorum konuyu yanlış yere açmış olabilirm :(

By_BoZo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konuyu yanlış yere açtığım içinmi cevap veren olmadı acaba arkadaşlar yardım bekliyorum

By_BoZo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
maşallah bu forumda ilk defa böle bişeyle karşılaşıyorum hiçmi kimsenin bilgisi yok bu konu hakkında

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Öncelikle Zyxel modemini bilgisayarına direkt kabloyla bağla ve diğer ağ bağlantılarını tamamen çıkar. Sadece bilgisayar ve Zyxel olsun bağlı olan. Sonra 192.168.1.1 adresinden Zyxel modeminin ara yüzüne gir. Şu anda önümde ekranı açık olmadığı için isimleriyle anlatacağım. Öncelikle Wireless ismini ve şifresini ayarla, hepsinden önce. Sonra tüm güvenlik duvarlarını kapat, çünkü o işi modem yapacak. Yani SPI ve Firewall kapalı olsun. WAN ayarlarında bağlantı tipi olarak şu anda PPoE seçilidir. Eğer seçenekler arasında DHCP varsa DHCP'yi, Dynamic IP varsa Dynamic IP'yi seç. Sonra LAN ayarlarından modemin IP adresini 192.168.1.254 olarak değiştir, kayıt tuşuna basmadan aynı sayfada DHCP sunucusunu kapat. Modemini yeniden başlat. Şimdi Zyxel'in kablosunu bilgisayardan çıkar ve Huawei'ye bağla. Yeni access pointin hayırlı olsun. :)

By_BoZo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki iki modem arasındaki bağlantıyı kabloylamı yapıcam yardımların için teşekkürler :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Evet, tüm ayarlamalar bittikten sonra, Zyxel'in herhangi bir portu ile Huawei'nin herhangi bir portunu birbirine kabloyla bağlayacaksın. Cihazların ikisi de modem olduğu için, kablo ile bağlamaktan başka çare yoktur. Eğer birisi repeater özelliğine sahip olsaydı kablosuz da yapabilirdin bu işlemi. Fakat söylediğin cihazların ikisinde de repeater özelliği yok; olsaydı bile kabloyla bağlamak daha verimli olurdu.

connaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ister kablo ile ister kablosuz birbirine bağlayabilirsin sana kalmış kabloosuz bağlamak istersen wds yapacaksın

baha66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben de aynı şekilde yapmak istiyorum yalnız benim modemin biri rt205 air ties. lütfen yardım eder misiniz. kablosuz bağlantı yapmak istiyorum. çok uğraştım ama olmadı. yardımlarınızı bekliyorum lütfen.

Unique111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zyxel modem diğer modemden sinyali kablosuz olarak alamaz. İki modem arasında kablo olmak zorundadır. Yapılacak işlemler şu şekilde kardeşim ;
1- 192.168.1.1 üzerinden modem arayüzüne bağlan
2- Sol taraftaki menülerden ağ - geniş alan ağına tıkla
3- Mod menüsünü : '' Köprü '' olarak değiştir ve en alttan uygula butonuna bas.
4- Sol taraftaki menülerden ağ - kablosuz ağa gir, kablosuz ağa yeni bir isim ve şifre belirle, güvenlik modu wpa2- psk olsun, en alttan uygula butonuna bas.
5- Sol taraftaki menülerden ağ - yerel alan ağına gir, dhcp sunucusunu devredışı bırak ve uygula.

Diğer modemden gelen ethernet kablosunu Zyxel modemin lan portlarından herhangi birine takarak köprü modunda kullanabilirsin.