Abbastan Rum halkının mücadelesine destek

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Abbas�tan Rum halkının �mücadelesine� destek
SEFA KARAHASAN Lefkoşa
güncellenme zamanı 10.7.2009

Filistinli liderin ziyareti sırasında verdiği mesajlar, Türkiye’ye karşı Filistin tarafının Rumlara destek verdiği şeklinde yorumlandı

Resmi bir ziyaret için Kıbrıs Rum kesiminde bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Rum lider Dimitris Hristofyas dün yaptıkları görüşmenin ardından düzenledikleri ortak basın toplantısında birbirlerine karşılıklı destek beyanında bulundu. İki liderin verdiği sıcak mesajlar Rum basınında, “Filistin, Kıbrıs Rum yönetimini Türk işgalinin sona ermesi için destekliyor” şeklinde yorumlandı.
Basın toplantısında Hristofyas, Filistin Yönetimi’nin Rum halkının “mücadelesine” verdiği destekten ve Rum yönetiminin tezlerini İslam Konferansı Örgütü’nde gündeme getirmesinden dolayı Abbas’a teşekkür etti.
AB içinde Filistinli “kardeşlerinin” davasını her zaman yapıcı şekilde desteklediğini ve desteklemeye devam edeceğini ifade eden Hristofyas, Güney Kıbrıs’ın kısa süre önce Ramallah’ta temsilcilik açma kararı aldığını ve çok yakında da Filistin’le ekonomi, turizm ve eğitim alanlarında ikili anlaşmaların ilan edileceğini açıkladı. Abbas da Rum Yönetimi’nin Ramallah’ta temsilcilik açma kararından memnun olduklarını söyledi.
Rum basını, iki liderin birbirlerine verdikleri sıcak mesajları “Rum Yönetimi Türklerin, Filistinse İsrail’in işgaline son verilmesi için birbirini karşılıklı destekliyor” sözleriyle değerlendirdi. Rum Fileleftheros gazetesi de, “Endişe ve tedirginlikler ortak. Kıbrıs ve Filistin, bütün alanlarda karşılıklı destek konusunda anlaştı” ifadelerini kullandı

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
buraya yazmıştım değiştirilmiş polemik yaratır diye sanırsam :D ki haklılarda ama van minitçiler ne diyor şimdi çok merak ediyorum... birde azrt zurt ahebrleri manşet yapan gazateler bunu sakladılar ya başka da bşiy demiyorum..(vatanda yayınlandıktan yarım saat sonra haber kaldırıldı :S nedenini bilmiyorum ama hala sinir oluyorum ve haberi sadece milliyette buldum tekrar..)

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
sen gazetelerden takip etmeyi bırak aç adam akıllı bir haber kanalı, zaten canlı yayınları ortak veriyorlar,dün açıklandı böyle bir beyanatın olmadığı,rum basının olayı bu şekilde yorumladığını sen kalkmış sadece milliyette var diyosun milliyet te rum basını gibi yorumlamış ozaman

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Rumların Türk halkının keyfini kaçırtma çabalarından biri. Kendi kendilerine gelin güvey oldular ve tabiiki yalanlarıyla buna katkıda bulunan doğan medyasıda hemen zıpladı.

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu haber tekzip edileli epey oldu, lütfen gündemi iyi takip edip öyle konu açalım. saygılar.