9.sınıfta hiçbir şey anlamıyorum

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Arkadaşlar uzaktan eğitimden hiçbir şey anlamıyorum 9.sınıfa geçtim ama hiçbir konuyu bilmiyorum bütün derslere katıldığım halde anlamıyorum sizce bu yıl okul olur mu? Okulda kalır mıyım? Dersi anlamak için ne yapmalıyım? Normalde okulda anlıyorum ama uzaktan eğitim olunca tek birşey bile hatırlamıyorum

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,191
Dikkatini toplayamıyorsun bence

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Dikkatini toplayamıyorsun bence
dikkatimi nasıl toplayabilirim,bir yöntemi var mıdır? Aslında eskiden daldığım oluyordu fakat en fazla 5 dakika sürüyordu bu sefer ders bitene kadar dalmış oluyorum

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518
Uzaktan eğitimden verim alamaman normal, hiç alamaman biraz tuhaf. Dikkatli dinliyor musun? Kafan başka yerlerde olabilir. Bir olaya üzülmüş olabilirsin. Bunu tespit edip kendine çözüm arayabilirsin. İnternetden konu anlatımları izle. Bir konu anlatımlı kaynak alıp oradan çalış. Bir de üstüne soru çöz, o zaman da anlamazsan öğretmenlerine durumu izah et.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Acıklama yaptı diye biliyorum mili eğitim kosulsuz sartz bi üst sınıfa gecirilecek diye ögrencilr siz yinede anlamaya clısın

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Uzaktan eğitimden verim alamaman normal, hiç alamaman biraz tuhaf. Dikkatli dinliyor musun? Kafan başka yerlerde olabilir. Bir olaya üzülmüş olabilirsin. Bunu tespit edip kendine çözüm arayabilirsin. İnternetden konu anlatımları izle. Bir konu anlatımlı kaynak alıp oradan çalış. Bir de üstüne soru çöz, o zaman da anlamazsan öğretmenlerine durumu izah et.
Çok dikkatli dinlediğim söylenemez ama başka işlerle uğraşmıyorum bazen bazı dersler full dalıyorum konu anlatım dinlemeyip test çözmeyi deniyecegim mesajın için teşekkür ederim

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Ben 10. Sınıfa gidiyorum ve 9. Sınıf konularının çok da zor olmadığını düşünüyorum. Bence dikkatini derse veremiyorsun bende veremiyorum. İnşallah yakın zamanda okullar açılır.

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Acıklama yaptı diye biliyorum mili eğitim kosulsuz sartz bi üst sınıfa gecirilecek diye ögrencilr siz yinede anlamaya clısın
Açiklama doğru ise biraz da olsa içimi rahatlattı ben en iyisi elimden geldiği kadar dersleri tutmaya çalışayım teşekkürler bilgi için ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518
Ben 10. Sınıfa gidiyorum ve 9. Sınıf konularının çok da zor olmadığını düşünüyorum. Bence dikkatini derse veremiyorsun bende veremiyorum. İnşallah yakın zamanda okullar açılır.
Zorluk kısmı kişiden kişiye değişir. Dikkat verememiniz normal. Sonuçta bir ekrandan anlamaya çalışıyorsunuz.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
Açiklama doğru ise biraz da olsa içimi rahatlattı ben en iyisi elimden geldiği kadar dersleri tutmaya çalışayım teşekkürler bilgi için ?
Anlamadığını öğretmenine bildir eminim sana yardımcı olacaktır,bende de aynı durum oldu gidip müdür yardımcısı anlattım sağolsun çok yardımcı olmuştu

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
İnşallah mesela fizikte hiçbir şey bilmediğim için hoca ödev verince değişik terimler çıkınca bir garipsiyorum

Anlamadığını öğretmenine bildir eminim sana yardımcı olacaktır,bende de aynı durum oldu gidip müdür yardımcısı anlattım sağolsun çok yardımcı olmuştu

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
İnşallah mesela fizikte hiçbir şey bilmediğim için hoca ödev verince değişik terimler çıkınca bir garipsiyorum

Tamam sınıf hocamıza belirtmeyi deniyicegim teşekkürler mesajın için ?

Tamam sınıf hocamıza belirtmeyi deniyicegim teşekkürler mesajın için ?
Rica ederim ☺️

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Telefon eski o yüzden mesajları birden fazla kez atıyor herkesten özür dilerim

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar uzaktan eğitimden hiçbir şey anlamıyorum 9.sınıfa geçtim ama hiçbir konuyu bilmiyorum bütün derslere katıldığım halde anlamıyorum sizce bu yıl okul olur mu? Okulda kalır mıyım? Dersi anlamak için ne yapmalıyım? Normalde okulda anlıyorum ama uzaktan eğitim olunca tek birşey bile hatırlamıyorum
Uzaktan eğitimden anlamak zor okul ortamı gibi hiçbir türlü olmuyor

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
Senden kaynaklı değil mesaj gitmiyor gibi gözküyor sende iki defa tıklıyorsun ama Aslında sayfayı yenilersen gideceğini göreceksin bu hata kısa zamanda ortadan kalkacaktır ?

Senden kaynaklı değil mesaj gitmiyor gibi gözküyor sende iki defa tıklıyorsun ama Aslında sayfayı yenilersen gideceğini göreceksin bu hata kısa zamanda ortadan kalkacaktır ?

Kaçıncı sınıfa gidiyorsun
sizi ne denli ilgilendirir

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Uzaktan eğitimden anlamak zor okul ortamı gibi hiçbir türlü olmuyor
Orası öyle okulun yeri doldurulamiyor yanlış hatırlamıyorsam dünyanın en iyi 2.ci uzaktan eğitim ülkesiyiz ama eba çöküyor, hocayı dersten atıyor gibi sorunlar çıkıyor keşke en yakın zamanda okullar açılsa :)

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Lise dönemin de en kolay sınıf 9dur. Uzaktan eğitimden çoğu kişi birşey anlamadığını söylüyor zaten.

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544

sizi ne denli ilgilendirir
Neden ki kötü bir şey mi söyledim eğer söylediysem hatamın ne olduğunu anlatın ki bir daha söylemiyeyim.

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Lise dönemin de en kolay sınıf 9dur. Uzaktan eğitimden çoğu kişi birşey anlamadığını söylüyor zaten.
Ben yeni terimler gördüğüm için bana çok karmaşık geliyor acaba bunun sorunu 8.sinifin 2.donemini görmediğim için mi? Koronadan dolayı 8.sinif 2.donem konularının hiçbirine bakmadım sizce geriye dönmeli miyim?

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Ben yeni terimler gördüğüm için bana çok karmaşık geliyor acaba bunun sorunu 8.sinifin 2.donemini görmediğim için mi? Koronadan dolayı 8.sinif 2.donem konularının hiçbirine bakmadım sizce geriye dönmeli miyim?
Vektörelden , skalerden felan mı bahsediyorsun

Eğer bu gibi şeylerden bahsediyorsan kafanı takma istesende istemesende öğreniyorsun

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Vektörelden , skalerden felan mı bahsediyorsun

Eğer bu gibi şeylerden bahsediyorsan kafanı takma istesende istemesende öğreniyorsun
Tamam o zaman başka bir sorunum yok hepinize teşekkür ederim iyi günler dilerim :)

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Zannetmiyorum, takma kafayı uzaktan eğitimde birşey anlamak mümkün değil, misal yüzyüze işlediğim dersi dinleyip kesinlikle Hiç çalışmadan 70 alabiliyordum, uzaktan eğitimden birşey anlamak gerçekten güç. Pingler kesintiler vs.

Proy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Zannetmiyorum, takma kafayı uzaktan eğitimde birşey anlamak mümkün değil, misal yüzyüze işlediğim dersi dinleyip kesinlikle Hiç çalışmadan 70 alabiliyordum, uzaktan eğitimden birşey anlamak gerçekten güç. Pingler kesintiler vs.
Cidden öyle koronadan dolayı çok etkilendik yüz yüzede tekte anladığım dersi sanalda 3 kere izleyince anca anlıyorum

Bunlar daha birşey değil zaten fizik bir çok kişi için kolay bir ders değil (yani arkadaşlarım öyle söylüyor)
:D o zaman içim rahatladı sizede iyi geceler