8.nesil işlemciler

yunusemre2015

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba şimdi intel 8.nesil işlemcilerinde 3. nesil yani 1155 pin olacağını duymuştum bu doğrumudur ? benim h61m-k anakartım var 8. nesil işlemciler cıkdığında ben buna 8.nesil işlemci takabilirmiyim asus bios update falan yayınlarmı ? pc satmayı düşünüyorum ama 8. nesil desteklerse benim emektar anakartı boşuna satmayım :)

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
İntel genellikle soket tipini değiştiriyor. Muhtemelen yine değiştirecektir :)

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
8. Nesil islemciler yil sonuna dogru cikacak. Adi da Coffee Lake

Reaksiyon puanı
16,125
birde bakmışsınız bazı intel 8.nesiller onboard geliyor... mobile inteller de bga ya...

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Öyle bir şey olamaz. Niye ? Benim işlemcim 1155 soket ama 7 yıllık makine. Ne yani ? Benim makineyle aynı soketi mi kullanacaklar ? 155'dir o :D Şaka bir yana sürekli soket değiştiriyorlar her nesilde. Böylece geri dönük uyumluluk kavramını yok edip yeni ürünleri satın almaya zorlamaya çalışıyorlar. Yeni anakart alıp işlemciyi daha sonra almamı istemezler sanırım ? :D

Reaksiyon puanı
16,125
yakında ucuz modelleri bga anakarta gömüm onunla satıp köşe yapıcaklar notebooklarda yapıyor 6.nesil u sersinden beri ve 7.nesil hqlar bga...

yunusemre2015

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle bir şey olamaz. Niye ? Benim işlemcim 1155 soket ama 7 yıllık makine. Ne yani ? Benim makineyle aynı soketi mi kullanacaklar ? 155'dir o :D Şaka bir yana sürekli soket değiştiriyorlar her nesilde. Böylece geri dönük uyumluluk kavramını yok edip yeni ürünleri satın almaya zorlamaya çalışıyorlar. Yeni anakart alıp işlemciyi daha sonra almamı istemezler sanırım ? :D
niye böyle bişey yapıyorlar bi türlü anlamıyorum 2 nesil geçiyor adamlar 1 pin ekliyor 2 pin çıkarıyor milleti pc değiştirmek için bi sürü masafa sokuyor

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
yakında ucuz modelleri bga anakarta gömüm onunla satıp köşe yapıcaklar notebooklarda yapıyor 6.nesil u sersinden beri ve 7.nesil hqlar bga...
Bence en iyisi de o. CPU tak çıkar uğraşmayız. Ayrıca dürüst olalım kaç yılda bir CPU değişiyorsun ? Alırken istediğin işlemci gömülü gelen kartı al :D Böylece hem PC toplamayı herkesin bir kaç parçayı birbirine bağlayarak yapabileceği basit bir şeye indirgememiz gerektiğini düşünüyorum. PSU'nun vs çok kablosu var. Minik, kolay kurulabilir ve tak çalıştır parçalı PC'ler olmalı. Bir PC'deki bir donanımı değiştirmek için masaya yatırmak değil, olduğu yerde donanımı takıp düğmesine takmak yeterli olmalı. Dediğin gibi olursa şu ankinden farklı olmaz :D