6S 64 GB kullanıyorum, 7Plus vs 8Plus hangisini önerirsiniz?

Carpatia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize Merhaba.
Uzun süre Android kullanarak İOS'a geçmiştim. Şahsi görüşüme göre android kullandığım yıllarda kendime büyük bir kötülük yapmışım gibi düşündüm. Aldığım telefonun 7-8 ay sonra değerinin piyasada çok aşağılara düşmesi uygulamalarda sürekli sıkıntılar yaşamam gibi. İOS ile mutluyum çok fazla özgür olmasam da.

Sizlere bugün bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Şu an Iphone 6S 64gb telefon kullanıyorum. Telefonumun 10 ay daha garantisi var. Kasasında hiçbir çizik, hata yok. Ve son zamanlarda İOS 11 güncellemeriyle birlikte telefonda yavaştan donma başladı. Aşırı değil ama canımı sıkıyor. Bu telefonu satma zamanı geldi ve bunu sattıktan sonra asıl mesele başlıyor. Iphone X alabilecek bütçem maalesef yok. Onu anca ABD'ye giden arkadaşım olduğunda alırım. Büyük telefon kullanmayı seviyorum. Iphone 7 Plus ve Iphone 8 Plus arasındayım. Fiyat bakımından birini 3.700TL ye buldum diğeri ise 4.400TL. Sizce 700 tl daha fazla verip I8plus almaya değer mi? Bütçe olarak bu aralar çok fazla açılmak istemiyorum. Tasarımda I8 arkası cam olması gibi bir farkı var sadece diğer donanımsal özelliklerde fazla bir fark yok aşağı yukarı aynı. Ve telefona kılıf takarak kullanıyorum arkasının cam olması benim için fazla önem arz etmiyor. İki model arasında kısa ve uzun vadede ne gibi farklılıklarla karşılaşırım? Önerilerinizi ve düşüncelerinizi merakla bekliyorum.
İyi forumlar.
Saygılar.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
1 sene ömür farkı olur belki.
Arada bir de 4k 60 FPS farkı var.
7 Plus'un kaderi de 6s ile aynı iOS 12-13de donma yaşamak. Yaşamayayim böyle şeyler diyorsanız. Stabil güçlü bir Android alacaksınız. Xz premium OnePlus 5t vb gibi cihazlar şahsen. XZP bence bu ikiliden daha iyi.

Bu ikiliye dönersek üstte dediğim iki sebep dışında bariz fark yok. Ona göre seçim yapın.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Daha uzun ömür ve daha iyi batarya için 8 plus

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Uzun süre Android kullanarak İOS'a geçmiştim. Şahsi görüşüme göre android kullandığım yıllarda kendime büyük bir kötülük yapmışım gibi düşündüm. Aldığım telefonun 7-8 ay sonra değerinin piyasada çok aşağılara düşmesi uygulamalarda sürekli sıkıntılar yaşamam gibi. İOS ile mutluyum çok fazla özgür olmasam da.

Sizlere bugün bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Şu an Iphone 6S 64gb telefon kullanıyorum. Telefonumun 10 ay daha garantisi var. Kasasında hiçbir çizik, hata yok. Ve son zamanlarda İOS 11 güncellemeriyle birlikte telefonda yavaştan donma başladı. Aşırı değil ama canımı sıkıyor. Bu telefonu satma zamanı geldi ve bunu sattıktan sonra asıl mesele başlıyor. Iphone X alabilecek bütçem maalesef yok. Onu anca ABD'ye giden arkadaşım olduğunda alırım. Büyük telefon kullanmayı seviyorum. Iphone 7 Plus ve Iphone 8 Plus arasındayım. Fiyat bakımından birini 3.700TL ye buldum diğeri ise 4.400TL. Sizce 700 tl daha fazla verip I8plus almaya değer mi? Bütçe olarak bu aralar çok fazla açılmak istemiyorum. Tasarımda I8 arkası cam olması gibi bir farkı var sadece diğer donanımsal özelliklerde fazla bir fark yok aşağı yukarı aynı. Ve telefona kılıf takarak kullanıyorum arkasının cam olması benim için fazla önem arz etmiyor. İki model arasında kısa ve uzun vadede ne gibi farklılıklarla karşılaşırım? Önerilerinizi ve düşüncelerinizi merakla bekliyorum.
İyi forumlar.
Saygılar.
İphone 8 pulüs almak daha mantıklı

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
iPhone X almak gibi bi düşüncen var sanırım imkanın olursa. Bu nedenle i7 plus al derim. Güncellemelerini itunes üzerinden yap şuan ben kullanıyorum donması kasması takılması yok. İmkanın oluncada iX alırsın. Androidten kurtulmuş olmana sevindim. Evet prof olarak yazılım ile ilgilenenler için değil ama diğerlerinede androidten kurtulmaları için dua ediyorum :D

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098

İyi forumlar.
Saygılar.
Bence arada ki farka değer 8 plus öneririm

Carpatia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1 sene ömür farkı olur belki.
Arada bir de 4k 60 FPS farkı var.
7 Plus'un kaderi de 6s ile aynı iOS 12-13de donma yaşamak. Yaşamayayim böyle şeyler diyorsanız. Stabil güçlü bir Android alacaksınız. Xz premium OnePlus 5t vb gibi cihazlar şahsen. XZP bence bu ikiliden daha iyi.

Bu ikiliye dönersek üstte dediğim iki sebep dışında bariz fark yok. Ona göre seçim yapın.

Cevap verdiğiniz çok teşekkür ederim Murat Bey. Dikkate alıcam bunları.
--- Gönderi Güncellendi ---
Daha uzun ömür ve daha iyi batarya için 8 plus
Öneriniz için çok teşekkür ederim.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Buradakilere aldırma kardeşim ip8plus ile ip7 plusun hiçbir farkı yok.700 TL'ye değmez.

Carpatia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone X almak gibi bi düşüncen var sanırım imkanın olursa. Bu nedenle i7 plus al derim. Güncellemelerini itunes üzerinden yap şuan ben kullanıyorum donması kasması takılması yok. İmkanın oluncada iX alırsın. Androidten kurtulmuş olmana sevindim. Evet prof olarak yazılım ile ilgilenenler için değil ama diğerlerinede androidten kurtulmaları için dua ediyorum :D

Iphone X arkadaşım aldı. Telefonu uzun süre inceledim, çok hoşuma gitti. Iphone X alacaklar şu an piyasadan gelecek şikayetleri takip ediyor. Kronik sorunları olmazsa parası olanlar direk gidip alacaklar. Bütçem el verseydi bende gidip alırdım. Ama gerçekten Türkiye şartlarında telefon çok pahalı. ABD'ye gidecek bir arkadaşım var ama tarihi henüz belli değil. Ben gelirken ABD'den sana getiririm paranı hesabıma aktar yeter dedi. Sorun şu gideceği tarih belli değil. Yurtdışı daha ucuza denk geliyor 2.100TL gibi fark var X'i düşündüğümüzde.

Iphone 7 Plus kullanıyormuşsunuz. Gerçekten çok güzel telefon 32gb hafızalısı bana tam yeter. 8Plus ile aralarında da 700TL fark var. Bu farkın amacını hala anlayabilmiş bile değilim. Kara kara düşünüyordum karar veremedim. Forumda ki sizlerin bilgisine güvenmek için hemen hesap açıp danışmak istedim.
İşlemci farkı ve 4K 60FPS farkları var.8 Plus almalısın.

İrfan Bey cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Siz neden 8Plus almamı öneriyorsunuz, biraz açabilir misiniz.
Buradakilere aldırma kardeşim ip8plus ile ip7 plusun hiçbir farkı yok.700 TL'ye değmez.

İnanır mısınız bunu teknolojiyi takip eden Iphone ürünlerini ezbere bilen herkesten duyuyorum. Paran bolsa 8 al son sürüm kullanmış olursun ama fazla bütçen yoksa 7Plus al hiçbir farkları yok. Diyorlar.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
İnanır mısınız bunu teknolojiyi takip eden Iphone ürünlerini ezbere bilen herkesten duyuyorum. Paran bolsa 8 al son sürüm kullanmış olursun ama fazla bütçen yoksa 7Plus al hiçbir farkları yok. Diyorlar.[/QUOTE dedi ki:
Kesinlikle katılıyorum. Yani şuan 1080p video bile gerçekten üst düzey kalite illa 4k çekmesine bile gerek yok ki 7 çekiyor sadece fps için farka gerek yok. Diğer konu apple muhtemelen düşünmüştür ama 6 ve 7 deki kasa metaldi işlemci ısısını çok güzel dağıtıyordu zaten elinize alınca anlıyorsunuz ısıyı ama şimdi 8 de yok. Nasıl hallettiklerini bilmiyorum. İşlemci daha hızlı ama sizin telefonla ne yapacağınıza bağlı. Akıllı telefoncular genelde internet ve oyun oynarlar. oyunda 7 plus zaten güçlü bir gpu ya sahip internet derseniz ikisininde modemi aynı değişmedi.

Reaksiyon puanı
892
8 plus bir yıl daha güncelleme olduğu için bir de kamera iyileştirmeleri daha fazla.6s ile 7 plusın performansı hemen hemen aynı.

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Aradaki fiyat farkı biraz fazla ama bütçeni zorlamayacaksa 8 plus alınmalı.Hiç yoktan 1 sene daha uzun ömürlü ayrıca ne kadar çok kullanılır bilmem ama 4k60 fps güzel bir detay bence.

Reaksiyon puanı
892
7 Plus ezer 6s'i ne aynısı?
Her şey antutu geekbench değil gündelik ve oyun performansta aşırı fark yok.Asıl fark kamerada.
Niye bu kadar üstüme geldiniz?Aşırı fark yok dediğim işlemci.Fark kamera,ekran ve pil.
1 nesil öteye geçmenin anlamı yok 2 nesil öteye gitmek lazım farkı anlamak için
Gerçi işlemci olarak biraz farklar var ama daha çok testler ile sınırlı kalıyor bu.Ama baktığımızda haklı sayılırsınız farklar var.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Her şey antutu geekbench değil gündelik ve oyun performansta aşırı fark yok.Asıl fark kamerada.
Niye bu kadar üstüme geldiniz?Aşırı fark yok dediğim işlemci.Fark kamera,ekran ve pil.
1 nesil öteye geçmenin anlamı yok 2 nesil öteye gitmek lazım farkı anlamak için

Dediğin son cümleye kısmen doğru kısmen katılıyorum arkadaşım yani 7 çıktığında değiştirmek şart değil dendi o zaman ama işlemci 2 den 4 e çıktı 7 serisi ile işlemci hız farkını söylemeye bile gerek yok aslında. Ram 3 e yükseldi. Baktığında uzun süreli kullanımda ciddi farklar çıkıyor. Zaten kamera ve bataryada hemfikiriz. Fakat 6s serisi de gerçekten güzel seriydi hala da kullanılabilir cihazdır orası ayrı

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
aradaki 700 tl bütçe farkı çok geliyorsa kendinizi hiç zorlamayın sonuçta iphone 7 plusa geçtiğinizde mutlu olursunuz küçük ekrandan büyük ekrana geçmek alışınca insana iyi hissettiriyor kendini

Reaksiyon puanı
892
Dediğin son cümleye kısmen doğru kısmen katılıyorum arkadaşım yani 7 çıktığında değiştirmek şart değil dendi o zaman ama işlemci 2 den 4 e çıktı 7 serisi ile işlemci hız farkını söylemeye bile gerek yok aslında. Ram 3 e yükseldi. Baktığında uzun süreli kullanımda ciddi farklar çıkıyor. Zaten kamera ve bataryada hemfikiriz. Fakat 6s serisi de gerçekten güzel seriydi hala da kullanılabilir cihazdır orası ayrı
Evet abi ne güzel yazmışsın.Söylediklerine katılıyorum.
6s ile 7 Plus performansı aynı mi? Yahu sizi seçip de mi gönderiyorlar neyin aynısı?
Abi aynı demiyorum “hemen hemen” diyorum orada.Ben de biliyorum farklar olduğunu ama geçmeye değer mi 1 nesil öteye?Sanki çok büyük işler yapıyoruz aradaki farklar saniyelik.Kamera,batarya ve ekranda ezer tabii ki 7 plus.Böyle bir tepki neden verdin anlamadım.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
8plus fiyat farkına değer ama 4400 tl bütçeniz varken iyi bir android alabilirsiniz.Stabil olmasını istiyorsanız xzp alabilirsiniz.Aynı hantal tasarımları var zaten.%69 ekran gövde oranları.Ama note 8 de alabilirsin.Note 8 bunların rakibi değil.

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Bence 6s kasması normal değil 11.2 temiz kurulum yapıp ilerde iphone X almanız bence en mantıklısı o para fazla derseniz iphone 7 plus 128 gb

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Benim 5s te bile o kadar can sıkacak kadar kasma yok. Babamda SE var telefon uçuyor bence de 6s in kasmaması gerekiyor.

RoyaLWarrioR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni Bir IOS UPDATE Nedir : Telefonun daha iyi calismasini saglayan ve guvenlik aciklarini kapayan yazilimlardir.

Peki ya gerçekler ? 28 yaşımdayım ve ben bu güne kadar yeni bir güncellemenin telefonu eski sürüme nazaran daha hızlı daha sorunsuz çalıştırdığına rastlamadım. Bende iphone 6s kullanıyorum telefon bi gece kendi kendine ios 11 sürümünü yüklemiş bana sormadan, 1 gün kullandım rezaletti ve tekrar ios 10.3.3 yazılımına geri döndüm ardından "Disable iOS OTA Update" denen yöntemle yazılım güncelleme olayını engelledim ve çok büyük yemin ettim bundan sonraki güncellemeleri yüklemiycem bu telefona sıfır kasma sorunum var şarzım harika gidiyor kaymak gibi telefon kullanıyorum.

İnsanlar yeni ios sürümüyle telefonun yavaşlayacağını bile bile 3500, 4000 TL verdiği cihazı eskitmenin tek yolunun yazılım güncellemesi olduğunu bile bile, bunu telefonuna yüklemeyi maharet sayıyor bende bunu anlamıyorum.

Babam ios 7 işletim sistemli iPhone4s kullanıyor ve emin olun şu anda ios 11 yüklü 5s ten daha akıcı bir cihaz kullanıyor tecrübeyle sabittir.

Sorunun cevabına gelince illa satıcam ben kafaya koydum diyorsan

ios 10.3.3 yüklü bir iPhone7 Plus bulursan 700 TL farka değmez al gitsin, ama bulamazsan git iPhone8 Plus al derim.

Teşekkürler

Son düzenleme:

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Ben olsam ne yapar eder kollar X aldırmaya çalışırdım arkadaşıma. 6S idare eder yine daha.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Yeni Bir IOS UPDATE Nedir : Telefonun daha iyi calismasini saglayan ve guvenlik aciklarini kapayan yazilimlardir.

Peki ya gerçekler ? 28 yaşımdayım ve ben bu güne kadar yeni bir güncellemenin telefonu eski sürüme nazaran daha hızlı daha sorunsuz çalıştırdığına rastlamadım. Bende iphone 6s kullanıyorum telefon bi gece kendi kendine ios 11 sürümünü yüklemiş bana sormadan, 1 gün kullandım rezaletti ve tekrar ios 10.3.3 yazılımına geri döndüm ardından "Disable iOS OTA Update" denen yöntemle yazılım güncelleme olayını engelledim ve çok büyük yemin ettim bundan sonraki güncellemeleri yüklemiycem bu telefona sıfır kasma sorunum var şarzım harika gidiyor kaymak gibi telefon kullanıyorum.

İnsanlar yeni ios sürümüyle telefonun yavaşlayacağını bile bile 3500, 4000 TL verdiği cihazı eskitmenin tek yolunun yazılım güncellemesi olduğunu bile bile, bunu telefonuna yüklemeyi maharet sayıyor bende bunu anlamıyorum.

Babam ios 7 işletim sistemli iPhone4s kullanıyor ve emin olun şu anda ios 11 yüklü 5s ten daha akıcı bir cihaz kullanıyor tecrübeyle sabittir.

Sorunun cevabına gelince illa satıcam ben kafaya koydum diyorsan

ios 10.3.3 yüklü bir iPhone7 Plus bulursan 700 TL farka değmez al gitsin, ama bulamazsan git iPhone8 Plus al derim.

Teşekkürler

İosta bir üst sürüme geçince sorunlar oluyor ama zamanla bu sorunlar gideriliyor 1 senedir iphone 7 plus kullanıyorum şuan 11.2 ile cihaz ilk günkü stabil çalışmasına döndü artık zamanla daha iyi hale gelecektir diyeceksin ki hiç mi yavaşlama olmuyor tabi oluyor ama saniyelik farklar beni günlük kullanımda etkilemiyor bu yavaşlamadan rahatsız olan arkadaşlar sizin kullandığınız yöntemle cihazlarını otomatik olarak güncellenmesinden kurtulabilirler ama çoğu kişi bilmiyor bunu tabi

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
11.2yüklü 5s kullanıyorum telefonda hiçbir sorun yok.Pil 10.3.3 ten bi tık daha kötü sadece.Animasyonlarda da 100 de 5 falan hafif takılmalar oluyordur.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
İosta bir üst sürüme geçince sorunlar oluyor ama zamanla bu sorunlar gideriliyor 1 senedir iphone 7 plus kullanıyorum şuan 11.2 ile cihaz ilk günkü stabil çalışmasına döndü artık zamanla daha iyi hale gelecektir diyeceksin ki hiç mi yavaşlama olmuyor tabi oluyor ama saniyelik farklar beni günlük kullanımda etkilemiyor bu yavaşlamadan rahatsız olan arkadaşlar sizin kullandığınız yöntemle cihazlarını otomatik olarak güncellenmesinden kurtulabilirler ama çoğu kişi bilmiyor bunu tabi

11.2 10.3.3den daha mı iyi ya da bir eksiği var mı?

Carpatia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Salih Bey, Apple müşteri hizmetleri ile görüştüm. telefonunuzun güncellemelerini i tunes üzerinden gerçekleştirin. Son yayınlanan güncellemeler ile donma, takılma, kilitlenme gibi sorunların çözüldüğünü ve çözülmeye de devam edeceğini söyledi. Ben konuyu sanırım yanlış açmışım şuan ki kullandığım telefon 6S Plus, 6 değil. Güncellemeleri i tunes üzerinden yaptım, donmalar azaldı. Şimdilik üst model telefonlara geçmeme kararı aldım. 6-8 ay daha beklemede kalıp Apple attığı adımları izleyeceğim.
8plus fiyat farkına değer ama 4400 tl bütçeniz varken iyi bir android alabilirsiniz.Stabil olmasını istiyorsanız xzp alabilirsiniz.Aynı hantal tasarımları var zaten.%69 ekran gövde oranları.Ama note 8 de alabilirsin.Note 8 bunların rakibi değil.

Android'ten çok çekmiş birisi olarak uzak durmayı seçiyorum. Tabi ki bu benim görüşüm. Son yayınlanan telefonlar sizinde dediğiniz gibi çok iyi olabilir. Ama benim düşüncem telefon modelleriyle değil, İOS'tan ayrılmamak ile ilgili. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. I8 plus için uzun yıllar apple modelleri kullananların fikrini sorduğum da 8Plus'a geçmek gereksiz olarak görüyorlar. 7Plus'tan zaten bu hazı alırsın. Fazladan ücret verme diyorlar. Açıkcası benimde günümüzde ki gibi en son telefon bende olmalı gibi takıntılarım yok. Telefonun hakkını veren mantıksal yaklaşan biriyim. Çevremde hemen en son çıkanı gidip alanların telefon hakkında hiç bilgisi olmayıp yalnızca sosyal medya ve aramalar için kullanmaları gerçekten benim canımı çok sıkıyor. Gösteriş manalı hareketler maalesef.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Şuan için 11.2 gayet stabil akıcı ve performanslı. 5s çıkalı 4 seneyi geçti yazılımla beraber zaten bataryada yavaş yavaş kapasite kaybediyor onuda hesaba katın 6s içinde öyle o da 3 yıl oldu. Ama şu bir gerçek ios 11 ilk çıktığında çok sorunluydu kimse inkar etmez herhalde :D daha 11.3.3 veya 11.3.4 e kadar yolu var çok daha fazla stabil olacaktır ileride.