60 Bin Lirayı Araçta Unutan Kişiden Taksiciye Ödül:31 TL

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
İzmir'de Tarık Mum isimli taksi şoförü aracında unutulan ve içinde 60 bin lira bulunan poşeti sahibine teslim etti. Parasına kavuşan M.K., şoföre hareketinden ötürü sadece 31 lira bahşiş verdi.

60-bin-lirayi-aracta-unutan-kisiden-taksiciye-odul-31-tl.jpg

Geçen çarşamba günü Bayraklı’daki bir taksi durağında sürücü olarak çalışan Tarık Mum’un aracına binen M.K., inerken içinde 60 bin TL olan poşetini unuttu.

Tarık Mum, kısa sürede fark ettiği poşeti M.K.’ya teslim etti.

M.K. ise parasını aldıktan sonra Mum’a kendisini Altındağ’a götürmesini söyledi. Gideceği adreste taksiden inerken de verdiği 50 TL’nin üzeri olan 31 TL’yi taksiciye bahşiş olarak bıraktı.

Durumdan haberdar olan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı, Mum’a plaket verip, para ile ödüllendirdi.

Tarık Mum yaşanan olayı anlattı: 'Zorla teşekkür etti.'

Durakta sıramı beklerken M.K. geldi ve acele bir şekilde bankaya gitmesi gerektiğini söyledi. İstediği yere gittikten sonra taksimetrede yazan 30 TL’yi verdi ve gitti. Ben de yeniden durağa doğru yola koyuldum.

Arka camın açık olduğunu fark edip kapatmak için hamle yaptığımda siyah bir poşet ile şemsiye olduğunu gördüm. Poşetin içindeki paraları görünce hemen müşteriyi bıraktığım yere döndüm ancak kendisini bulamadım. Bunun üzerine adliyenin oradaki karakola gittim.

Karakolda 1,5 saat bekledikten sonra paranın sahibi gelerek emanetini teslim aldı. Karakoldan çıktığımızda da ‘Beni Altındağ’a bırakır mısın?’ dedi. İstenen adrese gittiğimizde taksimetre 19 TL yazmıştı, kendisi 50 TL uzattı.

* Para üstünü uzatırken, ‘Ben hakkımı helal ediyorum, sen de et’ dedi ve gitti. 31 lira bahşiş verdi. Teşekkürü bile zoraki etti.

Toprak Kokusu

Profesör
Reaksiyon puanı
6,063
60 bin liradan 31 lira mı cidden ?
O parayı geri getirmeseydi 31 lira kendine kalsaydı ne olurdu acaba?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Adam gerçekten cimriymiş, bari 500-600₺ verseymiş.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Ben 31 kısmına takıldım hala.

Son mesajlar