50 TL'lik lahmacun Twitter'da patladı

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
lahmacun_ayran_50_tl_twitterda_olay_oldu13419032470_h900767.jpg

Türkbükü'nde 50 TL'ye lahmacun satan işletmeci 'Fiyatın içinde konsept de var' deyince, sosyal medyanın diline düştü! Ortak yorum ise 'Yerim senin konseptini' oldu...

İnsanları kazıklamanın gerekçesi açıklandı! Türkbükü'nde 50 TL'ye lahmacun satan işletmecinin, "Konsept bu" açıklaması, alay konusu oldu. Her şey, sosyetenin burun kıvırdığı lahmacunun kıymete binmesiyle başladı. Pizzadan bıkan sosyete, lahmacuna yöneldi. Hal böyle olunca lahmacun fiyatları tavan yaptı. Takvim, Türkbükü'nde lahmacun ve ayranın 50 TL olduğunu yazınca, vatandaşın da sosyetenin de gündemi "lahmacun" oldu. Dudak uçuklatan fiyatın mimarı ise Maça Kızı'nın sahibi Sahir Erozan idi. Erozan, cep yakan fiyatın nedenini, "Bizim lahmacun çok özel. Ben burada sadece lahmacun satmıyorum ki. 50 TL'nin içinde konsept ve hizmet var. Tabaklarımızın her biri 10 dolardan aşağı değil" cevabını verdi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da en çok konuşulan konu ise bu cevap oldu.

İşte yorumlar:

-50 liralık lahmacunu duyunca canım çekti. 4 TL'ye 2 tane yedim.

-Adam 'Keriz gibi parayı veriyorlar' diyememiş de tabak-bardak pahalı diye lafı gevelemiş.

-50 TL'ye konsept satıyormuş paşam.

-50 liralık lahmacun ve ayranı verdikleri tabak 10 dolarmış. Tam 'Oğlum bak git' deme zamanı. İşletmeciyi, 'Kapitalizmin ütopyası nedir' adlı kitabı yazmaya davet ediyorum.

-50 liralık lahmacunu yedikten sonra insan tuvalete gitmeye kıyamaz.

-Çok özel bir lahmacunmuş.

-Herhalde lahmacunları Nuri Sesigüzel yapıyor!

-Eee ekmek bulamazsanız lahmacun yiyin o zaman! Yuh artık! Yok devenin bale pabucu...

-Yerim öyle konsepti ben.

-50 TL'ye lahmacun yiyenin 50 gram beyni yoktur.

-Ben 50 liraya 524312 tane lahmacun yerim valla...

-Türkbükü'nde 10 kişi 2'şer lahmacun yesek, kendimizi bulaşıkları yıkarken bulacağımıza eminim.

ahaber

Ne demişler dünyada kerizler olmazsa akıllılar aç kalır adam konseptle sosyeteyi kazıklıyor bir yandan da iyi yapıyor helal olsun 50 liraya lahmacun yiyen adamı kazıklayacaksın abi hak ediyor....

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ne demişler dünyada kerizler olmazsa akıllılar aç kalır adam konseptle sosyeteyi kazıklıyor bir yandan da iyi yapıyor helal olsun 50 liraya lahmacun yiyen adamı kazıklayacaksın abi hak ediyor....
@midi aslında yazdıklarınız ondan ibaret değil zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış..

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
medyanın sonradan görme zenginlere "sosyete" deme huyu kabak tadı verdi artık. bu insanlar sosyete falan değil. sonradan parayı bulup sınıf atlamış, caka satma derdinde olan insan sürüsü... bunlar o lahmacuna 500 lira istense yine verirler. maksat parasıyla hava atmak.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ekmek bulamayan lahmacun yesin...Bodrum'da...Bi lahmacun 50 lira.
Kerizlikte nirvana.
*
Aslında...
Lahmacun 38 lira.
12 lirası ayran'a.
*
Ne o öyle ayran mayran, biz köylü müyüz şekerim dersen, limonata iç... 27 lira.
*
Antalya'ya da, ayakları yakmayan, yapışmayan plaj kumu getirmişler. İthal. İpek gibi. Bizim yerli kum kaba sabaymış, rahatsızlık yaratıyormuş... Parmak aralarını uf ediyormuş.
*
E canım sıkıldı tabii.
Çeşme'nin başı kel mi?
*
Aradım arkadaşlarımı...
Kardeşim, yok mu şöyle Alaçatı'da 75 liraya kumru, 20 liraya midye filan?
O-hoo, onlar da bi şey mi dediler.
*
- Burda odun satılıyor.
- Nası yani odun?
- Bildiğin odun, yontulmamış.
- Yeniyor mu?
- Yok, dekoratif.
- Kaç para?
- 380 lira.
- Tonu mu?
- Saçmalama, tanesi...
*
İndirimli fiyatıymış bu.
Sezon öncesi 475 liraymış.
Yarım metre boyunda, testereyle kesilmiş, üstü düz, sehpa görevi görüyor, alıp, villanın salonuna koyuyorsun... Böylece evinde, bi kereste sen, bi de odun'un olmuş oluyor.
*
Şeffaf jelatin ambalajlı taş da satılıyor, pek moda bu aralar, tanesi 120 ila 250 lira, Afrika'dan ithal, kırmızısı var, pembesi var, bahçendeki yerli taşları söküp, yerine
bunları takıyorsun.
*
Amerikan gazeteleri yazıyordu, iki üç sene evvel... Hampadan para kazananarkadaşlar, Wall Street restoranlarında, kedi bokuyla filtre edilmiş kahvenin fincanına 100 dolar, bir burger'e 175 dolar ödüyorlardı. Köftesi kobe bifteğinden, trüf mantarı ve kaz ciğeri sosuyla, tepesinde altın yaprağıyla servis ediliyordu.
Kısa süre sonra, gördüler ebelerinin burgerini... Kriz patladı, bankaları battı, işsizlik tavana vurdu, emlak fiyatları çöktü, tarihlerinde ilk kez kredi notları düştü, dünyayısarstı, bizi teğet geçti dendi ama, sırf Avrupa'da beş hükümet gitti.
*
Milyoner'le zilyoner arasındaki uçurumun iyice derinleştiği... Buzdağına çarpan Titanic'in güvertesinde keman çalmaya devam eden ülkelerde oluyor böyle.
*
Alamettir yani.
İşaret fişeğidir.
*
Ahali toki bodrum'larında selden boğulurken, Bodrum'da lahmacuna 50 lira ödeniyorsa... "Kahin" lakaplı ekonomi profesörü Roubini olmana gerek yok, hazır deniz kenarındayken, filikaları hazırlayın demektir.

Yılmaz Özdil / Hürriyet

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bir lahmacun bir ayran alabilirmiyim buyrun biraz sonra garson hesap lütfen aaa bu ne hesap beyefendi ne hesabı ben yirmibeş tane değil bir tane yedim restoran ın sahibi gelir buyrun bir sorun mu var ,var tabi bir lahmacun bir ayran 50 tl olurmu konsept böyle hanımefendi ben konsept yemedim lahmacun yedim .

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
manyak bu mıllet yahu acıyorum bu ınsanlara 50 gr beyınlerı yok

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
hiç satana kızmayın.. onu, o fiyata yiyen adamlara kızın.. onun için 250TL hesap vermek hiç bişey.. 500 gelse bile gururdan itiraz bile edemez bu para neyin nesi diye..

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
-50 liralık lahmacunu yedikten sonra insan tuvalete gitmeye kıyamaz. bu iyiymiş, ya artık oglum bak git lafı çok sıktı be

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
50 liralık lahmacunun yanında şemsiye de veriyorlarmış :D

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Beyler adam Robin Hood. Zenginden alıp fakire veriyor. :p

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
konseptide üzerime tapuluyormu
50 tl fiyat koyanda degil onu alıp yiyiende kabahat
ha son olarak kapitalizmin gözü kör olsun:)

serhatoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benimde canim cekti simdi eve giderken 2 tane yiyeyim bari :)