5 Adet Windows 7 Teması

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Windows 7 işletim sisteminizin görünümünü değiştirmek istiyorsanız size yeni temalar gerekiyor.

İşletim sisteminizin her zaman aynı görünmesi canınızı sıkıyor ise size yeni tema yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede Windows 7 işletim sisteminiz başka bir havaya bürünecek. Aşağıda verdiğimiz ücretsiz temalar sayesinde Windows 7 işletim sisteminizi isteğinize göre değiştirebilirisiniz.

Windows 8 Tema
WIndows+8+theme1253994839.jpg
Değişiklikler

:: Mavi, yeşil Progress Bar
:: Şeffaf anasayfa paneli
:: Windows 8 giriş arayüzü
:: Windows 8 başlat çubuğu
:: Longhorn sitili Explorer

Dosya boyutu: 22.6 MB

Temayı buradan indirebilirsiniz

Kurulum

Windows 8 Tema Kurulum

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosya içersinde Windows, Themes, System32 ve Logon Screen klasörleri bulunuyor. Öncelikle Windows klasörünün içine giriyoruz. C:\Windows klasörüne gidip buradaki Explorer.exe dosyasını yedekliyorsunuz. Daha sonra Explorer.exe dosyası üzerinde fareni sağ tuşuna basın properties bölümünü seçin. Burada önce Securty bölümü daha sonra advance bölümü ve buradan da owner bölümüne gelin. Burada edit seçeneğini işaretleyin. Burada Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Daha sonra Securty bölümüne ve edit seçeneğini seçin. Yine Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Burada Full control seçeneğini işaretleyin. Daha sonra tamama basın. Şimdi C:\Windows klasörü içersindeki Explorer.exe dosyasının adını explorer.exe.old olarak değiştiriyoruz. Ve indirdiğiniz Windows 8 Tema içersindeki Explorer.exe dosyasını buraya kopyalıyorsunuz. İşlem tamam.

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosya içersindeki Themes klasörünü C:\Windows\Resources\Themes klasörü içersine kopyalıyorsunuz.

Sıra geldi dll dosyalarını değiştirmeye c:\Windows\System32 klasörü içersine giriyorsunuz. Öncelikle imageres.dll ve shell32.dll dosyalarını buluyorsunuz. Daha sonra bu dosyalar üzerinde farenin sağ tuşuna tıklıyorsunuz ve properties bölümünü seçin. Burada önce Securty bölümü daha sonra advance bölümü ve buradan da owner bölümüne gelin. Burada edit seçeneğini işaretleyin. Burada Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Daha sonra Securty bölümüne ve edit seçeneğini seçin. Yine Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Burada Full control seçeneğini işaretleyin. Daha sonra tamama basın. Buradaki imageres.dll ve shell32.dll dosyalarının isimlerini imageres.dll.old ve shell32.dll.old olarak ayarlayın ve tema için indirdiğiniz imageres.dll ve shell32.dll dosyaları c:\windows\system32 klasörü içersine kopyalayın. İşlem tamam.

İndirdiğiniz tema içersindeki Logon Screen klasörünün içersindeki dll dosyalarını da C:\Windows\Branding klasörü içersinden yukarıda anlattığım gibi kullanıcı değiştirme izni vererek klasör içersine kopyalıyorsunuz. Windows 8 temanız hazır.

Aero Shine Black Tema
Aero+Shine+Black+theme+windwos+71253994900.jpg
Değişiklikler

:: Dört adet Taskbar seçeneği
:: Tema yeni simge vegadgetlar içeriyor

Dosya boyutu: 24.3 MB

Kurulum

İndirdiğiniz klasörü C: \ Windows \ Resources \ Themes klasörü içersine kopyalayın. İkonlar için shell32.dll dosyasını değiştirmenize gerek yok. Sadece imageres.dll dosyasını değiştirmeniz yeterli. Güvenlik için değiştirdiğiniz dosyaların yedeğini alın.

Aero Big Tema
Aero+Big+Window+For+71253994943.jpg
Değişiklikler

:: Yeni başlangıç menüsü
:: Tema yeni simge vegadgetlar içeriyor
:: Yeni top bar
:: Yeni ilerleme barı
:: Yeni ikonlar
:: Yeni butonlar

Dosya boyutu: 23.8 MB

Kurulum

İndirdiğiniz klasörü C: \ Windows \ Resources \ Themes klasörü içersine kopyalayın. İkonlar için shell32.dll dosyasının yerini değiştirmeniz gerekiyor. Güvenlik için değiştirdiğiniz dosyaların yedeğini alın.

Aero Hilled Tema
Aero_Hilled_for_Windows+71253995045.jpg
Değişiklikler

:: Yeni Taskbar seçeneği
:: Tema, yeni simge vegadgetlar içeriyor

Dosya boyutu: 1.9 MB

Kurulum

İndirdiğiniz dosyayı çift tıklayarak direkt kurulum yapabilirsiniz. Bu tema Windows 7 32 bit ve 64 bit sistemlerde çalışmaktadır.

Windows Nostalgia Tema
windows-nostalgia1253995090.jpg
Windows Nostalgia teması Windows kulüp tarafından kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu tema tüm Windows sürümleri için kullanılabiliyor. Temayı kurduğunuzda arka planı ve logoyu Windows 2000, ME, XP, Vista gibi ayarlayabilirsiniz.

Dosya boyutu: 735 Kb

Kurulum

İndirdiğiniz dosyayı çift tıklayarak direkt kurulum yapabilirsiniz.

:: En beğendiğiniz tema hangisi?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
güzeller beğendim canlı gösteriyolar ekranı

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
7 windows güncellemesi konusunda bi tema var akıllara zarar ama kimse bilgi vermedi nasıl olduğu konusunda
Resmi ben bulmuştum. Forumdaki cevapları okudum şimdi nereden bulduğumu araştırıyorum. Ama bir türlü bulamıyorum. Bulunca hemen buraya yazacağım. :)

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Resmi ben bulmuştum. Forumdaki cevapları okudum şimdi nereden bulduğumu araştırıyorum. Ama bir türlü bulamıyorum. Bulunca hemen buraya yazacağım. :)

inşallah kaç gündür belkiyorum bi cevap veren olur diye
şöyle ayrıntılı bi anlatımla başlık acarsan varya saana dua ederim :D:D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
win8 teması tıklayıp çalışmadı yaw :D şimdi tek tek dosyaları gerekli yerler mi?? atıcam :( kim uğraşacak onla şimdi :)

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
win8 teması tıklayıp çalışmadı yaw :D şimdi tek tek dosyaları gerekli yerler mi?? atıcam :( kim uğraşacak onla şimdi :)

win 8 temasımı :)
varmıki
ayrıca şu vista temalarını win 7 de kullanamıyomuyuz arastrdım ama bulamadım bana yardım edicek varmı

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
win 8 temasımı :)
varmıki
ayrıca şu vista temalarını win 7 de kullanamıyomuyuz arastrdım ama bulamadım bana yardım edicek varmı

Hocam yukarıdaki ilk temanın ismi win8 teması :) vista temalarını kullanmak istiyorsan bi dene :) denemekten ne zarar çıkacak :)

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Hocam yukarıdaki ilk temanın ismi win8 teması :) vista temalarını kullanmak istiyorsan bi dene :) denemekten ne zarar çıkacak :)

sorunda o işte bazı vista temalarını kullanammıyorum tuneup diye bi programdan bahsediliyo ama olmadı işte onunlada her vista teması bu win 7 ye uymuyo herhalde

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
ilk tema hoşuma gitti, indiriyorum bakalım.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Teşekkürler deneyelim.:)

Jet hızıyla indi wındows 8.:D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Windows 7 Güncelleme Konusunu Paylaşmıştı herkes Yavuz'dan Tema sını istemişti Senin Kullandığın hangi Tema Yavuz ???

O Resimide Bul Lütfen Sabırsızlıkla Bekliyoruz :)

Eline Koluna Sağlık

Windows 8 Temasını Yüklüyorum Şimdi

Yafs Yavuz 8 Teması için Kurulum Dosyası Filan Yok

Rar Lı iniyor içinden Çıkıyor içindeki Dosyaları ilgili Yerleremi Atıcaz ?

Ve Bu işlemleri Güvenli Kiptemi Yapıcaz ?

Bir Sorunla Karşılaşmamak için Herkes Adına Soruyorum

socrates_21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de indiriyorum Win8'i ama bakalım. Sorulara bir türlü yanıt gelmiyorda :( ...

batucan72

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Win 8 temasını kuran arkadaş var mı acaba? Çift tıklayınca kurulmuyor.

Maderatorlar ilgilenebilir mi acaba?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Themes klasörünün içindekini (read me) dosyasında yazan yere kopyaladım. bunu güvenli kipte olmadan normal olarak yaptım. Tam randıman vermese de kuruldu :D

Miroğlu_80

Profesör
Reaksiyon puanı
0
En beğendiğim windows 8 teması sağolasın dostum eline koluna sağlık...

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Ben sade tercih ediyorum ama şu windows 7 güncelleme konusundaki tema olursa onu kurarım :)

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Windows 8 Tema Kurulum

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosya içersinde Windows, Themes, System32 ve Logon Screen klasörleri bulunuyor. Öncelikle Windows klasörünün içine giriyoruz. C:\Windows klasörüne gidip buradaki Explorer.exe dosyasını yedekliyorsunuz. Daha sonra Explorer.exe dosyası üzerinde fareni sağ tuşuna basın properties bölümünü seçin. Burada önce Securty bölümü daha sonra advance bölümü ve buradan da owner bölümüne gelin. Burada edit seçeneğini işaretleyin. Burada Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Daha sonra Securty bölümüne ve edit seçeneğini seçin. Yine Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Burada Full control seçeneğini işaretleyin. Daha sonra tamama basın. Şimdi C:\Windows klasörü içersindeki Explorer.exe dosyasının adını explorer.exe.old olarak değiştiriyoruz. Ve indirdiğiniz Windows 8 Tema içersindeki Explorer.exe dosyasını buraya kopyalıyorsunuz. İşlem tamam.

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosya içersindeki Themes klasörünü C:\Windows\Resources\Themes klasörü içersine kopyalıyorsunuz.

Sıra geldi dll dosyalarını değiştirmeye c:\Windows\System32 klasörü içersine giriyorsunuz. Öncelikle imageres.dll ve shell32.dll dosyalarını buluyorsunuz. Daha sonra bu dosyalar üzerinde farenin sağ tuşuna tıklıyorsunuz ve properties bölümünü seçin. Burada önce Securty bölümü daha sonra advance bölümü ve buradan da owner bölümüne gelin. Burada edit seçeneğini işaretleyin. Burada Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Daha sonra Securty bölümüne ve edit seçeneğini seçin. Yine Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Burada Full control seçeneğini işaretleyin. Daha sonra tamama basın. Buradaki imageres.dll ve shell32.dll dosyalarının isimlerini imageres.dll.old ve shell32.dll.old olarak ayarlayın ve tema için indirdiğiniz imageres.dll ve shell32.dll dosyaları c:\windows\system32 klasörü içersine kopyalayın. İşlem tamam.

İndirdiğiniz tema içersindeki Logon Screen klasörünün içersindeki dll dosyalarını da C:\Windows\Branding klasörü içersinden yukarıda anlattığım gibi kullanıcı değiştirme izni vererek klasör içersine kopyalıyorsunuz. Windows 8 temanız hazır.

İLHAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cok karmasık bırsey acıkcası ben yapamadım :(

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Windows 8 Temasını Boşuna Yüklemeyin Türkçe Dilinde Çalışmıyor.!