4000TL Bütçeli Gaming Laptop | Dell İnspiron 7567 (IPS) / Acer VX-5 / HP Omen / Lenovo Y520

4300TL Max Bütçeyle Hangisi Alınabilir?

• Dell İnspiron (IPS)

Kullanılan: 5 55.6%
  • HP Omen

Kullanılan: 4 44.4%
  • Lenovo Y520

Kullanılan: 0 0.0%
  • Acer VX-5

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    9
M

Murat Burç

SDN Okuru
Hmmm ben sistemsiz sandım monster'daki gibi
DH'de okuduklarıma göre konuşuyorum yanlış hatırlamıyorsam Ubuntu yüklüydü.
Bios 1.0.7 güncellemesini özellikle yapın diyorlardı birde. karıştır DH'deki kullanıcı kulübünü

Kberk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çoğu kişiden duyduğum dell ile monster arasında benzer özellikler olsa bile monster 500 TL ucuz olmalı diyorlar.
Bak ben de elektirk-elektronik bölümüne başlıyorum. Solidworks falan filan kullanıcağım herhalde Dell 7567'yi gözüme kestirdim. 2 sene sonra da 960 evo tarzı bir SSD takviyesi yapıp 5 sene kullanmayı planlıyorum. Sen de bi düşün. Dell 7567'nin 128 GB SSD, IPS panelli olanını.
İçinde ubuntu ile geliyor. Microsoftun sitesinden W10 ISO'sunu indirip kurup aktifleştirme4yeceğim tek eksiğim arka plandaki resmi değiştirememe ve sağ altta windowsu aktifleştirin yazısı geri kalan yerlerde normal W10 ile aynı ve güncelleştirme de geliyor.
Gideceğin üniversitenin dreamspark anlaşması var mı bi bak. Bende bugün sipariş verdim, bizim üniversitenin imkanlarıyla ücretsiz lisanslı win10 yükleyececğim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gideceğin üniversitenin dreamspark anlaşması var mı bi bak. Bende bugün sipariş verdim, bizim üniversitenin imkanlarıyla ücretsiz lisanslı win10 yükleyececğim.
Hmm Win10 Pro ise düşünebilirim. Enterprise hariç istediğimiz sürümü seçebiliyor muyuz?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir şey soracağım @Kberk06 üniversitemin dreamspeark üyeliği var sanırım. Sakarya Üniversitesi - Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı - Microsoft Imagine Premium is OnTheHub
Ücretsiz alabileceğim uygulamalar bunlar mı? Şu dreamspear nedir açıklar mısın?

woodkid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu dreamspark olayında beni de aydınlatırsanız sevinirim. Amasya Üniversitesinde okuyorum. Bende faydalanabilir miyim?

Kberk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Üniversiteyi seçtikten sonra gösterilen programları ücretsiz olarak kullanabiliyosun. Bende öğreneli 1 hafta oldu. Üniversite e-postan ile kayıt olup yararlanabiliyorsun.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Üniversiteyi seçtikten sonra gösterilen programları ücretsiz olarak kullanabiliyosun. Bende öğreneli 1 hafta oldu. Üniversite e-postan ile kayıt olup yararlanabiliyorsun.
Çok güzel programalr var aralarında visial studio falan.
Bu uygulamalar üniversiteden üniversiteye değişiyor mu?
Benim üniversitemde Microsoft ımagıne Premium yazıyor bu premium derecesi falan mı?

Kberk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok güzel programalr var aralarında visial studio falan.
Bu uygulamalar üniversiteden üniversiteye değişiyor mu?
Benim üniversitemde Microsoft ımagıne Premium yazıyor bu premium derecesi falan mı?
Dediğim gibi bende tam ayrıntılı bilmiyorum. Şuan için araştıra araştıra üye olup win10 kuracağım, hepsinin rehberleri mevcut. Mesela Win10 lisansını sadece Erciyes Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyanlara veriyolar. Başka bir üniversitede tüm mühendis fakültesi öğrencilerine veriyolardır,değişiyor o.

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
HP omen ı bu gece sipariş verdim. Pazartesi elimde olur. Hadi hayırlısı

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21

Hocam benim Bozok üniversitesi destekliyor bizim okul okula gidene kadar linux kullanayım sonra bakarız lazım olursa Windows format atarım veya vb'ye kurarım lazım olmazsa linuxdan devam [emoji846]

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21

Hocam benim Bozok üniversitesi destekliyor bizim okul okula gidene kadar linux kullanayım sonra bakarız lazım olursa Windows format atarım veya vb'ye kurarım lazım olmazsa linuxdan devam [emoji846]

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21

Hocam benim Bozok üniversitesi destekliyor bizim okul okula gidene kadar linux kullanayım sonra bakarız lazım olursa Windows format atarım veya vb'ye kurarım [emoji846]

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Hocam bunun freedos versiyonunu bulursak güzel olur omende iyi

Ben 4550 ye aldım gece indirimi ile + 480 TL den HP den iade alacağım daha önce HP kullandığım için 4060 TL ye falan geldi bana bu yüzden freedos a hiç bakmadım.

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben 4550 ye aldım gece indirimi ile + 480 TL den HP den iade alacağım daha önce HP kullandığım için 4060 TL ye falan geldi bana bu yüzden freedos a hiç bakmadım.

Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hocam inşaAllah bende yarın alıcam İstanbul bilişimden 4.400 gibi bir fiyat mevcut freedos için 4.400'e değer bir cihaz gibi görünüyor ama bildiğiniz o özelliklere yakın asus bilgisayar var mı? Yarın %80 alıcam bilgisayar

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Mağazadan alıcağım babamın internetten alışveriş takıntısı var[emoji848][emoji848]

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,091
Hocam inşaAllah bende yarın alıcam İstanbul bilişimden 4.400 gibi bir fiyat mevcut freedos için 4.400'e değer bir cihaz gibi görünüyor ama bildiğiniz o özelliklere yakın asus bilgisayar var mı? Yarın %80 alıcam bilgisayar
Hangi bilgisayarı almayı düşünüyorsun.Dell 7567 alacaksan o fiyat bandında başka marka yok zaten başka markalara bakmana gerekde yok.

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hangi bilgisayarı almayı düşünüyorsun.Dell 7567 alacaksan o fiyat bandında başka marka yok zaten başka markalara bakmana gerekde yok.

Evet hocam 7567 alacam inşaAllah baktım dediğiniz gibi yok o fiyata böyle performans [emoji16][emoji16] inşaAllah yarın dell 7567 alıyorum

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,091
Evet hocam 7567 alacam inşaAllah baktım dediğiniz gibi yok o fiyata böyle performans [emoji16][emoji16] inşaAllah yarın dell 7567 alıyorum
Hayırlı olsun uzun yıllar kullanmanız dileğiyle.Aldıktan sonra Bios güncellemesi yapmayı unutmayın.Ama okuduğuma göre siz belli bir süre Ubuntu kullanabilirim demişsiniz.Bios guncellemesini Ubuntu kuruluyken yapabilirmisiniz bilmiyorum.Bu arada dediğiniz siteye baktım 50 liraya W10 Pro almak mantıklı.Bakalım ben şimdilik korsan devam ediyorum SSD yükselmesi yapacağım zaman bu tip siteden alabilirim.

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hayırlı olsun uzun yıllar kullanmanız dileğiyle.Aldıktan sonra Bios güncellemesi yapmayı unutmayın.Ama okuduğuma göre siz belli bir süre Ubuntu kullanabilirim demişsiniz.Bios guncellemesini Ubuntu kuruluyken yapabilirmisiniz bilmiyorum.Bu arada dediğiniz siteye baktım 50 liraya W10 Pro almak mantıklı.Bakalım ben şimdilik korsan devam ediyorum SSD yükselmesi yapacağım zaman bu tip siteden alabilirim.

Öncelikle teşekkür ederim uzun süre ubuntu kullanmayı düşünüyorum doğrudur virtualbox'a aldığım win10 keyini kullanmayı düşünüyorum ama okulda virtualbox'ın kasmasına sebep placak uygulamalar yüklersek ubuntunun yedeğini alıp win10'a da geçebilirim geçtiğimde de zaten linux ağır değil yedeği vb'dan tekrar yüklemeyi düşünüyorum birde elinizde imkan varsa hemen alın çünkü keyler indirimden kalkabilir [emoji4][emoji4]

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,091
Öncelikle teşekkür ederim uzun süre ubuntu kullanmayı düşünüyorum doğrudur virtualbox'a aldığım win10 keyini kullanmayı düşünüyorum ama okulda virtualbox'ın kasmasına sebep placak uygulamalar yüklersek ubuntunun yedeğini alıp win10'a da geçebilirim geçtiğimde de zaten linux ağır değil yedeği vb'dan tekrar yüklemeyi düşünüyorum birde elinizde imkan varsa hemen alın çünkü keyler indirimden kalkabilir [emoji4][emoji4]
Valla şimdilik SSD degistirmedigim sürece Windowsu da degistirmeyecegim alacağım zaman indirim bulamazsam artık kinguin den ucuza kapatırız.

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Valla şimdilik SSD degistirmedigim sürece Windowsu da degistirmeyecegim alacağım zaman indirim bulamazsam artık kinguin den ucuza kapatırız.

İnşaAllah ssd nizi en kısa sürede değiştirip indirimde de faydalanırsınız sizinde şimdiden ssdniz hayırlı olsun [emoji4][emoji4]

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,091
İnşaAllah ssd nizi en kısa sürede değiştirip indirimde de faydalanırsınız sizinde şimdiden ssdniz hayırlı olsun [emoji4][emoji4]
Teşekkürler cihazı aldığınız zaman yorum yazmayı unutmayın.

woodkid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ürün bugün geldi. Kurulumunu yaptım ve Windows'u yükledim. Görünürde bir sıkıntı yok. Şimdi Bios güncelleyeceğim. Başka yapmam gereken bir şey var mı?

Not: Şu aşamada muhteşem ötesi bir izlenim veriyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Usta bilgisayarı aldım. Windows'u kurdum. Kurarken D diski vardı fakat şu anda D diskini görmüyor. Sanırım onu ikincil disk olarak seçmedim. (SSD birincil, HDD ise görünmüyor) Bunu tekrar windows'u kurmadan nasıl aktifleştiricem acaba?

leandrolima

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de 2 haftadır omen indirimi kovalıyorum. siz dün mü aldınız, ben dün akşam 11 gibi vatana baktım indirim yoktu. bir de performans durumu nedir, vatan yorumlarda 90 95 derece sıcaklığı buluyor denmiş, sizde durum nedir?

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ben de 2 haftadır omen indirimi kovalıyorum. siz dün mü aldınız, ben dün akşam 11 gibi vatana baktım indirim yoktu. bir de performans durumu nedir, vatan yorumlarda 90 95 derece sıcaklığı buluyor denmiş, sizde durum nedir?

Cuma akşamı aldım ben indirim vardı gece 02 gibi 3 adet kalmıştı indirimde 20 adet satıyorlar. Isınma olayına gelince insanlar kendine göre yorumluyor bunu yazan nerede nasıl kullanıyor yatağın üstüne koyup mu kullanıyor masada mi altında soğutucu var mı DH de kullanan bir cok arkadaş var kullanan vatan da yazan tek bir şahıs dışında kimsenin ısınma ile ilgili bir sorunu bulunmuyor benim laptop pazartesi günü elime geçecek. Kullanan arkadaşlardan birisinin yorumunu yazayım sana dün yapıldı bu yorum.

Gpu %95 - %100 arası CPU %100 kullanimdayken yaklaşık 1bucuk saat test ettim

Gpu en fazla 69 dereceye ulaştı.

CPU 85 e kadar çıktı. Fanların hızlanması ile 80e sabitlendi.

Soğutucu kullandığımda gpu 62 CPU 70-75 derece arasında kaldı.

Performansinda herhangi bir düşüş olmadı.

Ekran ile klavye arasında kalan bolum ciddi derecede ısındı. Ama performans etkilenmediği için problem değil bana göre.

Wasd tuşları üzerinde ısınma olmadı.

bir yerin mutlaka ısınması gerekiyor önemli olan ısınan yerleri kasanın sizi rahatsız etmeyecek yerlerinde olması. HP nin bu kasa modeli çok başarılı.