3400 TL'lik Telefon Önerisi - Samsung - lg - apple

sağlamlık ve pil

• Kullanılan toplam oy
    20

birkan99

Asistan
Reaksiyon puanı
16
3400 lira bütçem var. açıkçası iphone 7 almayı düşünüyorum. telefonda önem verdiğim şey ise pil ve dayanıklılık. yani sürekli telefon değiştiren biri değilim. aldığım telefon beni en az 3 yıl götürsün iistiyorum. samsung pil konusunda çok iyi duruyor ancak telefonları pil konusunda arıza veriyor. o yüzden pek ısınamadım samsunga. apple kullananlar çok memnun ve sağlam diyorlar. pek oyun oynamam yani sabah evden çık mobil veri açık arada whatsapp veya instagram filan onun dışında pek kullanmıyorum. iphone 7 mantıklı mı?

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Koşarak S8 alabilirsin

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,545
iphone düşünüyorsanız bütçeyi arttırma durumunuzla birlikte iphone 8'i veya 7S plus modelini her türlü beklemenizi tavsşye ederim.

Gerek bütçe arttırma ihtimaliniz olduğu gibi önceki modeller (iphone7) 100 tl bile düşüş yaşasa bile sizin açısınızdan kârdır.

Uzun ömürlülükte bütünlük olarak apple cihazlarının üstüne yoktur.

Servis memnuniyeti bile apayrı bir avantaj olmakla birlikte diğer üreticiler gibi ürün satıp müşterisini unutan bir firma değildir apple. O nedenle Apple diyorum.

Şimdi veya sonra hangi cihazı alırsanız alın, şimdşden hayırlı olsun.

İyi Forumlar ...

Reaksiyon puanı
258
Az daha arttırabiliyorsan 7 Plus al taş gibi telefon.En az 3-4 yıl kullanırsın.Yoğun kullanımda bile 1 günü çıkarıyor.Ben kullanıyorum.

birkan99

Asistan
Reaksiyon puanı
16
iphone düşünüyorsanız bütçeyi arttırma durumunuzla birlikte iphone 8'i veya 7S plus modelini her türlü beklemenizi tavsşye ederim.

Gerek bütçe arttırma ihtimaliniz olduğu gibi önceki modeller (iphone7) 100 tl bile düşüş yaşasa bile sizin açısınızdan kârdır.

Uzun ömürlülükte bütünlük olarak apple cihazlarının üstüne yoktur.

Servis memnuniyeti bile apayrı bir avantaj olmakla birlikte diğer üreticiler gibi ürün satıp müşterisini unutan bir firma değildir apple. O nedenle Apple diyorum.

Şimdi veya sonra hangi cihazı alırsanız alın, şimdşden hayırlı olsun.

İyi Forumlar ...
cevapladığınız için teşekkür ederim bütçeyi arttırma şansım pek yok maalesef. size söyle bir sorum var iphone 7 şarjı söylediğim gibi bir kullanımda kaç saati görebilir?
--- Gönderi Güncellendi ---
Az daha arttırabiliyorsan 7 Plus al taş gibi telefon.En az 3-4 yıl kullanırsın.Yoğun kullanımda bile 1 günü çıkarıyor.Ben kullanıyorum.
cevapladığınız için teşekkür ederim. iphone 7 ile 7 plus arasında kaç saatlik bir şarj süresi var ?

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Iphone 7 klubu olmasi lazim forumda her turlu bilgiyi alabilirsin tahminim ordan.7 al gec bence.ha biraz daha cikarim dersen plus.

Reaksiyon puanı
258
cevapladığınız için teşekkür ederim bütçeyi arttırma şansım pek yok maalesef. size söyle bir sorum var iphone 7 şarjı söylediğim gibi bir kullanımda kaç saati görebilir?

cevapladığınız için teşekkür ederim. iphone 7 ile 7 plus arasında kaç saatlik bir şarj süresi var ?
Maalesef bilmiyorum.İp7 kullanıcılar kulübüne sorabilirsin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Biraz bütçe artır. S8 Plus al geç.
Olmaz dersen HTC U11 var. XZ Premium var. Böyle cihazlar varken 7 veya 7 Plus'a bence bulaşma. Yaklaşma, alma ihtimalini düşünme bile.
Pil dayanıklılığı olarak mesela XZ Premium Qnovo pil teknolojisini kullanıyor ve pilinin daha uzun ömürlü olduğunu idda ediyor. @keyloger XZ Premium'un ekranının 7 saat açık bakın iOS'daki kullanım süresi falan demiyorum ekran işte bildiğin ekran 7 saat açık kalabiliyor.

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
HTC U11 ile Sony XZ Premium da önerebilirim o fiyatlara.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Kardes sen en iyisi o kadar para gomucen madem yabanci kaynaklardan karsilastirma ve kullanim bideolarina guzeeelce bak.izle dusun tasin.onu al bunu al diyenlere bakma.nihayi karar en son zevkine kalmis

birkan99

Asistan
Reaksiyon puanı
16
buradakilerin de bir bilgisi vardır diye sordum. zaten videoları izliyorum özellikle şarj ve sağlamlık takıntım var bir video iphone 7 pil konusunda kötü diyo diğeri iyi diyor ben de kararsız kaldım yani çünkü sürekli telefon değiştirebilen biri değilim üniversitede 3-4 yıl gidecek sağlam bir şey arıyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şöyle bir test yapılmış pil hakkında
buradakilerin de bir bilgisi vardır diye sordum. zaten videoları izliyorum özellikle şarj ve sağlamlık takıntım var bir video iphone 7 pil konusunda kötü diyo diğeri iyi diyor ben de kararsız kaldım yani çünkü sürekli telefon değiştirebilen biri değilim üniversitede 3-4 yıl gidecek sağlam bir şey arıyorum
SD820 ayarındaki ve üstündeki işlemciye sahip her cihaz zaten en az 3 sene götürür.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Arkadasim cogu ister istemez tarafli yaklasiyo olaya.bana sorarsan 7s tanitilmasini bekle 7 al derim.neden cunku iphone kullanicisi olarak memnunum.bi srkadasta cikar bende htc den memnunum der filan.ama 3-4 sene gidecek dersen apple tarafindayim sahsi gorusum.

birkan99

Asistan
Reaksiyon puanı
16
pil ömrü olarak samsung güzel geldi aklı a yattı gibi de umarım bir süre sonra pil arıza vermez

Reaksiyon puanı
125
htc u11 ve xz premium modellerine bak. ama xz premium siyah modeline bak. diğerleri iğrenç.

Reaksiyon puanı
258
Uzun vadede Apple sıkıntı çıkarmaz 7 Plus şuan alındığı zaman 3-4 yıl gösterecek telefon.Bu İPhone 7 içinde geçerli.Güncelleme sıkıntın olmaz servis bakımından memnun kalırsın.Kasma donma yaşamazsın.Kısacası uzun kullanımda kesinlikle Apple tercihin olmalı.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
S8 3 yil her turlu götürür rahat rahat. ip7 de ne yalan soyliyim 6. Yıla kadar götürür ama son zamanlarda soyle bir durum olusuyor telefon bir sure sonra apple in eskitme politikasi yuzunden yavasliyor cogu oyunu indiremiyorsunuz destegini yitiriyor ve yenisini almayada kiyamiyorsunuz cunku telefon iyi kotu calisiyor. Pil konusunda s8 daha avantajlı cunku hizli sarj ozelligi var bu ozellik bence olmazsa olmaz ve apple nasil bu kadar gec kaldi bilmiyorum. Yeni nesil pillerde şu aşınma eskime sorununun yasanmayacagini dusunuyorum. Benimde ip7 vs s8 başlığım var bende iphone dusunuyordum s8e belki ihtimali veriyordum. S8 aldim ve cok mutluyum acikcasi telefon benim icin yapilmis. Hani ben tasarlasam kendim icin daha iyisini tasarlayamazdim oyle diyim.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
S8 3 yil her turlu götürür rahat rahat. ip7 de ne yalan soyliyim 6. Yıla kadar götürür ama son zamanlarda soyle bir durum olusuyor telefon bir sure sonra apple in eskitme politikasi yuzunden yavasliyor cogu oyunu indiremiyorsunuz destegini yitiriyor ve yenisini almayada kiyamiyorsunuz cunku telefon iyi kotu calisiyor. Pil konusunda s8 daha avantajlı cunku hizli sarj ozelligi var bu ozellik bence olmazsa olmaz ve apple nasil bu kadar gec kaldi bilmiyorum. Yeni nesil pillerde şu aşınma eskime sorununun yasanmayacagini dusunuyorum. Benimde ip7 vs s8 başlığım var bende iphone dusunuyordum s8e belki ihtimali veriyordum. S8 aldim ve cok mutluyum acikcasi telefon benim icin yapilmis. Hani ben tasarlasam kendim icin daha iyisini tasarlayamazdim oyle diyim.

S8 guzel telefon orasi kesin.iphone7 oda guzel telefon oda kesin.yani geriye zevkler ve renkler kaliyo:)birde hizli sarj olayina farkli bi bakis atmak gerekirse 12w adaptor var iphone tarafinda hizli sarj icin 89 tl .o kadar da cok para degil simdi bu telefonlarin yaninda.alinip kullanilabilir.iphone tavsiye etmemdeki sebep verdigim para karsiliginda beni dert sahibo yapmiycak biseyler aramam.sony de kullandim samsung da blackberry de nokia da vs.isime geleni kulanmaya calisirim genelde ha bakarsin yarin total senaryoda apple dan iyisi cikar geceriz :)

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
3400 lira bütçem var. açıkçası iphone 7 almayı düşünüyorum. telefonda önem verdiğim şey ise pil ve dayanıklılık. yani sürekli telefon değiştiren biri değilim. aldığım telefon beni en az 3 yıl götürsün iistiyorum. samsung pil konusunda çok iyi duruyor ancak telefonları pil konusunda arıza veriyor. o yüzden pek ısınamadım samsunga. apple kullananlar çok memnun ve sağlam diyorlar. pek oyun oynamam yani sabah evden çık mobil veri açık arada whatsapp veya instagram filan onun dışında pek kullanmıyorum. iphone 7 mantıklı mı?
önem verdiğin konu pil demişsin ıphone 7 de saç yoldurur pil konusunda kesinlikle önermem. İllaki ıos olsun dersen 6s plus alabilirsiniz farketmezse o fiyatta ben bu gün telefon alacak olsam s8 alırım

birkan99

Asistan
Reaksiyon puanı
16
peki s8 aldıktan 2 yıl sonra pili aynı şekilde çalışacak mı? şu anda gördüğüm tüm samsunglarda bir süre geçtikten sonra piller fosluyor

birkan99

Asistan
Reaksiyon puanı
16
işte samsungun gözüme batan tek sorunu da bu üniversitede sürekli telefon değiştiremem aldım mı en az 3-4 yıl gitmeli. bu yüzden apple en mantıklısı gibi duruyor

Reaksiyon puanı
258
Yani doğru yukardada yazmıştım.Ha bazı özelliklerden feragat edersin ama 3-4 sene stabil kalacak şekilde kullanırsın.Satarken de iyi paraya satarsın.Servislik bir durum olursa da memnun kalırsın.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
S8 öneririm gerek tasarım kamera batarya hızlı şarj gibi özellikler diğer telefonlardan daha iyi ve bu telefonda temiz kullanırsan 3 4 yıl gider her telefon temiz kullanımda o kadar gider yani donuyor moruq felan diyenlere bakma hala note 4 kullanan hala dün bir grupta gördüm adamın arkadaşı hala S4 kullanıyormuş :D :D kullanan kullanıyor hocam öyle deyim sadece tek sorunu satarken ucuza satarsın ama telefonu satmak için kullanmıyoruz zaten 3 4 yıl sonrasını bilmemde satar mısın kısaca S8 işte :D

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bence iphone7 ile samsung s8'i yan yana koy bir bak cihazlara tercihini yap. Bende 1 hafta öncesine kadar ikisi arasında kalmıştım. Benim için önemli olan kriterler arasında, estetik, ekran çözünürlüğü (ayrıca süper amoled in farkı bambaşka), kamera (özellikle selfi de geniş açı ) önemliydi. S8 almaya karar verdim. Ha birde müzik dinlerim diyorsan S8 hem kulaklık olarak, hemde kulaklığa verdiği ses çıkışı olarak oldukça üst düzey. iphone'nun kulaklığı kulağımda durmuyor benim, elimle hafif bastırdığımda sound güzel oluyor fakat bırakınca boşluk oluyor bass'lar kayboluyor ve dışarıya çok ses veriyor. S8 in kutusundan çıkan kulak içi kulaklıklar ciddi anlamda iyi kalitede. Batarya konusunda beni ciddi anlamda mutlu etti. eski telefonum lg g4 tü. onda da 3 amper batarya vardı ama gün sonunu zor görüyordum. bunda ertesi günü görüyorsun. (kullanıma bağlı) Şöyle söyleyim iki telefonu yan yana koyduğunda lamborgini ile bentley i yan yana koymuş gibi düşün, ikiside kaliteli ama sen hangisini seviyorsan onu almalısın. burada lamborgini haliyle S8 oluyor. :)

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Almışken s8 plus al, onun dışında HTC u11 e bakabilirsin ve ya Huawei Mate 10'u bekle ve gör.